uTorret dowload sorunu

massas
29-01-2010, 19:31   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
681 mesaj

arkadaşlar utorrent ile bir dosya indiriyodum. Dosya ilk başta 100 kb/sn ile geiliyordu şu an %98.1 ve dosyanın gelme hızı 0.1 kb/sn ye düştü. nasıl hızlandırabilirim bilenler lütfen yardım etsin.

Hayalet 26
29-01-2010, 19:44   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,018 mesaj

Ayarlardan gönderme hızını 5 kb ile sınırlayın.Bunun dışında eğer ortaklar ve eşler çok azaldıysa mesela 1 e 1 gibi hızı artıramazsınız.Yani dosyayı indirdiğiniz kaynak sayısı azalmıştır.Bir de torrent programlarını kullanırken port açmanız gerekir.Sayfanın altında ortada şebeke durumunu gösteren ikon yeşil değilse paylaşımda sorun var demektir.İnternette torrent programlarının nasıl en verimli kullanılacağını anlatan bilgileri bulabilirsiniz...

şafak89
29-01-2010, 21:50   |  #3  
şafak89 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
2,522 mesaj

hocam sizin aldığınız torrenti kayağı gitmiştir mecbur bekliceniz :)

massas
30-01-2010, 21:24   |  #4  
OP Yıllanmış Üye
681 mesaj
Alıntı: şafak89  
hocam sizin aldığınız torrenti kayağı gitmiştir mecbur bekliceniz :)
Hayır ben başka bir programda tekrar başlattım. İndiriyordu. Utorrentte gelmiyor.

uGuR.uK
31-01-2010, 00:49   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj
Alıntı: massas  
Hayır ben başka bir programda tekrar başlattım. İndiriyordu. Utorrentte gelmiyor.
sıfırdan başladığı için hızlı inmeye devam etmiştir. şöyleki; torrent'de dosyalar biçok parça halinde indirilir, her parça için başka kullanıcılara bağlanır ve herbirini farklı farklı bilgisayarlardan indirip tamamlandıkça birleştirir yazılım. bu yüzden indirme işlemi tamamlanmaya yaklaştıkça bağlanılan kullanıcı sayısı ve en sona kalan dosya parçalrının seed oranı sen farkına varmasan bile düşer. başlardayken aynı sen gibi indirenlerde dahil orda ne kadar paylaşımcı sayısı görüyorsan hepsinden az çok indirirsin, sen nasıl 3-5 veya bilemedin 10-20kb ile aynı anda upload yapıyorsan millet öyle yapıyor ama dosya bitmeye yaklaştıkça sadece %100 indirmiş ve tamamını paylaşabilecek kişilerden alırsın ki bu durumda bazı torrentlerde düşme yaşanması normal. az kaynak çok istek meselesi burda oluşur, senin sorununda sebebi büyük ihtimal bu. kesin budur demiyorum ama büyük ihtimal işte, çok takmaya gerek yok yani az kalmış zatenGülümseme anlatabilmişimdir umarım.

edit: emin olmak istiyorsan utorrent'i kapat, sonra aynı torrent dosyasını farklı yazılımla tekrar aç ve indirme konumu olarak utorrent'in zaten indirdiği dizini göster(aynı yeri yani). program zaten varolan dosyaları ve tamamlanma durumunu tarayacak, ardından kaldığı yerden torrent'i indirmeye başlicaktır. o zaman kesin bir sonuç alırız işteGöz kırpma

Son Düzenleme: uGuR.uK ~ 31 Ocak 2010 00:51
massas
31-01-2010, 18:28   |  #6  
OP Yıllanmış Üye
681 mesaj

denemedim ama mantıklı geliyor :)