üst üste yüklemiş olan sistem dosyası

HPQ-User
29-05-2008, 18:33   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

hakan sormuş:
merhaba sayın yetkili  adım hakan

kullanmış olduğum bilgisayarda windows98 yüklü yanlız benim sorunum sistem bilgisi bölümüne baktığımda 3 adet windows yüklü gözüküyor birinde win98  , win98.SE ve win98..SE yazıyor bunu tek sisteme döndürmem için format atmak zorundamıyım yoksa başka kolay yolu varsa yardımcı olabilirmisiniz herşey için teşekkür ederim
iyi çalışmalar dilerim

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows 9x / Me
Sistem Özellikleri:
windows 98 yüklü  ram 512 ve dos tabanlı logo gold 3.16 ağ üzerinden yüklü

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Win98; tr; rv:1.8.1.14) Gecko/20080404 Firefox/2.0.0.14

Banned
29-05-2008, 19:35   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

xin 98 komutları hakkında ayrıntılı bilgiye sahip değilim ancak büyük ihtimal xp deki komutlar ondada geçerlidir. deneyelim;

başlat çalıştıra msconfig komutunu verip açılan pencerede önyükleme sekmesine geçin. orada saydığınız isimlerde işletim sistemleri listelenecektir. Her işletim sistemi satırını seçili hale getirdikten sonra alt kısımda bulunan önyükleme için denetle seçeneğini tıklayın. taramanın ardından önyükleme bilgisi bulunamadı gibi bir cevapp çıkarsa  aynı yerdeki sil seçeneğini sçerek ilgili satırın silinmesini sağlayın. Diğerlerinede bu işlemi uygulayın, sadece önyükleme için tatam seçeneği çıkanı silmeyin. İşlemi kaydedip sistemi yeniden başlatın. Yapamazsanız bilgisayarım simgesini sağ tıklatıp zellikler gelişmiş başlangıç ve kurtarma seçeneğinden düzenleyi tıklayıp açılan penceredeki bilgileri kopyalayıp konuya cevap olarak ekleyin değerlendirelim.