usbden bootmgr missed probleminin cozumu nedir

free_x_man
10-01-2012, 18:28   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
475 mesaj

merhabalar
pc calismiyor,aksam kapattim sabah actim bu uyariyi veriyor....
bootmgr missed 
press ctrl,alt,del
arastirdim dvdrom ile problemi cozmek cok kolay fakat usbden cozumu yok.bende netbook var...anladiginiz uzere usbden duzeltmekten baska carem yok,bu problemi usb kullanarak nasil cozerim..windows 7 yuklu ve usbden bootlu flashbellegim boot olmuyor...bios ayarlari falan tam...
veri kaybi gibi bir derdim yok,sil bastan formatlayabilirim..
yardiminiz gerek...

darkvot
10-01-2012, 19:18   |  #2  
Yıllanmış Üye
519 mesaj

nasıl boot olmuyor ya 
olmassa dvd ye at öyle çalıştır

free_x_man
10-01-2012, 20:12   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
475 mesaj

cok sakacisiniz :)
dvdrom yok,bi format icin harici rom mu alayim..
ilk cevabi verene de helal olsun...dvdrom yok dedim ya...

darkvot
10-01-2012, 20:17   |  #4  
Yıllanmış Üye
519 mesaj

okumamısım cahillik ettim ozur dilerim :) 
benim tanıdıgım sanırım biosa girmişti birşey yapmıştı emin deyilim ama xp yi usb bellek ile yüklemişti

free_x_man
11-01-2012, 10:52   |  #5  
OP Yıllanmış Üye
475 mesaj

evet usb bellek ile format atmak mumkun...fakat bu problem usbden boot edip formata izin vermiyor oyle ki bios ram sayip sayfayi degistirdigi anda hatayi verioyor..,,google amcaya bir bak bu dertten muzdarip cok var...cozumu yok sanirim

mustafa2116
11-01-2012, 19:42   |  #6  
mustafa2116 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 64
3,012 mesaj

Usb den  üzerine formatı dene.  Sıfır format yeri,ne üzerine kurmayı başlat.

free_x_man
11-01-2012, 22:23   |  #7  
OP Yıllanmış Üye
475 mesaj

hasbinallah,ya sabir :)
anladim,siz beni delrtmeye calisiyorsunuz degil mi....
allah muhammed askina bi okuyun su soruyu ya,bi okuyun....post kasmak icin cevap yaziyorsunuz.......

Banned
12-01-2012, 01:29   |  #8  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Akdığınız hata işletim sisteminden ziyade aktif boot olacak diskin bulunamadığı şeklinde. Bunun sebebi ya harddis çalışmıyordur ya bios ayarlarından harddisk boot seçeneği devre dışı bırakılmıştır yada işletim sistemi blunan disk yada önyükleyici kısım boot özelliği devre dışı kalmıştır (aktif disk pasit olarak atanmıştır). Geçen hafta bende bir netbooka format attım epeyce uğraşmak zorunda kalmış olsamda flash diski  boot olacak şekilde işletim sistemi kurabilir hale getirdim. 

size 1. tavsiyem
 Açılışta bios ayarlarına girin (F tuşlarından biridir rsc yada deletede olablirki bu bios ekranında bios setup şeklinde libelirtilir) boot menüye gelerek hardiskinizin boot menüde listeleneip listelenmediği kontrol edin listelenöiyorsa ekleyin hdd groupu birinci sıraya atayın hatta flash diskle sistemi onaracağınız için flah takılı iken bu işlemi yapın ve birinci sıraya flash diskinizi atayın işlemi f10 ile kaydederek çıkın.

2. tavsiyem
netten ubuntu iso kalıp indirip Universal-USB-Installer yazılımı ile flash diske yazdırıp flash ile sistemi açarak dharddiskinizin sağlam pşup olmadığını kontrol edin. sağlamsa harddisk yerindedir diğer seçeneklere bakmalısınız.

3. tavsiyem 

http://shiftdelete.net/usb-belle ... dirin_10303-s2.html

belleğin  windows 7 için en az 4 gb lık olması şartı ile burdaki yönergeleri birebir uygulayarak ve windows 7 iso kalıbını ve dvd sini kullanarak sub belleği boot olacak şekilde ayarlabilir ve bir kurulum dvdymiş gibi kullanabilirsiniz. Tavsiyem bu işlme bittikten sonra direk format atmak yerine şimdi kur ekranı kadar gelip bilgisayarımı onar seçeneğinden başlanğıç onarmayı denemeniz belkide bilgisayarını hemen açılır.

iso kalıp kullanacaksanız bu programı kullanarak kalıbı açabilirsinz.
http://download.chip.eu/tr/Virtual-CloneDrive-5.4.1.1_106901.html

free_x_man
12-01-2012, 19:00   |  #9  
OP Yıllanmış Üye
475 mesaj

cevap icin tesekkurler..
usbden boot olan bir linux surumu hazirladim,iki pcde denedim calisiyor,fakat arizali pcde calismiyor,bios flashbellegi goruyor fakat boot etmeye firsat kalmadan bootmgr missed yazip duruyor....hdd soktum olmadi,bu defa da hdd yok diye bekletiyor....
sanirim cozumu yok pc cope gidiecek....

mustafa2116
12-01-2012, 21:24   |  #10  
mustafa2116 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 64
3,012 mesaj

Hdd yi başka bir bilgisyarda biçimlendiriniz. yada sistem boot alanını  yok edip Bu alana  tekrar eski bilgisayrdan format atınız  yada  yeni bilgisyardan format atınız .
benden bir firkir boot alanının kopyasını alabilriseniz.( denemedim ama Disk kalıp metoduyla alınabilri diye düşünüyorum.) bu alanı yendien kurun.

Banned
12-01-2012, 23:18   |  #11  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj
Alıntı: free_x_man  
cevap icin tesekkurler..
usbden boot olan bir linux surumu hazirladim,iki pcde denedim calisiyor,fakat arizali pcde calismiyor,bios flashbellegi goruyor fakat boot etmeye firsat kalmadan bootmgr missed yazip duruyor....hdd soktum olmadi,bu defa da hdd yok diye bekletiyor....
sanirim cozumu yok pc cope gidiecek....
Bios boot ayarlarına baktınızmı yada en azından bios ekranında belirtilen Boot menü tuşunu  denediniz mi? Bir basmaya olmuyorsa defalarca basın. Biosa girip en azından biosu default setting ile resetlemekte çözüm olabilir. Kargo sizin için sorun olmayacaksa gönderin ben bir bakayım.