Vaio serisinden Blu-ray sürücülü yeni model

CHIP Online
14-05-2008, 13:11   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,772 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Sony yavaş yavaş Blu-ray'i dizüstü bilgisayarlarda bir standart haline mi getirmeye çalışıyor?

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Vaio ... eni-model_6876.html

Blu-ray Disk™ Sürücü entegrasyonuna sahip dünyanın ilk dizüstü bilgisayarını piyasaya süren Sony, şimdi VAIO FZ Serisi ile HD kalitesini yaşamak isteyen herkes için ideal çözümler sunuyor.  Türkiye'de Blu-ray Disk™ sürücüsüne sahip tek 15,4 inç dizüstü bilgisayar olma özelliğine sahip FZ Serisi, HD içeriğini düzenleyecek kadar güçlü en son Intel® Centrino® Duo işlemcisi ve üstün performans sağlayan HD şifre çözücü donanımlı NVIDIA® GeForce® teknolojisi ile farklı bir ürün.  

Yenilik ve kalite kavramlarını teknoloji ile buluşturan ve Blu-ray Disk™ Sürücü entegrasyonuna sahip, dünyanın ilk dizüstü bilgisayarını piyasaya süren Sony, VAIO AR serisinden sonra,  VAIO FZ dizüstü bilgisayar serileri ile High Definition (HD) dünyasının kapılarını ardına kadar açıyor.

Yeni VAIO FZ Serisi, sahip olduğu Blu-ray Disk™ Combo Sürücü (BD ROM/ DVD+-RW/+-R DL/RAM Sürücü) veya Blu-ray Disk™ Sürücü (BD-R/-RE/-ROM/ DVD+-RW/+-R DL/RAM Sürücü) teknolojileri ile kullanıcıların HD kalitesini üst seviyede yaşamalarına olanak tanıyor.

X-black LCD ekranın en son modelinin kullanıldığı seri, Sony'nin alışılmış mükemmel görüntü kalitesini yansıtıyor. BRAVIA arka ışık teknolojisinin sağladığı geniş renk gamıyla (%90'a kadar renk üretimi) hayatın tüm renklerini en gerçekçi tonlarıyla sunan FZ Serisi; fotoğraflardan, kişisel videolardan ve filmlerden daha fazla keyif almayı sağlıyor.

FZ Serisi, tüketicilerden gelen geri bildirimler sonucu bir dizüstü bilgisayarda en çok önem verilen görüntü kalitesi sorununu da tamamen ortadan kaldırıyor. 15.4inç geniş ekranlı panele sahip yeni FZ Serisi, tasarımıyla da adından söz ettiriyor.

Tüm konu: Vaio serisinden Blu-ray sürücülü yeni model


Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Sony'nin bu yeni laptoplarını nasıl buluyorsunuz?