USROBOTIC 9108

Ogulcancik
23-04-2007, 12:14   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

us robotic 9108 modem aldım, fakat bir türlü hp 1020 lazer yazıcımı modeme bağlayıp çalıştıramıyorum, her türlü bağlantıyı yapıyorum, hiçbir sorun yok, ama yazıcı bir türlü yazmıyor, sorun ne olabilir aynı sorunu yaşayıp çözen var mı? modemin sitesindeki çözüm yollarını da denedim olmuyor, olmuyor...
internette print server özelliği filan bahsediliyor, ama bir türlü sorunu halledemedim.

Taşkın
23-04-2007, 13:35   |  #2  
Taze Üye
8 mesaj

Öncelikle yazıcının çalıştığından emin ol direk bilgisayara bağlayıp dene. Her türlü bağlantıyı yapıyorum derken bilgisayar yazıcıyı görüyormu görmüyormu.

Borga-x
23-04-2007, 14:09   |  #3  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Ağ içinde kullanmayı düşünüyorsan Crown Prınt Monitor programı var birde onu deneyerek printer modem bağlantını yapılandır. Ama önce prınter'ını bir tanıt normal şekilde bilgisayarına.

Bunu yükledigin zaman prınterın ayarlarına gir ve bağlantı noktalarından crown.. seçenegini seç ve bağlantı nokt.yapılandırı seç. burda 3-4 ayar var bende
5
10
60 Sec ve 35 port settıng ayarı var istersen bu şekilde bır ayar yap.zaten program ayarlarda senın tanıttıgın prınter isminin yanında beliriyor.Gerçi bu prog.Mınolta lazer yazıcılar için ama belki sende de çalışır. :D denemekten zarar gelmez

Ogulcancik
23-04-2007, 14:49   |  #4  
OP Taze Üye
2 mesaj

printer normal bilgisayar bağlantısıyla sorunsuz çalışıyor. sorun modeme takıp kablosuz yazdırma yapmakta....

Taşkın
23-04-2007, 15:29   |  #5  
Taze Üye
8 mesaj

Bana göre problem bağlantıda ama sorun olmadığına eminsen ayarları kontrol et. Basit şeyler kaçırmış olabilirsin mesela yazıcını paylaşıma açtınmı? Modemle bağlantın sorunsuzmu yani ağdaki diğer bilgisayarları görüp internete girebiliyormusun eğer bunlarda tamamsa beni aşarBeğendim