UZAK MASA USTU

HPQ-User
15-04-2008, 14:39   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

wx delisi sormuş:
uzak masa ustu sorunu yasıyorum acılen yardıma ıhtıyacım var lutfen yardım edın.uza masa ustune baglanacam ama baglanamıyorum ıp yada bıgısayar adı var bende kendı işyerımdekı bılgısayarımdan eevdekıne baglanacam ama uzak masa ustunu yapılandıramıyroum lutfen yardım edın kuruyorum agı ama pc ulasılamaz dıyor yada vpn ayarları v.s hata verıyorum hata kodları   (678 -800 -679   gıbı

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
abıcım wındows xp kullanıcısıyım

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1)

frkn_ua
15-04-2008, 19:14   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
893 mesaj

uzak masaüstü bağlantıları için teamviewer ı öneririm burdan indirebilirsiniz

kısaca anlatmak gerekirse bağlanılcak bilgisayardaki ID numarasnıı bağlanacak bilgisayar sağdaki ID bölümüne giriyor ve remote kontrolü seçiyor ve karşı taraftaki bilgisayar da presentationu seçtikten sonra bağlantı kurulabilir.

yalcingunduz
23-04-2008, 20:09   |  #3  
yalcingunduz avatarı
Yıllanmış Üye
151 mesaj

ID NUMARASI NASIL BULUNUR

eolos
23-04-2008, 20:47   |  #4  
Yıllanmış Üye
2,036 mesaj

karsıdaki bilgisayarda yüklü alan team weaver programıyla
karsıdan ogrenilmesi gerekir ve aynı şekilde şifreninde bilinmesi gerekir

figom
27-05-2008, 11:09   |  #5  
Taze Üye
1 mesaj

karşı pc deki ıd numarasını alıyosun.daha sonra connecto partner tıklıyosun.arama yaptıktan sonra şifre kutucuğu çokar karşıdan pro daki password şifresinide aldıktan sonra enter .direk o bilgisayarın ekranı karşına gelir ve orada o pc yi yönetmeye başlarsın...

Fatih_ARMAĞAN
27-05-2008, 11:27   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,804 mesaj

windows daki uzak masaüstünü etkinelştirmen için bağlanmak istediğin pc nin öncelikle kullanıcısına parola atamanız  gerekir.  daha sonra bilgisayarım a sağ tık özellikler uzak sekmesini seçip kullanıcıların bu bilgisayara uzaktan bağlanmasına izin ver seçeneğinin aktif olması gerekir..
bu seçeneğin hemen altında uzak kullanıcıları seç seçeneğine basıp ekle>gelişbiş>şimdi bul tuşları ile sırasıyla basıp kullanıcı şifresi aktif olan kullanıcı adı seçilip tamam a basılır.

daha sonra yine bağlanmak istediğimiz makineye manuel olarak ip verilir..
ip verme işlemide sorunsuz halledildikten bağlanılıcak pcye bağlı olan modemin port yönlendirme ayarlarına girip 3389 portunun manuel olarak verdiğiniz ip yönlendirilmesi gerekir..

bütün bu işlemlerden sonra modemin ttnetden aldığınız ip adresini uzak masaüstü bağlantısına yazığ başlanın baglanıcanız pcdeki kullanıcı adı ve şifresini yazıp bağlanabilirsiniz.

falcon12345
10-10-2008, 13:44   |  #7  
Taze Üye
13 mesaj

TeamViewer ile Uzak Masaüstü