USB Yİ YENİDEN TANITMAK

physfg
06-11-2008, 16:55   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,686 mesaj

kullandığım 2tane 3.5" ve 2.5" lik hdd leri işim bitince donanımdan kaldırıyorum ve hdd kendini otomatik kapatıyor(wdBeğendim)
bu aygıta tekrar işim düşünce yeniden kullanmak için fişi yada usb kablosunu takıp çıkarmam gerekiyor...

ben donanım değ.tara vs vs den uğraştım olmuyor yani fişi yada kabloyu yeniden takmadan aleti aktif atmeye çalışıyorum...

olabilir mi ?olursa nasıl?Soru

panda34
06-11-2008, 17:55   |  #2  
Yıllanmış Üye
2,344 mesaj
physfg
kullandığım 2tane 3.5" ve 2.5" lik hdd leri işim bitince donanımdan kaldırıyorum ve hdd kendini otomatik kapatıyor(wdBeğendim)
bu aygıta tekrar işim düşünce yeniden kullanmak için fişi yada usb kablosunu takıp çıkarmam gerekiyor...

ben donanım değ.tara vs vs den uğraştım olmuyor yani fişi yada kabloyu yeniden takmadan aleti aktif atmeye çalışıyorum...

olabilir mi ?olursa nasıl?Soru

Donanımdan kaldırınca , Windows USB cihazını yok sayıyor ,
bu nedenle yeniden tanıması için kabloyu söküp takmanız gerekli .
Kabloyu sökmeden hemen tanısaydı , Donanım'ı güvenle kaldır çalışmazdı .
Hemen yeniden cihazı tanır ve çalıştırırdı .

Raxx36
06-11-2008, 17:56   |  #3  
Yıllanmış Üye
1,706 mesaj

denetim masasından donanım ekle kısmından aratıp tekrar aktif hale getirebilmen gerekiyor...

uGuR.uK
06-11-2008, 17:59   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj

bu bi sorun degil, sen donanımı kaldır diyince windows baglantıyı kesiyor wd diskinde(ki bendede vardı bundan 250gb'lıgı, suanda 1tb'lık kullanıyorum) güç tasarrufu icin otomatik kapatılıyor. e disk kendini kapatınca windows'a hicbir sekilde sinyal gonderemiyor ve işletim sistemide onu kapattırdıgı gibi actıramıyor maalesef. belliki diskinin üzerinde güc tusuda yok, tam otomatik benimki gibi. tek caren o kabloyu kullanmak, da aygıtı kapattırmana hic gerek yok ki. bırak kalsın, ne zararı var.

physfg
06-11-2008, 18:07   |  #5  
OP Yıllanmış Üye
1,686 mesaj
Raxx36
denetim masasından donanım ekle kısmından aratıp tekrar aktif hale getirebilmen gerekiyor...
BUNU İLK DENEDİM ZATEN  XP  "DONANIMI SÖKÜP TAKIN DİYOR"
BENİM FAYDAM YOK DER GİBİ...

Son Düzenleme: physfg ~ 07 Kasım 2008 23:47
physfg
06-11-2008, 18:09   |  #6  
OP Yıllanmış Üye
1,686 mesaj
elazigli
bu bi sorun degil, sen donanımı kaldır diyince windows baglantıyı kesiyor wd diskinde(ki bendede vardı bundan 250gb'lıgı, suanda 1tb'lık kullanıyorum) güç tasarrufu icin otomatik kapatılıyor. e disk kendini kapatınca windows'a hicbir sekilde sinyal gonderemiyor ve işletim sistemide onu kapattırdıgı gibi actıramıyor maalesef. belliki diskinin üzerinde güc tusuda yok, tam otomatik benimki gibi. tek caren o kabloyu kullanmak, da aygıtı kapattırmana hic gerek yok ki. bırak kalsın, ne zararı var.
ii zaten wd ye lafım yok sistem süper, aynı hdd seninki ile...
ama eğil fişi tak çıkar yoruyor adamı yawww en sonunda masanın üzerine switch bağlayacam on tane de buton hdd1 hdd2 ... diye...

physfg
06-11-2008, 18:11   |  #7  
OP Yıllanmış Üye
1,686 mesaj

aslında küçük bi sinyal gönderebilsek usb den hdd kendini aktifliyecek...

Raxx36
06-11-2008, 18:31   |  #8  
Yıllanmış Üye
1,706 mesaj

switch yerleştirmek lazım :D