Üst düzey laptoplardan hangisi?

tufanerciyas
29-12-2011, 10:27   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
115 mesaj

Arkadaşlar uzun süredir hp laptop kullanmaktayım. Değişimzamanı geldi diye düşünüyorum. Bu değişiklikde en önemli ihtiyacım tasarım vegüç. Sizden marka ve model tavsiyesi alacağım ve kendi fikrimi söyleyeceğim.Bir araştırma yaptım, mesela oyun için Msi, ancak oyuncak gibi duruyor modeller,masama yakışmayacaktır. Diğer beklentilerim için ise dikkatimi çeken modellervar.
Sizin, benim yukarıdaki ihtiyaçlarıma karşılıktavsiyeleriniz neledir?

dervipasa
29-12-2011, 10:47   |  #2  
Yıllanmış Üye
650 mesaj

http://www.monsternotebook.com.t ... =&adet=1&lang=tr-TR
burada daha iyisi yapılıyor markalılar o kdar iyi parç koymuyor

tufanerciyas
29-12-2011, 13:22   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
115 mesaj
Alıntı: dervipasa  
http://www.monsternotebook.com.t ... =&adet=1&lang=tr-TR
burada daha iyisi yapılıyor markalılar o kdar iyi parç
önerin için sağol ancak aradığım cihaz ofise uygun olabilecek bir cihaz olmalı. Şık bir tasarımı olmalı. Ofisimin metalik bir dizaynı var onu tamamlasın istiyorum.

Lordvader
02-01-2012, 09:37   |  #4  
Taze Üye
1 mesaj
Alıntı: tufanerciyas  
önerin için sağol ancak aradığım cihaz ofise uygun olabilecek bir cihaz olmalı. Şık bir tasarımı olmalı. Ofisimin metalik bir dizaynı var onu tamamlasın istiyorum.
sistem donanımı olarak artık neredeyse tüm markalar birbirine benzemeye başlamışken farklılaşan markalar kendilerini tasarımsal olarak ön plana çıkartıyorlar. Malzeme kalitesi, ergonomik kullanım, az ısınan ve ısıyı kullanıcıya yansıtmayan bilgisayarlar...vs 

Senin ihtiyaçların doğrultusunda aklıma ilk gelen ve tasarım konusunda yenilikler yapan markalar var, Asus, Sony ve Samsung diyebilirim ilk olarak.

Model olarak ise ihtiyaçlarını biraz daha detaylandırmak lazım

tufanerciyas
02-01-2012, 14:35   |  #5  
OP Yıllanmış Üye
115 mesaj
Alıntı: Lordvader  
sistem donanımı olarak artık neredeyse tüm markalar birbirine benzemeye başlamışken farklılaşan markalar kendilerini tasarımsal olarak ön plana çıkartıyorlar. Malzeme kalitesi, ergonomik kullanım, az ısınan ve ısıyı kullanıcıya yansıtmayan bilgisayarlar...vs 

Senin ihtiyaçların doğrultusunda aklıma ilk gelen ve tasarım konusunda yenilikler yapan markalar var, Asus, Sony ve Samsung diyebilirim ilk olarak.

Model olarak ise ihtiyaçlarını biraz daha detaylandırmak lazı

İhtiyaçlarım tasarım ve güç olarak özetlenebilir.

diğer arkadaşların da fikirlerini merak ediyorum marka ve model olarak

XTFC
03-01-2012, 03:15   |  #6  
XTFC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
535 mesaj

samsung rc 530 kullanıyorum görünüm ve performans olarak da iyi ofisini tamamlar bence onun dışında sony ler görünüt konusunda çok iyiler

tufanerciyas
03-01-2012, 11:28   |  #7  
OP Yıllanmış Üye
115 mesaj
Alıntı: ekox  
samsung rc 530 kullanıyorum görünüm ve performans olarak da iyi ofisini tamamlar bence onun dışında sony ler görünüt konusunda çok
Dostum ürünleri araştırırken bu modeli de görmüştüm.  Hatta 300v modeli de var. Ama çarpıldığın bir model var mı dersen var, Chronos diye bir canavar:) Onun hakkında bir fikrin var mı? özellikle ekran kartı konusunda

Tekno_Loji
03-01-2012, 11:35   |  #8  
Tekno_Loji avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 35
1,677 mesaj

http://www.vatanbilgisayar.com/n ... ils.aspx?I_ID=58201

Bu Asus modellerini düşünebilirsin

tufanerciyas
03-01-2012, 11:55   |  #9  
OP Yıllanmış Üye
115 mesaj
Arkadaşın verdiği samsung ile bi mukayese yapsan özellikle ekran kartında nasıl bir sonuç çıkar, benim başlıkaki ihtiyaçlarımı karşılar mı?

endlessnight
03-01-2012, 11:57   |  #10  
endlessnight avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 13
2,457 mesaj

Ben Tekno_loji hocamın linkini verdiği ilk Asus derim

Tekno_Loji
03-01-2012, 13:21   |  #11  
Tekno_Loji avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 35
1,677 mesaj
Arkadaşın verdiği samsung ile bi mukayese yapsan özellikle ekran kartında nasıl bir sonuç çıkar, benim başlıkaki ihtiyaçlarımı karşılar mı?
Arkadaşın bahsettiği RC 530'da güzel fakat benim önerdiğim en sondaki laptop ASUS'un en son çıkardığı laptoplardan ekran kartı diğerlerine göre daha hızlı, işlemcisi 4 çekirdek ve özel ses sistemi var üzerinde. Bütçen varsa önerdiğim üçüncü linkteki laptopu düşünebilirsin, bütün ihtiyaçlarını karşılar o cihaz.

efeoglu
03-01-2012, 13:34   |  #12  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 8
3,430 mesaj

samsung felan kesinlikle tavsiye etmiyorum.. lenovo da uygun fiyatı ama baya bi sıkıntısı varmış müşteri hizmetleriyle alakalı.. eğer ofisinde de kullanacaksan senin için müşteri hizmetleri de önemli...

babamın diş kliniğinde Hp kullanıyoruz, tasarım olarak felan gayet güzel ve kibar duruyor hem hafif sayılabilecek durumda bir bilgisayar.. müşteri hizmetleri felanda fena değil geliyorlar alıyorlar sonra getiriyorlar kapına kadar 1 hafta içinde.. iki kere gönderdik o şekilde 10 günden uzun beklemedik...

kendi ofisimdeyse lg a530 3d var, biraz zor bulunuyor türkiye'de yok daha sanırım :) biraz şans eseri buldum bende denk geldi gayet güzel bir bilgisayar ve metalik rengi var bende inan başka renkleri felan var mı bilemiyorum :)

birde yanımda oturan arkadaşta p420 var yine lg'nin.. bana da zaten o bulmuştu bu bilgisayarı :) ekranı ufak biraz (sanırım 14 inç felan) ama i5 işlemcisi felan güzel yane... bu arada benim kullandığımda i7 var.. 5 aydır kullanııyorum neredeyse ve hiç bir sorun yaşamadım daha, formatta atmadım gayet iyi çalışıyor...

benim sana tavsiye edebileceğim sony, hp yada lg'nin bu modelleri. biliyorum lg'nin bilgisayarları pek iyi değil bende öyle düşünüyorum ama kullandığımdan gerçekten çok fazlasıyla memnunum ;)

tufanerciyas
03-01-2012, 13:35   |  #13  
OP Yıllanmış Üye
115 mesaj
Alıntı: XF LUİ  
Ben Tekno_loji hocamın linkini verdiği ilk Asus
Çok sağolun arkadaşlar araştırmam sayenizde gayet güzel gidiyor. Önerileriniz oldukça paylaşmaktan vazgeçmeyin lütfen, çok güzel bir paylaşım oluyor

XTFC
03-01-2012, 19:34   |  #14  
XTFC avatarı
Yıllanmış Üye
535 mesaj

laptop alırken hp ve casper dan uzak dur derim ben ısınma sorunların dan tut klawyesine kadar sorun rc530 demiştim ben en son ama moonster al derim ben sana tam canavar laptoplar moosnterde beğenmezsen 
rc530 olabilir ben memnunum laptopumdan ve bir çok kullanıcıda var memnun olan onun dışında ;
http://www.bimeks.com.tr/urun/11 ... p755-10f.aspx#specs
http://www.bimeks.com.tr/urun/118989/asus-n53sn-sz182v.aspx#specs
http://www.bimeks.com.tr/urun/120557/sony-vaio-vpcf23p1e-b-.aspx
bunları öneririm sana

tufanerciyas
04-01-2012, 12:02   |  #15  
OP Yıllanmış Üye
115 mesaj
laptop alırken hp ve casper dan uzak dur derim ben ısınma sorunların dan tut klawyesine kadar sorun rc530 demiştim ben en son ama moonster al derim ben sana tam canavar laptoplar moosnterde beğenmezsen 
rc530 olabilir ben memnunum laptopumdan ve bir çok kullanıcıda var memnun olan onun dışında ;
bunları öneririm
Casper hiç aklıma dahi gelmedi zaten. marka hakkında kötü konuşmam ama tercih meselesi.  Hocam aradığım şey tam bir oyun makinası değil, öyle olsaydı dediğin gibi gözümü kapar bi monster alırdım.  Ki bu markadan oyun amacıyla alıp memnun olan çok fazla arkadaşım var, tek işleri oyun oynamak ama:)
verdiğin önerileri de öneri havuzuna atıyorum, baya birikti öneriler, güzel:)

hocam ekran kartı konusunda temel özellikleri dışında detay olarak "şuna dikkat et " diyebilceğin ne var?

efeoglu
04-01-2012, 13:58   |  #16  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 8
3,430 mesaj
bunları öneririm
bence Asustan da uzak dursun.. bir netbook var elimizde sağolsunlar tamir edemiyorlar iki aydır. teyid için aramışlar beni ama ben kabul etmemişim bunu... kısacası çok sinirliyim 450 lira bilgisayar 300 lira ekran parası istiyorlar diğer türlü de garanti kapsamı dışında kalıyor

XTFC
05-01-2012, 01:55   |  #17  
XTFC avatarı
Yıllanmış Üye
535 mesaj
Casper hiç aklıma dahi gelmedi zaten. marka hakkında kötü konuşmam ama tercih meselesi.  Hocam aradığım şey tam bir oyun makinası değil, öyle olsaydı dediğin gibi gözümü kapar bi monster alırdım.  Ki bu markadan oyun amacıyla alıp memnun olan çok fazla arkadaşım var, tek işleri oyun oynamak ama:)
verdiğin önerileri de öneri havuzuna atıyorum, baya birikti öneriler, güzel:)

hocam ekran kartı konusunda temel özellikleri dışında detay olarak "şuna dikkat et " diyebilceğin ne var?

ekran kartı konusunda ''şuna dikkat et '' diyeceğim çok önemli bir şey yok ama alırken ortadaki rakama dikkat et mesela 555 580 gibi en az 540M seç bence full hd al mat veya led olması ekranın çok da mühim değil bence sana kalmış.ben sana sölüceğim şey i7 6gb ram ve 2 gb ekran kartı altına düşme birde ram kapasitesi en az 16GB ye kadar olsun ekran karı 4GB ye kadar

tufanerciyas
06-01-2012, 23:30   |  #18  
OP Yıllanmış Üye
115 mesaj
ekran kartı konusunda ''şuna dikkat et '' diyeceğim çok önemli bir şey yok ama alırken ortadaki rakama dikkat et mesela 555 580 gibi en az 540M seç bence full hd al mat veya led olması ekranın çok da mühim değil bence sana kalmış.ben sana sölüceğim şey i7 6gb ram ve 2 gb ekran kartı altına düşme birde ram kapasitesi en az 16GB ye kadar olsun ekran karı 4GB ye
ekran kartlarında 1gb, 2gb felan olmasının pek önemli olmadığından bahetmişlerd geçen, neye dikkat etmek lazım çipe felan mı acaba?

juglans regia
08-01-2012, 21:22   |  #19  
Yeni Üye
20 mesaj
ekran kartlarında 1gb, 2gb felan olmasının pek önemli olmadığından bahetmişlerd geçen, neye dikkat etmek lazım çipe felan mı acaba?
Dostum ekran kartı da yetmiyor artık. Nit değerleri, HD kalitesi, parlayıp parlamadığı hepsi önemli. Bunlarında şu ara en yüksek özellikte olanı Samsung 7. seri. Bak bir incele. Yeni çıktı ve özellikleri süper. Ssd yok ama flash özelliği var. Hem daha ucuz hem neredeyse aynı özellik. Şiddetle tavsiye ederim. Hem tasarımı da süper, çok prestijli.

tufanerciyas
08-01-2012, 21:56   |  #20  
OP Yıllanmış Üye
115 mesaj
Alıntı: juglans regia  
Dostum ekran kartı da yetmiyor artık. Nit değerleri, HD kalitesi, parlayıp parlamadığı hepsi önemli. Bunlarında şu ara en yüksek özellikte olanı Samsung 7. seri. Bak bir incele. Yeni çıktı ve özellikleri süper. Ssd yok ama flash özelliği var. Hem daha ucuz hem neredeyse aynı özellik. Şiddetle tavsiye ederim. Hem tasarımı da süper, çok prestijli.
internet üzerinden biçok model marka incelerken karşılaşmıştım. benim tedirgin olduğum konu ekran kartındaki değerler, neye göre tercihe edeceğiz nasıl anlayacağız kararsızım

XTFC
09-01-2012, 14:14   |  #21  
XTFC avatarı
Yıllanmış Üye
535 mesaj

cihp dergsinin ocak sayısında  baktım msi modeli ayın laptopu seçilmiş ve ekran kartı fln çok iyi birde 128 ssd var 500 gb veya daha fazlada sata ayrıca full hd yanlış hatırlamıyorsam gtx560m ekran kartı var oyuncak gibi duruyo diye bence takma kafana süper pc her işinşi rahat yaparsın  şimdi modelini unuttum pcnin modelini galiba 8 veya 12 gb de ram var

Son Düzenleme: XTFC ~ 09 Ocak 2012 14:24
tufanerciyas
09-01-2012, 16:32   |  #22  
OP Yıllanmış Üye
115 mesaj
cihp dergsinin ocak sayısında  baktım msi modeli ayın laptopu seçilmiş ve ekran kartı fln çok iyi birde 128 ssd var 500 gb veya daha fazlada sata ayrıca full hd yanlış hatırlamıyorsam gtx560m ekran kartı var oyuncak gibi duruyo diye bence takma kafana süper pc her işinşi rahat yaparsın  şimdi modelini unuttum pcnin modelini galiba 8 veya 12 gb de ram
iyi bir alternatife benziyor, değerlendirmeye aldım. zaten haftasonu inceleme gezimde msi'ın modellerini de görmüştüm, ilgi çekici özellikleri var ama stasarımı bana zayıf geldi. 

gtx560 ekran kartı atinin hangi kartıyla muadil sence?

XTFC
10-01-2012, 12:10   |  #23  
XTFC avatarı
Yıllanmış Üye
535 mesaj

ati ekran kartlarından bir bilgim yok sadece nvidia modellerini inceledim

fatihozkaya
10-01-2012, 12:56   |  #24  
fatihozkaya avatarı
Yıllanmış Üye
110 mesaj

http://www.pcdepo.com/asus-n53sn-sz129v-notebook-urun5849.html     BİRDE BUNA BAK KARDEŞ.

XTFC
10-01-2012, 13:01   |  #25  
XTFC avatarı
Yıllanmış Üye
535 mesaj
Alıntı: bucak  
iyi bir laptop ama ben yinede msi derim