Uygun Bir İşlemci Arıyorum

CuneytKaan
22-06-2012, 22:16   |  #1  
CuneytKaan avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
10 mesaj

Ben oyun oynamayı seven bir kişiyim. Bu yüzden Crysis 2 CoD MW 2-3 gibi oyunları rahat bir şekilde oynayacağım bir işlemci istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. Ama bütçem en fazla 300'ü karşılar.

Not: Notebook kullanıyorum.

osmanefe
23-06-2012, 15:09   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,693 mesaj

Ne yazık ki laptobunuzun işlemcisini değiştiremezsiniz değiştirsenizde oyun performansında önemli faktörlerin başını ekran kartı çeker bu yüzden dolayı değiştireceğiniz bir işlemci ile alıcağınız max performans farkı %5 ile 10 arasında olucaktır ve son olarak ekleyeceğim bir şey daha var oda işlemcinizi değiştirebilecek tek yer laptobunuzun markasının anlaşmalı olduğu büyük teknik servislerdir ama onlarda büyük ihtimal böyle birşey yapamıyoruz diye sizi geri çevireceklerdir çünkü işlemcini değişmesi için işlemcinin takılacağı anakartın desteklemesinden daha çok laptopunzun pil gücü veya adaptörden aldığı güç ve üzerindeki soğutma sistemininde etkisi olucaktır. Bunların hepsi bir bütün olarak uyum sağlayamayacağından dolayı değişim yapmayacaklardır bu arada aynı konu ekran kartınız içinde geçerli yani oyun istiyorsanız ve maaliyet hesabı yapıyorsanız masa üstü bir bilgisayar size hem daha ekonomik hemde verdiğiniz para karşılığında aldığınız performans bakımından daha tatmin edici bir çözüm olacaktır.

Not: Son olarak eklemek istedim bir konuyla ilgili yardım ara iken öncelikle elinizde olan malzemenin modelini veya markasını veya bildiğiniz her bilgiyi yazarsanız daha yararlı olacaktır.

a_a1997
29-06-2012, 00:29   |  #3  
a_a1997 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
190 mesaj

notebook kullanıyorsun da sen bunu masa üstü bilgisayarına mı takacaksın belirtmemişsin... :D