Uzman arkadaşlar yardım lütfen

tristan111
25-07-2018, 19:58   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

Selamlar,arkadaşlar kısaca sorunumdan bahsetmeye çalışıcam çok uzun olmuş derseniz kusuruma bakmayın.Öncelikle Windows 10 pro mu ssd üzerine yüklemiştim fakat son zamanlarda pc de ve özellikle oyunlarda 150 fps lerde donmalar yaşadım(örn. cs go da koşarken bi anda yavaş çekim olup tekrar düzeliyordu ve ya hafif göz yoran takılmalar oluyordu).Bunun üzerine bende usb ile temiz kurulum yaptım fakat sorunlar aynen tekrardı.Sıcaklıklarda vs herhangi bi problemim yok gayet iyi değerler.Glary untilities ve asshampoo gibi programlar indirdim ve optimizasyon yapmaya çalıştım.Bu iki program tüm sorunları çözdük demelerine rağmen 10 dk sonra tarattığımda sistemsel hatalar,disk denetimi ve kayıt defteri hataları yineliyordu.Bende şimdi eski 1 tb lık HDD ye kurdum windowsu fakat yine aynı sorunlar.İşin gerçeği ben sorunun ne olduğunu çözemedim.Umarım yardımcı olabilecek arkadaşlar olur.Teşekkürler.

iaydin
03-08-2018, 16:52   |  #2  
Üye
Teşekkür Sayısı: 3
79 mesaj

Oyun oynayan bir ikişi değilim fakat bahsettiğiniz takılma durumu genellikle ısı ile alakalı sorunların ilk göstergesidir. İşlemci, ekran kartı veya ram'leriniz ısındığı için takılma yaşıyor olabilirsiniz. Bazı donanımlarda sistem ayarlarını sekteye uğratan advanced system care gibi bir program kullanmadığınızı varsayıyorum.

excel_mustafa
03-08-2018, 18:17   |  #3  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 545
4,445 mesaj

windows 32 bit ise bundan kaynaklanıyor olabilir. 4gb üzeri ram 64bit olmalı.

tüm anakart driver larını cd den veya üretici sitesinden yükle (özellikle çipset). driver indirirken işletim sistemi 32 veya 64 bitine dikkat et. ekran kartının beta ve son sürümlerini yükleyip dene.

bios tan virtualize seçeneğini kapat. ahcı modunu kapalı ve açık dene.

Son Düzenleme: excel_mustafa ~ 03 Ağustos 2018 18:21