Ustalardan Yardımmm-Acer Laptop

hacxpert
09-11-2008, 00:15   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

Forum Arkadaşlarım Selamlar, izninizle bir problemimi sunmak istiyorum, kendimde çok uğraştım yapamadığım için buraya taşımak zorunda kaldım.

Benim garanti süresi devam eden bir Acer Aspire 9420 laptopum var, sorunum şuki ( umarım yardımcı olabilirsiniz)

Sistemimdeki bir hatadan kaynaklı olarak bir zorunluluk gereği (alt+F10) la sistemi yeniden kurmak zorunda kaldım,

sistemimi(vista home) sorunsuz bir şekilde kurdum.Fakat sonra gördümki, Acerin eDataSecurity Management adlı programı

4 Gb lık bir PSD(F) bölümü oluşturuyordu (ayrı bir partition gibi ama D partition kaynaklı) ve özel bilgilerimiz buraya atabiliyorduk
sistemi yeniden kurduğumda ilgili bölümdeki verilerimin kaybolduğunu gördüm yeni oluşturulan 4 Gb lık PSD(F) de verilerim yoktu,
ki her zaman yeni sistem kurduğumda verilerim yerinde olur,bir sorun yaşanmazdı.

Şimdilik D ye hiçbir veri yüklemiyorum ne yapmam gerektiğini bilemiyorum. İlgili bölümdeki veriler benim için çok çok değerli.

Değerli tavsiyelerinizi bekliyorum.

Şimdiden Çok Teşekkürler...

İşletim Sistemi: Vista Home
Sistem Özellikleri:
Intel Core2Duo T5600
2 GB RAM
256 MB Geforce 7300
160 GB HDD

fearless_young
09-11-2008, 01:24   |  #2  
Üye
63 mesaj

R-Studio 4.2 eger güncellenmisse bir üst versiyonunu ara googleden full bulman lazim bu programi bu programla kurtarman garanti her sekilde her veriyi bulur cikartir ama uzun sürer söylemis oliyim...bulamazsan full olarak bana ulaş yardimci olurum pm at...:D

SAYGİLARİMLA:..

hacxpert
09-11-2008, 18:35   |  #3  
OP Taze Üye
4 mesaj

Teşekkürler Dostum, daha öncede birçok veri kurtarma programı denedim artı üstte yazdığın pronunda full unu denedim ama malasef veri kurtarma proları bulamıyorlar 4Gb veriyi,üstüne hiç bir veri eklenmemesine rağmen. Sanırım veri şifreleme prosu olan Data Manager onuda görünmez hele getiriyor,bulduğum tek dosya var o da, "eDS_PSD_drive.vmdf" ve 3,91 Gb boyutunda, sanırım arşivim bunun içinde ama bunuda açamadım.İyi bir çözüm arıyorum.
İlgin ve cevabın içn tekrar teşekkür ederim.

Recep Baltaş
09-11-2008, 20:27   |  #4  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

Handy Recovery v4 ile deneyin. Olmazsa Acronis Disk Director Suite ile Deleted Partititon taraması yapın...

hacxpert
11-11-2008, 23:15   |  #5  
OP Taze Üye
4 mesaj

İkisinide denedim dostum, malasef olmadı. Sanırım veri kurtarma prolarıyla olmayacak bu iş. Yanlışmı düşünüyorum acaba

muztava
15-11-2008, 18:30   |  #6  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 1
28 mesaj

sorununuz aşağıda linkini verdiğim forumda tartışılıyor umarım bir faydasını görürsünüz.

hacxpert
30-11-2008, 00:05   |  #7  
OP Taze Üye
4 mesaj

Malasef dostum burdanda birsonuç çıkmadı :(

frozen
30-11-2008, 01:29   |  #8  
frozen avatarı
Yıllanmış Üye
776 mesaj

Hdd ini söküp profesyonel bir veri kurtarıcıya götürürsen küçük bir miktarda ödeme ile sana istediğin işlemi yapacaklardır. Yada önce kendin denemek istersen, 2.5'' bir kutu alıp hdd ini ona bağlayarak normal bir PC üzerinde denemeler yapabilirsin.