üye olunan siteye tek tıklma ile girme

chall
01-05-2006, 16:38   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

İyi çalışmalar...
Şu aralar WebBrowser ile kafayı bozmuş durumdayım.Takıldığım 2 nokta var umarım yardımcı olabilirsiniz.
1-Öncelikle Webbrowser'a tuş gönderme olayını bir türlü oturtamadım.Örneğin Üye olduğum bir siteye otomatik olarak yaptığım delphi programı üzerinden giriş yapabilmek istiyorum.Bu yolda ilk olarak aklıma gelen kullanıcı adımı ve şifremi programa gömüp siteye göndermek oldu.Ama comboboxlar ve editler arası geçişide webbrowsera tab tuşu göndererek yapmayı düşünmüştüm.Bu işlemi gerçekleştiremedim bir türlü.Tuş kodlarını gönderdiğim halde bir tepki alamıyorum.Belkide gittiğim yol yanlış bilemiyorum...
2.Sorum, giriş yaptığım bu sitede herhangi bir kelimeyi aramak istiyorum.Aslında bu işlemi yapan birçok kod buldum ama bazı siterlerde arama işlemi yapılamıyor.php yada asp olması sorun çıkarıyor olabilir diye düşündüm ama bunuda çözebilmiş deilim.Ayrıca sayfada aramasını yaptığım kelimenin renginide bulabilmek istiyorum.

Bana fikirlerinizle yön verebilirseniz sevinirim.Amacım doğrultusunda hatalı yolda ilerliyorum belkide.Bilg Prog. 1.Sınıf öğrencisiyim.Herkese saygılar...

tHeaCme
10-10-2006, 14:03   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

HTML Bilgin eğer iyiyse söylediğin şeyi yapabilirsin html post yöntemi ile html de kullanıcı adı şifre için kullanılan textboxların isimlerini alıp delphiden post etmen gerekiyor

2. olarakta 2 yöntem ile gerçekleştirebilirsiniz:
  - Site admini iseniz programdan mysql bağlantısını gerçekleştirip arama yapabilirsiniz.
  - 1. sorunuzda olduğu gini HTML Post metodunu kullanarak arama textboxunu kullanırsınız ve gelen mesajları okutup programa yansıtırsınız