vaio vgn-bx196vp biosunda sorunum var

HPQ-User
15-04-2007, 14:59   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

mustafabilgic sormuş:
bilgisayarımda recovery cd sini kullanırken işlemi bitirmeme rağmen daha sonrasında recovery cd im ve F10 tuşu artık çalışmıyor. daha detaylı baktığım zaman bios da pc kimliğimin oem numaramın silinmiş boş olduğunu gördü. vaio nun orijinal bazı programlarını kuramıyorum. sistem bana bilgisayarınız vaio modeliniz yok diyor. bios a tekrar pc numaramı kimlik bilgilerini nasıl yazabilir yada yazdırabilirim.

şimdiden teşekkürler.

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
intel pentiıum m740, 1.73GHz, 512MB, 80 gb hd, 802.11 b/g 15.4 WXGA x-Black LCD ekran, Double layer DVD RW, İntel Graphics Media Accelarator 900 with 128 MB max. xp professional

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; .NET CLR 1.1.4322)

erkanc
15-04-2007, 17:45   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,213 mesaj

çok spesifik bir soru bunu ancak sony firmasına danışmalısın şöyle yap böyle yap demekle olacak iş değil bence sony türkiyeye başvur veya ürünün ana dağıtıcısına başvur bence

mustafabilgic
15-04-2007, 23:42   |  #3  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

ilgin ve cevabın için teşekkürler dostum. bende senin gibi düşünüyorum ve öylede yapmak zorundayım. mizacım sabırsız bir an önce olsun dediği için durdukca dert oluyor.
buradan bütün vaio kullanıcılarına birşeyi sizin aracılığınızlada söylemek istiyorum.

VAIO nuz arıza yaparsa yandınız. aldığınız yere dikkat edin. daha fazlasını söylemek bir başkasını övmek yada diğerini yermek olur. sadece dikkat edin ve servis bilgilerini kaç servisi olduğunu ve servis ücretlerini öğrenin derim.