uTorrent seeder sorunu.

D13rsx
28-01-2011, 13:57   |  #1  
D13rsx avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
209 mesaj

Arkadaşlar hemen kısaca bir soru sorayım.

Şuanda bir torrent indiriyorum ve 10 Seeder'ı var. Fakat ben bunların sadece 4üne bağlanabiliyorum. Yani sadece 4ünden dosya çekiyorum. Bu nedendir ? Çözümü nedir ? Teşekkürler.

Banned
28-01-2011, 14:05   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Demekki şu an sadece 4 kişinin bilgisayarı yada torrent yazılımı açık. Yapacak birşey yok, paylaşıma devam etmelerini beklemelisiniz.

D13rsx
28-01-2011, 14:09   |  #3  
D13rsx avatarı
OP Yıllanmış Üye
209 mesaj

ha ona göremi seed sayısı veriliyor? bilmiyordum sağol. Çünkü 21GBlık bir torrent 19dayım ve sadece 10 seeder var. akşam 11de falan 900lere çıkıyor.

D13rsx
28-01-2011, 16:49   |  #4  
D13rsx avatarı
OP Yıllanmış Üye
209 mesaj
Alıntı: Taşcı  
Hangi torrent sitesinden indirme seed yapıyorsun.Dikkat et belki biliyorsun veya bilmiyorsun türk torrent lerden indirme yaptığında ratio yüklemeye  dikkat et eğer sürekli indirme yaparsan ratio yükleme düşük olur siteden atılırsın veya üyeliğin dondurulur türk torrentlerden indirdiğin her  neyse geriye %/60 yüklemen gerekiyor bu kural indirdiğin tüm dosyalar için geçerli kesinlikle %/60 geriye yüklemen gerekiyor
yabancı torrentlerde böyle bir sıkıntı yok.
Torrent programı hangini kullanıyorsan ayarlarını düzgün yapmanlazım yoksa sıkıntı yaşarsın.
Sana tavsiyem kesinlikle fake programlar kullanma ratio yükseltmek için yakalanırsın ben  bu hataya düştüm arena tr üyeliğim donduruldu.
Sana tavsiyelerim bukadar  ister tavsiyeye kulak verirsin ister vermezsin artık sana kalmış.
Yok dostum onları biliyorum zaten ama yinede sağol eline sağlık yazmışsın :) ayrıca senin o türk torrentlerinde sıkıntı dediğin olay aslında çok mantıklı. %60 belki çok fazla bir oran ama mantıklı.