Utangaçlık,Sevdiğini Söyleyememe,Özgüven Eksikliği

alper8118
28-02-2010, 20:38   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
553 mesaj

%100 ÇALINTIDIR KahkahaKahkahaKahkaha
SeLam ÖncelikLe chip.com.tr"Başka site vardı xd" Ailesi

Edindiğim Tecrubelere Dayanarak Sizlere Bu Konuda YararLı bilgilerSunmaya ÇaLışacağım Ama AşamaLara Cok dikkat ve Özen Göstermeni LazımBu En ÖnemLi hususLardan Birisi Neyse Konumuza geceLim (:

Hepimiz Bazı Konularda Utangaç,Cekingen Ve bir o kdar Kaybetme KorkusuYaşarız Ama Bundan Sonra Kaybeden Değil Kazanan Cekinen Değilİmrendiren Olcaz NasıL mı Aşadaki YazdıkLarımı Teker Teker UyguLayarakVede yaşarak İnanın Artık Toplumda bizimde bir yerimz Olcak

Cıkma TekLifi edicem ama ya kabul etmezse
Cok seviyorum ama söyleyemiorum napıcam
vB Konular ..

ArkadaşLık DostLuk Ortam

Cok yaLnız Hissediyorum Kendimi
Hic ortamım yok arkadaşım yok

vB Konularda ..

Ve artık Aşamalarımıza GeceLim ..

SosyaL Ortam

SosyaL ortam Bir diğer DeğişLe Gercek Ortam diyeLim

Cekingen Ve Kimi Zaman 2 Kelimeyi biLe bir araya getiremediğmiiz OlurPeki hic Düşündünüz mü Nicin BöyLeyim Neden Herkez Gibi dogru düzgünyaşantıma devam edemiyorum .

Cevabı Cok Basit
İnternet Dünyası Son yıllarda O Kadar Gözümü Boyadıki Online oyunLarKight Online , Metin Ve Diğer Online Oyunlar İnsanın Beynini YıkayanŞeyLer Cünkü BağımLılık yapan bir İşlev Bir gün girmezsen DuramıyorsunDeğil mi Cünkü Seni Ceken birşey Var Orda .
Eğer Güzel Bir Yaşam İstiyorsak Hayatımızda Bazı Şeyleri Düzene Sokma Zamanı geLdi demektir .
ArkadaşLık Ve Ortam Kurmak AsLında Herkezin Dışarda Kendine Göre birortamı Vardır Ama Senin yoktur yada vardır SağLam değildir en ufakbişeylerde Ortamın dağılabilir Ortam Bu kadar basittir ne yazıkkıarkadaşlar .

SağLam Bir ortam ArkadaşLık kurmak istiyorsan İnsanlarla iLişkilerin VeArkadaşlarını İyi SecmeLisin Bunun İcin Pc Online Oyunları Bir kenarabırakıp geçLiğini Bu lanet OLası Süre aLan ŞeyLerLe heba Etme HayattaBir Amacın Olsun . ArkadaşlarınLa iletişimin iyi ise ve birlik veberaberLik adına birşeyler sunuyorsan İnsanlara Sevilen ve her ortamdaaranan hatta lider bile oLursun Sadece UyguLa ! Eğer GünLük konusmalarıiyi değilsede Kitap oku Sevmesen biLe 1 Saatini Ayır oku zor bişeydeğil sana yararı oLur öğretmenlere değil yada başkalarına hadi onudamı sevmedin olmuyor yani O zamanda Gazate Oku bişeyler Oku geLiştirKendini Hayat İnsana 2. bir Şans Vermiyor Cünkü

Tanışma

'' Konusmak Onu Tanımanın BaşLagıcıdır Tanımaksa Sevmenin BaşLangıcıdır ''

Evet ArkadaşLar Bu Hususta Tanısma Fastı Tanımadıgıız BiriyLe Nasıl Tanışırız

Var SayaLım Otobüsteyiz Tanımadıgın Birisi Yanına Oturdu Okudugu Birkitap hakkında birşeyler sorabilir ve tanısma fastı olabilir ''

Örnek
Bu Kitap hakkında Cok güzeL yorumlar aLdım Acaba ALmalımıyım İcereği Nasıl Acıklayıcı Bir Eseri varmı vb gibi sorular  

Yada  meseLa Bakırköy'e Gidiyorsunuz
Örnek Veriyorum Bakın !
'' Bakırköy'de Sahiline hic gitmedim nasıl gideceğim hakkında bilgisayibimisiniz ? Biraz yardıcımcı olabilirmisniz ? . '' günlük genelsorular mesela bilediğniiz bi yeri nasıl soruyorsunuz konusuyorsunuzinsanlarla aynen o hesap  Vb

Okul'da Bank'ta Oturan güzeL bir bayan arkadaşlarıyla Sohbet İcindeLer (:
Senin hoşlandıgın kıza nasıl yaklaşımda buluncagını düşünüyorsun vecekinip umutsuzluga kapılıyosun sinirleniosun bu cekingen yapına dursakin ol çözümü var adamım

Önce Kantinden Bir Cay al Kendine güzeL bir İcin Isınsın Git Yanlarına SeLam Ver

KızLar Bi Konuda Bilgi sayibi Değilim Beni AydınLatırmısınız .
Hangi Konuda Der Hemen Yanlarına Otur Ve YazıLıda Cıkıcak SorulardanTam Emin değilim Hoca Bunlara Calısın Dedi ama sizin alternatifyaptıgınız calısma fastınız varmı yada kaynak 1.ci yaılım cok kötüydü2. yazılı benim icin cok önemli cok calısmam lazım yardımcı olun dersinkızlarda hayvan değil yardım sever birileri olarak size yardımcı olucakeğer derse sizin sınıfta
yardım edicek biri yokmu ben onlarala fazla muhattap değilim bukonularda ciddi değiller işleri gücleri eğLence hesabı dersin ve ilgiyiüstüne toplarrsın o anda ama cesaretli ol bu konularda . rahad ol !İşte Bundan sonra iş sana bakar msn istiyorsun face book'umu yoksa telmi sana kalmıs .. sonrasını düşünme zaten eğer aranda bi samimiyetoluşmussa gerisi gelir inan bana

Kişiyi Tanıma

Onu İlk önce iyi tanımalısınız huyunu suyunu Bilmelisin yoksa İşin zorBuda Konuşarak ona bir takım sorular sorarak bu engelli aşabilirsinherşey senin elinde yeterki işleri eline yüzüne bulaştırma ..

GüveniLir Biri Olma

Bak Önce Güvenirlir Biri Olman İcin O Kişinin HertürLü Sorunu Dinleyip Ona Yardımcı oLmalısın . MeseLa msn seLam ver overmese bile ver belki canı sıkkındır vermiyodur yada senin henüzkişiliğine güvenmiyordur samiyetine sen sürekli selam ver vermese bileişte ailen aran nasıl de sorunu varsa yardımcı ol bilgi sayibi ol bazıkonularda ilgilen onla ilgili oldugunu göster ve bir sürü husussayabilirim o kişinin güvenini kazanmak senin elinde

Sosyal ortamda sürekli yanında ol arkadaş canlısı ol paylaş onunla bazışeylerini yani senin ona güvendiğini hissetir kendinde aynı şekilde
yardımcı ol kısacası her konuda Seni tanıması ve güvenmesi icin şart olan bunlar gerisi zamana kalmış herşey olcagınına varır

Cıkma TekLifi

Bakın Cıkma tekLifinin Bir Sürü Sanatı Vardır DahaÖnceki Bazı konulara yorum yaptıgım gibi Kişiyi Etkilemek Tamamen SizineLinizde Eğer bir önceki maddeleri uyguladıysanız size yapcak fazlabirşey kalmıyor sadece 2 dakika icinde söyleceğiniz belkide daha kısaanlamlı ve kendize has özlü cümleler

Ben Bu konuda actıgım üzre size yardımcı oLucam 2 Tane Karakter oLsun MeLisa ile Berk  

Berk - Merhaba
Melisa - Merhaba
Berk - Nasılsın Bugun meLisa
Melisa - İyiyim Berk Sen
Berk - iyi
Berk - MeLisa Sana Uzun Zamandır SöyLemek İsteyipte SöyLemediğim Bir Konu Var
MeLisa - Nedir Berk Acık oLurmusun

Berk - MeLisa Uzun Zamandır Seni Tanıyor VedeGözLemliyorum Ve Sana Karşı boş olmadıgımı bilmeni isterim , SenLeykenhayat benim icin bambaşka sanki gülüyorum eğleniyorum hayatın tadınıdoya doya cıkartıyorum sen bana cok iyi geliyorsun , eğergülebiliyorsam senin sayende ,hayatıma girdiğinden beri bu kücükdünyama renk kattın kalp atışlarım anlam kazandı , sensiz nefes aldıgımher saniye sanki bana ölüm gibi senden cok hoşlanıyorum seni cokseviyorum meLisa
Hemen Cevap Vermeni İstemiorum İLk önce Biraz düşün Yaşadıklarımızı Senle iken yaptıgımız bir takım konuları olayları herşeyi
İnan Sende Düşününce Bir takım şeylerin farklı oldugn görüceksin

MeLisa  = '' Düşünmeme Gerek yok Berk Bende Senden hoşLanıyorum Derse OLay Bitmişir   ''

Şayet Peki Düşüncem Ders'e umutsuzluğa kapılmayın emin olun sağLıklıdüşününce gine sizin bu güzel cıkma teklifinize hayır demicek %90diorum bakın ,)

Uzun Bir Yazı OLdu Okuyup Değer Verdiğiniz İcin Teşekkür Ederim

"""""
Hadi Selametle

Umarım İşinize Yarar :))
Düzenlemedim Yanlış Bişi Varsa Yazın Düzenleyem

massas
01-03-2010, 12:22   |  #2  
Yıllanmış Üye
681 mesaj

bu bölümün ismi Chip onlıne izdivac olarak değiştirilmeli her halde :)))
Konu dışı bölümü kız mevzularıyla kaynar olmuş. Yukarda cpu, windows, ram diyolar burda seviyorum falan filan diyolar  hey yarabbim ne günlere kaldık :))))

alper8118
01-03-2010, 18:18   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
553 mesaj

Diğer Konu Dışı Bölümüne Uydyğu Sürece Herşey Yazılabilir :)))

melissam
09-04-2018, 16:36   |  #4  
Taze Üye
11 mesaj

Vay be ilginç bir konu olmuş Onay

Toprakakın
24-09-2018, 16:47   |  #5  
Toprakakın avatarı
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 3
21 mesaj