Uzaylılar Var Mı ? - (Tevrat Haklı Mıydı ?)

Bu forum kilitli bir forumdur. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
yenijenerasyon
20-01-2015, 19:53   |  #1  
yenijenerasyon avatarı
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 2
42 mesaj

Videoya geçmeden önce şunu belirteyim arkadaşlar:

Video yapımında çok uğraştım. Gerekli bilgileri derlemek, bunların bazılarını Türkçe'ye çevirmek (çünkü bu konularda yeterli Türkçe kaynak bulmak çok zor), kulağa hitap edecek müzikleri bulmak ve müzik sahiplerinden kullanım izni almak vesaire... bu videonun yapımı toplam 3 günümü aldı.

Evet, baştan savma bir video olmaması için 3 gün boyunca çabaladım.

İşte bu da benim farkım 

İzleyiciye değer veriyorum.
 Sizlerden ricam: eğer beğendiyseniz youtube üzerinden "bunu beğendim", beğenmediyseniz "bunu beğenmedim" tuşuna tıklayıp en azından emeklerimin karşılığını almış olmayı görmeme yardımcı olunuz 

Ayrıca top 10 videolar serisine de başlamış bulunmaktayım. Yeni videoları kaçırmamak için lütfen abone olunuz.

Uzaylılar Var Mı ? - Bölüm 3 (Tevrat Haklı Mıydı ?)Uzaylılar Var Mı ? - Bölüm 3 (Tevrat Haklı Mıydı ?)
Uzaylılar var mı ?

Facebook Sayfamızı beğenmeyi unutmayınız:

Yardımcı Anahtar Kelimeler: uzaylı görüntüleri,uzaylı varmı,gerçek uzaylı,uzaylı filmleri,uzaylı,rüyada uzaylı görmek,uzaylı videoları,uzaylı resmi,tevrat,tevrat'ta uzaylılar,yahudilik

ABONE olanlara çok güzel bilgiler veriyorum:

Uzaylılar var mı ? Serisini en baştan izlemek için tıklayın:

YouTube Kanalım:

Music Credits:
Music by: Lino Rise
Title: “Fall of Prism”, “Game Trailer Beginning”, “Nova Scotia”, “What does the Fox say - Cinematic Cover Version”, “Channel Intro Babylon”
Source:

Many thanks to Lino Rise ! He is the best.

------------------------------------------------------------------------------------------

Lütfen video hakkında yorumlarınızı video altından yorum yaparak bildiriniz.

Beğendiyseniz like, beğenmediyseniz disslike vermek bedava !

Abone olana da çok güzel bilgiler veriyorlarmış :)

Facebook :

Twitter :

Blog :

Yeni Jenerasyon YouTube kanalı.

------------------------------------------------------------------------------------------

“Dünyada her şey için, uygarlık için, yaşam için, başarı için en hakiki mürşit ilimdir, fendir.”
Mustafa Kemal Atatürk

cy.ber.neo
21-01-2015, 03:57   |  #2  
cy.ber.neo avatarı
Üye
Teşekkür Sayısı: 1
94 mesaj

Uzaylılar varsa Tevrat haklı mı olur... Yada tevrat haklıysa uzaylılar vardır mı olur...  Tevrata göre bazı peygamberler hırsızlık bile yapmışlardır. Temiz ahlaklı insanlar arasından herhangibirini seçmek dururken, seçilmiş peygamberii hırsız olan bir tanrı, tanrımıdır ? Yoksa kutsal kitaba eklemeler yapabilecek okuma yazma bilen herhangibir insan mıdır ? Eğer insansa zaten tanrı olmayan bir insanın kendi uydurumlarını eklemesiyle oluşan kitaba, kutsal kitap denilemeyeceği için zaten uzaylılar da yalandır diyebilirmiyiz yada zaten içindekiler artık tanrıdan olmayan yalan bilgiler içeriyor diye, yeni peygamberler (Hz. İsa, ondan sonra Hz. Muhammed) gönderen tanrının mı dedikleri doğrudur diyebiliriz. Her halükarda tevrat haklı dersek paradoks olmuş olur.... Tevratın haklılığı, sahibi tarafından 2000 yıl önce kaldırıldı, tevrat yerine insanlara rehber olarak gönderilen İncilin haklılığıda 1400 yıl önce kaldırıldı.... Sinema filmlerinde uydurumlar gerçekmiş gibi gösterilebiliyor diye, gerçek olamayacaklardır. Zaman yolculuğu, uzaylılar, kurtadamlar, süpermenler vs. uydurumdur, uydurum kalacaktır...

yenijenerasyon
21-01-2015, 09:16   |  #3  
yenijenerasyon avatarı
OP Yeni Üye
42 mesaj
Alıntı: cy.ber.neo  
Uzaylılar varsa Tevrat haklı mı olur... Yada tevrat haklıysa uzaylılar vardır mı olur...  Tevrata göre bazı peygamberler hırsızlık bile yapmışlardır. Temiz ahlaklı insanlar arasından herhangibirini seçmek dururken, seçilmiş peygamberii hırsız olan bir tanrı, tanrımıdır ? Yoksa kutsal kitaba eklemeler yapabilecek okuma yazma bilen herhangibir insan mıdır ? Eğer insansa zaten tanrı olmayan bir insanın kendi uydurumlarını eklemesiyle oluşan kitaba, kutsal kitap denilemeyeceği için zaten uzaylılar da yalandır diyebilirmiyiz yada zaten içindekiler artık tanrıdan olmayan yalan bilgiler içeriyor diye, yeni peygamberler (Hz. İsa, ondan sonra Hz. Muhammed) gönderen tanrının mı dedikleri doğrudur diyebiliriz. Her halükarda tevrat haklı dersek paradoks olmuş olur.... Tevratın haklılığı, sahibi tarafından 2000 yıl önce kaldırıldı, tevrat yerine insanlara rehber olarak gönderilen İncilin haklılığıda 1400 yıl önce kaldırıldı.... Sinema filmlerinde uydurumlar gerçekmiş gibi gösterilebiliyor diye, gerçek olamayacaklardır. Zaman yolculuğu, uzaylılar, kurtadamlar, süpermenler vs. uydurumdur, uydurum kalacaktır...

Olay çıkacak belki ama Tevrat tanrı tarafından indirilmiş bir kitap değildir. Tevrat kendisinden 1500 yıl önce yazılan Ebla Tabletleri ve Gılgamış Destanından alıntılarla oluşturulmuş bir kabile günlüğü/tarihçesidir.

Yani Tevrat'tan alıntıladığım uzaylı ile ilgili kısımlar aslında hiç bozulmamış bir şekilde Ebla Tabletlerinde ve Gılgamış Destanında yer almaktadır.

Tabiki yine de isteyen istediğine inanmakta özgür :)

Bakınız bunlar videoda bahsettiğim olayların yazdığı asıl kaynaklar. Bunlar da mı insan tarafından değiştirilip ekleme yapılmış ? Biri çiviyle ekleme yapmaya çalışsa ya un ufak olurlardı yada arkeologlar kesinlikle anlardı bunu.

Karbon 14 tekniğiyle hangi yazının ne zaman yazıldığı bulunuyor.

Ayrıca bölüm 2 ye yorum yapmışsın ama izlemeden yapmışsın galiba. Eğer atalarımız bölüm 2 deki mağara yazılarındaki gibi yıldızların haritasını %90 doğrulukla çizebilecek kadar gelişmiş olsaydı insanlık şimdi bu durumda mı olurdu ?

İlkel insanlar ne astronomi bilecek kadar ne de Ay'ın oluşumunun 10 binlerce yıl öncesini %100 doğrulukla bilecek kadar zeki ve teknolojik imkanlara sahip değildiler.

Ben sinema filmlerine göre değil buluntulara, kaynaklara göre konuşuyorum Cool

Sayısız çivi yazıtlarında ve mağara duvarında yazan gökten inen homurtulu, duman çıkaran aletler, uçan melekler, insanlara benzemeyen akıllı varlıklar... Bunların hiçbiri sinema filmi değil gerçeğin ta kendisi :)

Son Düzenleme: yenijenerasyon ~ 21 Ocak 2015 09:30
AtAvratSilah
21-01-2015, 10:41   |  #4  
AtAvratSilah avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 10
198 mesaj
Alıntı: yenijenerasyon  

Olay çıkacak belki ama Tevrat tanrı tarafından indirilmiş bir kitap değildir. Tevrat kendisinden 1500 yıl önce yazılan Ebla Tabletleri ve Gılgamış Destanından alıntılarla oluşturulmuş bir kabile günlüğü/tarihçesidir.

Yani Tevrat'tan alıntıladığım uzaylı ile ilgili kısımlar aslında hiç bozulmamış bir şekilde Ebla Tabletlerinde ve Gılgamış Destanında yer almaktadır.

Tabiki yine de isteyen istediğine inanmakta özgür :)

Bakınız bunlar videoda bahsettiğim olayların yazdığı asıl kaynaklar. Bunlar da mı insan tarafından değiştirilip ekleme yapılmış ? Biri çiviyle ekleme yapmaya çalışsa ya un ufak olurlardı yada arkeologlar kesinlikle anlardı bunu.

Karbon 14 tekniğiyle hangi yazının ne zaman yazıldığı bulunuyor.

Ayrıca bölüm 2 ye yorum yapmışsın ama izlemeden yapmışsın galiba. Eğer atalarımız bölüm 2 deki mağara yazılarındaki gibi yıldızların haritasını %90 doğrulukla çizebilecek kadar gelişmiş olsaydı insanlık şimdi bu durumda mı olurdu ?

İlkel insanlar ne astronomi bilecek kadar ne de Ay'ın oluşumunun 10 binlerce yıl öncesini %100 doğrulukla bilecek kadar zeki ve teknolojik imkanlara sahip değildiler.

Ben sinema filmlerine göre değil buluntulara, kaynaklara göre konuşuyorum Cool

Sayısız çivi yazıtlarında ve mağara duvarında yazan gökten inen homurtulu, duman çıkaran aletler, uçan melekler, insanlara benzemeyen akıllı varlıklar... Bunların hiçbiri sinema filmi değil gerçeğin ta kendisi :)

hacı tablet dilini çevirmeni takdir ettim merak ettiğim bu dili nereden öğrendin ?

yenijenerasyon
21-01-2015, 11:10   |  #5  
yenijenerasyon avatarı
OP Yeni Üye
42 mesaj
Alıntı: AtAvratSilah  
hacı tablet dilini çevirmeni takdir ettim merak ettiğim bu dili nereden öğrendin ?

Ben çevirmedim hocam bazı yabancı üniversitelerin uzmanları bunları çevirip gerek sitelerin online arşivinde gerekse kütüphanelerde İngilizce olarak sunuyorlar. Üniversitelerin nimetlerinden faydalandım :)

Şu an Türkiye'de bu kadar eski tabletleri çevirebilen sadece 1 kişi varmış galiba. Kendisi köyde çobanlık yapıyor.

Son Düzenleme: yenijenerasyon ~ 21 Ocak 2015 16:40