UZMAN'a ACİL SORU???

the MuCiT
27-05-2006, 14:33   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
16 mesaj

Merhaba...
Ben az önce bilgisayarımdaki yerel disklerden birine sağ tıklayıp özelliklere tıkladım daha sonra paylaşım ve güvenkil tuşlarına ayrı ayrı basarak bir kaç ayar değiştirdim...
Ama daha sonra ilk başta o diske daha sonra da belgelerime ulaşamıyorum...
Yerel diske ulaşmayı başardım ama belgelerime hâlâ ulaşamıyorum...
Ne yapmam gerekiyor???
Lütfen Acil Yardım???

TuncaBozkurt
27-05-2006, 20:20   |  #2  
Yıllanmış Üye
4,805 mesaj

sistem geri yükleme noktan veya yedekleme dosyan varsa, bunlardan biriyle sistemi eski haline döndür.veya format atmadan windows u yeniden kur.windows u yeniden kurarsan, Bilgisayarım a ve ordan da eski sistemi kurduğun sürücü yü aç.ordan "WINDOWS" klasörünün üstüne tek tıkla ve shift+delete e bas.evet e bas.ama sakın "WINDOWS.1" benzeri ismli bi klasörü silme.o klasörü sildikten sonra Bilgsayarım'a sağ tıkla.özellikler de.gelişmiş e tıkla.başlangıç ve kurtarmanın altındaki ayarlar a bas.düzenle ye bas.en alttaki "windows xp ..." bulunan satırı sil.o dosyayı kaydet ve kapat.daha sonra "işletim sistemleri listesini gösterme süresi"nin ve "gerekirse kurtarma seçeneklerini gösterme süresi"nin yanındaki işaretleri kaldır.tamam a bas.bir daha tamam a bas.bilgisayarı yeniden başlattığında sorun çözülecektir diye düşünüyorum.çözülmezse söle.

akmaN
28-05-2006, 16:27   |  #3  
Üye
86 mesaj

Belgelerinize sağ tıklayıp özelliklere girin daha sonra güvenlik sekmesini aktifleyin orada kullanıcı isimleri göreceksiniz teker teker seçerek hemen altlarında izin ver veya verme seçeneklerini göreceksiniz. Muhtemelen kullandığınız kullanıcı seçeneğinde izin vermeyi seçmişsiniz orayı değiştirerek izin ver seçeneklerini aktifleyin bütün kullanıcılar için izin veri aktifleyin ve uygulayın daha sonra ulaşabileceksiniz.

Saygılar...

unyeli
30-05-2006, 16:16   |  #4  
Taze Üye
5 mesaj

Çevrimiçi Çevrimiçi

İleti Sayısı: 2

Üyelik Bilgileri Özel İleti (Çevrimiçi)

Kullanıcı Hesap Yöneti

arkadaslar benim sorunum burodaki bazi bilgisayarlara ziyaretci girisi actim . ama bu ziyaretci hesabiyla bilgisayarlar ana bilgisayardaki  yaziciyi bulamiyor (netzwerk te olmuyor ) , admin deki oyunlarida  göstermiyor .  ben istiyorum ki admindeki butun programlar ziyaretci hesabindada   kullanilsin  , sadece kimse hicbirsey silemesin ve yükleyememesin.

simdiden cok tesekkurler

TuncaBozkurt
30-05-2006, 18:12   |  #5  
Yıllanmış Üye
4,805 mesaj

ziyaretçi hesabında bildiğim kadarıyla sadece belgeler çalıştırılıyor.

asakir
31-05-2006, 11:16   |  #6  
Taze Üye
3 mesaj

Erd Commender diye bir yazılım var netten bulabilirsin. Bu program aracılığı ile bir cd oluştrup o cd ile bilgisayarını boot edip cd nin içindeki işletim sisteminden dosyalarının paylaşım ve güvenlik ayarlarını eski haline çevirebilirsin. Programı netten bulabilirsin link bilmiyorum ayrıca amatör bir kullanıcı isen pek tavsiye etmem çünkü iş tamamen çıkılmaz bir hal alabilir.

unyeli
01-06-2006, 12:25   |  #7  
Taze Üye
5 mesaj

peki ben bir ayar yapamazmiyim xp de
mesela bir hesap acip  ne bilim iste adminindeki herseyi kullan , instalasyon yapma ag ulasimini ac diye .mesela kendim ayarlarim olamazmi

tesekkürler

Recep Baltaş
01-06-2006, 17:40   |  #8  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

Lütfen bir daha konu başlığınız sorduğunuz soruyla alakalı olsun.Bu sizn açınızdan faydalı olur.

unyeli
01-06-2006, 19:10   |  #9  
Taze Üye
5 mesaj

kardes kusura bakama ama o kadar bilgisayardan anlasaydik gelipde buraya sorunlarimizi yazmazdik.

bilseydik dogrusunu ,dogrusunu yazardik.benim konu basligina verdigin vakti soruma verde bir ise yarasin

Recep Baltaş
02-06-2006, 18:11   |  #10  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

Yönetici hesabıyla girp o dosylara verdiğiniz şifreleri kaldırmanız gerekiyor.NTFS ile şifrleme yapmışsınız sanırım.

unyeli
02-06-2006, 20:48   |  #11  
Taze Üye
5 mesaj

ya ben dosyalara  hic  sifre falan vermedim.öyle ziyaretci hesabini actim hersey cok iyi calisiyor fakat diger bilgisayarlara baglanimiyor onun icin ag calismiyor ve yaziciyi bulamiyorum.
birde oyunlari göstermiyor. ya okadar site gezdim yazdim kimse birsey yapamadi. hani biryoplu yoksa ümidi kesim, varsada lütfen söyleyin.
bilgisayarlari da nfts le actim
tesekkürler.  

unyeli
04-06-2006, 18:16   |  #12  
Taze Üye
5 mesaj

beyler bari su kazaa beerschare limeware gibi programlari kitleyebilecegim birsey varmi. bir programla kitledim exse datayini millet gidiyor ,ismini degistiriyor veya olmuyor diye programi bir daha indiriyor o zaman tabii ikinci sefer programin isminin yanina bir geliyor ( kazaa , kazaa-1 )   ve bilgisayara yüklüyorlar. sunlari kitlemenin biryolu yokmu.
tekrar tesekkürler