Usb windows & win xp soruları

emirizmir
21-10-2006, 01:15   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
36 mesaj

Aklıma takılan birkaç soruyu sormak istiyorum.Diğer başlıklarla pek alakalı olmadığı ve sabit bir başlık olmadığı için bu başlığı açtım
1.Windows xp ,sp2 nin içerisinde sp1 deki güncellemeler de bulunuyor mu?
2.Sp2 yi yüklediğimizde hangi programları yükleme külfetinden kurtuluyoruz.(dx9 _netframework....)
3.Orjinal winxp yüklü bir bilgisayarın windows ve program files ,dosyalarını kopyalayıp başka bir bilgisayarda çalıştırdığımızda(ağda birbirini görmemek şartıyla)orjinal windows gibi mi çalışır?(sp2 ,ie7, wmp11'in setup dosyaları kurulabilir mi?
4..
adresinde usb flash diske (min 256 mb)nasıl windows kuralacağını anlatıyor.Yeni altığım 1gb kingston diskimde bu uygulamayı denemek istiyorum.Fakat usb flash disklerde registry olayı olmadığı için bu işi yapmak için özel yazılım ve yöntemler kullanılıyor.Bu şekilde windows kurduktan sonra diskteki bir programın veya windowsun güncellemesi çıktığında bunu yükleyebiliyor muyum?
5Usb disklerde çalışacak registry artığı bulunmayan bildiğiniz programlar var mı?

CU_GS7
21-10-2006, 01:39   |  #2  
Yıllanmış Üye
6,371 mesaj

SP2 ile ilgili soruların cevaplarını bulabilirsin..:
Buradan  ve buradan ayrıca buradan

viking20
21-10-2006, 02:14   |  #3  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

(+ilave olarak):
türkçe :Sonuçlar 1-200 / 200+ [SP2]hk.

türkçe:[SP2] hk.

Son Düzenleme: viking20 ~ 21 Ekim 2006 02:31
emirizmir
21-10-2006, 15:28   |  #4  
OP Yeni Üye
36 mesaj

Yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim.Verdiğiniz linklere gözattım.Tam olarak cevaplanmayan sorularım var usb windows,orjinal winxp deki windows ve prog files klasörünün taşınması gibi.Bu konularda bilgi veya deneyimi olan arkadaşlardan açıklama bekliyorum.
Bir de slipstream denilen windows xp ye sp ekleme yöntemiyle internet explorer 7- windows media player 11 -bitdefender- autopacher xp gibi programları da ekleyebliyor muyuz?Ultimate boot cd veya bart PE bu iş için yapılmış programlar ama nasıl yapıldığını detaylı olarak açıklayabilirmisiniz veya link gösterebilirmisiniz.

Son Düzenleme: emirizmir ~ 21 Ekim 2006 15:32
omer2197
21-10-2006, 19:17   |  #5  
Yıllanmış Üye
166 mesaj
emirizmir
Yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim.Verdiğiniz linklere gözattım.Tam olarak cevaplanmayan sorularım var usb windows,orjinal winxp deki windows ve prog files klasörünün taşınması gibi.Bu konularda bilgi veya deneyimi olan arkadaşlardan açıklama bekliyorum.
usb diske işletim sistemi ile ilgili chip dergisinin geniş bir yazısı vardı.hangi ay olduğunu hatırlamıyorum.tahminim 6 önce filandı.program files konuluyna gelince.çalışacağını sanmıyorum.ama illede çalıştırmak istersen.bazı programların özel sürümleri var.flasdiskler için.kurulum gerektirmeden çalışabiliyor.bunlardan faydalanabilirsin.
emirizmir
Bir de slipstream denilen windows xp ye sp ekleme yöntemiyle internet explorer 7- windows media player 11 -bitdefender- autopacher xp gibi programları da ekleyebliyor muyuz?Ultimate boot cd veya bart PE bu iş için yapılmış programlar ama nasıl yapıldığını detaylı olarak açıklayabilirmisiniz veya link gösterebilirmisiniz.
bu dediğin biraz karışık bir olay.ben sana daha basit bir yöntem söyleyeyim.önce işletim sistemini kur.driver,ofis,winamp,media player vs..kur daha sonra bunları ghost programı ile image al.aldığın bu imege yi bir dvd ye atıp istediğin zaman yaklaşık 30 dk içersinde geri yükleyebilirsin.kolay gelsin.umarım anlatabilmişimdir.

emirizmir
21-10-2006, 23:33   |  #6  
OP Yeni Üye
36 mesaj
omer2197
emirizmir
usb diske işletim sistemi ile ilgili chip dergisinin geniş bir yazısı vardı.hangi ay olduğunu hatırlamıyorum.tahminim 6 önce filandı.program files konuluyna gelince.çalışacağını sanmıyorum.ama illede çalıştırmak istersen.bazı programların özel sürümleri var.flasdiskler için.kurulum gerektirmeden çalışabiliyor.bunlardan faydalanabilirsin.
emirizmir
bu dediğin biraz karışık bir olay.ben sana daha basit bir yöntem söyleyeyim.önce işletim sistemini kur.driver,ofis,winamp,media player vs..kur daha sonra bunları ghost programı ile image al.aldığın bu imege yi bir dvd ye atıp istediğin zaman yaklaşık 30 dk içersinde geri yükleyebilirsin.kolay gelsin.umarım anlatabilmişimdir.
Sanırım yanlış anlamışsın." Orjinal windows xp yüklü bilgisayarın windows ve program files klasörlerini kopyalayıp ,orjinal olmayan win xp yüklü bir bilgisayarın windows ve program files klasörleriyle değiştitrirsek ,orjinal olmayan windows orjinal özelliği kazanır mı?" ayrı soru.
Usb flash diske windows xp kurulumu ayrı soruydu.Bunun yanında; vlc portable,audacity portable,filezilla portable,miranda portable, u torrent, opera 9.02 portable,fotixreader pdf,clamwin antivir portable,gimp portable,media player classic,open office portable,firofox portable,trucrpt portable.......gibi pekçok yazılım var.Portable olmayan programların da kurulamam sebebi registy girdilerinin usb diskte çalışmaması.Yapmak isteyipte yapamadığım şey ,bart pe ile usb diskime windows xp kurmak.ekim dvd sindede yapışkan madde olduğu için bilgisayara okutamadım, eski sayılarda böyle birşey olduğunu da bilemiyorum.

emirizmir
26-10-2006, 14:28   |  #7  
OP Yeni Üye
36 mesaj

Adamlar Portable program olayını aşmışlar.Nero7- Norton systemworks 2006-ie7-windows media player 11-Bsplayer pro-Adobe Photoshop Cs-Winrar 3.60-Partition magic-kaspersky antivirüs 6-Total converter gibi birsürü porgramı cracklayıp portable yapıp autorunlı bir programın içine sokmuşlar.