Uzayda gerçekten hayat var mı?

samet61
30-09-2015, 14:19   |  #1  
samet61 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 25
243 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Eyl 2015

 

Sahiden bu soruyu asırlardır tartışıyoruz biz dünyalılar. Peki gerçekten var mı uzayda hayat? Ne düşünüyorsunuz?

raziel34
30-09-2015, 14:20   |  #2  
raziel34 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 25
204 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Eyl 2015

bence var. Mars'ta su bulunması falan hikaye, hatta Mars'ta h iç hayat olmayabilir de... ama milyarlarca gezegenin olduğu bir evrende sadece dünya üzerinde biz insanların yaşadığını düşünmek bence hayal... kesin var...

theironman
30-09-2015, 14:22   |  #3  
theironman avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 63
8,349 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

benim en merak ettiğim ve muhtemelen hayattayken çözemeyeceğim bir mevzu... şunu söyleyeyim: 51. bölge vardır ABD'de... kimseyi sokmazlar. hani efsane de değildir; bir Allah'ın kulu giremez içeri. Devlet başkanları bile özel izinle girebilir. orada uzaylıların saklı olduğu ve üzerinde deneyler yapıldığı söylenir. kim bilir... neler saklanıyor insanlıktan...

remzinaz
30-09-2015, 15:30   |  #4  
remzinaz avatarı
Üye
Teşekkür Sayısı: 8
75 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Ara 2009

Bu konuya mitolojiler bağlamında bakıldığında akla ilk gelen isim Zecharia Sitchin'dir. Sümece'yi bilir, çivi yazılarını okur.  12. Gezegen adlı kitabını birkaç yıl evvel okumuştum. Sonrasında Gökyüzüne Merdiven'i okudum. Görüşlerine katılmasanız bile takdire şayan bir çalışmadır. Sırf bir bilimkurgu olarak bile okunabilir. 

Kitaptan ufak bir bölüm: (resme dikkat)

Çoğu Sümer hece kelimeleri gibi mu da aslî bir anlama sahiptir; "dimdik yükselen" anlamına gelir. Otuz küsur nüansı arasında ise "yüksekler", "ateş", "kumanda", "belli bir dönem" ve (daha sonraki zamanlarda) "kişinin hatırlanacağı şey" gibi anlamları da vardır. Eğer mu kelimesi için yazılı işareti, Asur ve Babil çiviyazısı stilizasyonlarından orijinal Sümer piktograflarına dek izlersek, aşağıdaki şu resimsel kanıt ortaya çıkıverir:

Tek başına veya dar bir bölüm eklenmiş olarak resmedilen koni biçimli bir odayı açıkça görebiliriz. "Gökteki altın bir odadan sizi gözeteceğim" diye söz vermişti İnanna, Asur krallarına. Bu mu, "göksel oda" mıydı?

İnanna/İştar ve Gök Sandalındaki yolculukları ile ilgili bir ilâhî, tanrıların göklerde uzaklara ve yükseklere yol aldıkları aracın mu olduğunu açıkça belirtmektedir:

Göklerin Hanımı:
Gök Kıyafetini kuşanır;
Korkusuzca göklere doğru yükselir.
İnsanların yaşadığı topraklar üstünde
MU’su ile uçar. MU’sunda olan Hanım,
Göklerin yükseklerine şevkle tırmanır.
Tüm dinlenme yerlerinin üstünde
MU’su ile uçar.

Kitaba şu adresten ulaşabilirsiniz: 

http://www.cizgilikitap.com/forum/showthread.php?t=3635

Yazarın Gökyüzüne Merdiven isimli kitabı için:

http://www.cizgilikitap.com/forum/showthread.php?t=3773

Kendi adıma Evrende hayat olduğuna inanıyorum, iletişim konusunda çekincelerim var. Akıl nedir, ne değildir. İnsanoğlunun Akıllı olduğuna karar veren yine kendisi. Bizler gibi alet edavat yapamıyor diye hayvanları akılsız görüyoruz. Bu konu içinde zihin açıcı bir kitap serisi önereceğim: Bernard Werber Karıncalar serisi. Her gün gördüğümüz bu minicik yaratıkların neler yapabildiklerini görünce şaşıracaksınız. 

Merak edenler için:

http://www.cizgilikitap.com/foru ... ight=Bernard+werber

Son Düzenleme: remzinaz ~ 30 Eylül 2015 15:33
okinkurt
30-09-2015, 17:03   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 308
4,897 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Ara 2010

Bir ara baya sarıp araştırdığım bir konu kesinlikle var zaten dünyaya düşen vatandaşların gizli servis raporları oraya çıktı bolca ufo düşürmeye calısan ingiliz hava kuvvetleri itirafları var birçok mevzu var hatta bir teori ye göre kullandığımız pc ler ve genel teknolojinin bir anda ileri seviyeye atılmasında bu düşen aletlerden elde edilen bilgi ve donanımın büyük etkisi olduğu söleniyor ay yüzeyinde karşılaşılan tuaf durumar hatta orda şehir tarzı yapılar bulunup saklanması vs yani çok derin mevzu diyebiliriz.