vatan bil. köpeksiz köyde değneksiz dolaşıyorlar

mhmt06
16-01-2014, 13:13   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 134
1,187 mesaj

bu forumda herkes fazla alternatif bulunmadığı için vatan dan alışveriş yapıyor.
o yüzden bilginiz olsun diye yazıyorum. 
geçen hafta anakart değişimi yapmak için vatan dan fiyatlara göz atmış ve bilgisayarcıdan kazık yememek için fiyatları not almıştım.
bu hafta tekrar baktım ve bazı anakartların indirime gittiğini gördüm.

geçen hafta 276 tl olan   ga 970a d3   bu hafta indirime giderek 283 tl ye yükselmiş.

geçen hafta  260 tl olan  ga970a ds3  bu hafta indirime giderek 268 tl ye yükselmiş.

geçen hafta  237 tl olan  970a g46   bu hafta indirime giderek  243 tl ye yükselmiş.

diğer indirim yazmayan ürünlerede onbeş tl civarı zam gelmiş.  
 bu yazdıklarıma ise 7 tl zam gelmiş.  demekki 8 tl indirim yapmış oluyorlar.  ( canlarım benim. bunlar ilerde okuyup büyük adam olacaklar :)
ama lütfen  bir dahaki sefere haftaya indirim yapıcaz diye uyarın.

Death Punch
16-01-2014, 14:57   |  #2  
Death Punch avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 42
373 mesaj

Mhmt06 bunu bende uzun zaman önce fark etmiştim bütçeme en uygun ve kaliteli ekran kartı olan 7790 (o.c lu) bir zamanlar (2.5, 3 ay önce) 290 tl idi yılbaşında indirim etiketi vardı ve 304 tl olmuştu şimdi ise 314 tl olmuş vatan gerçekten hem kazıkçı hemde bozuk eksik ürün satmakta 1 numara

Death Punch bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
YLMZ90
16-01-2014, 16:52   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 45
472 mesaj

Pahalı olduğu doğru evet ama ürün çeşitliliği çok bunun için tercih ederim hep

çhip10line
16-01-2014, 17:24   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 114
864 mesaj

vatan bilgisayarı savunmak gibi olmasın ama son bir hafta içinde euro (€) ve dolar ($)'ın türk lirasına göre ne kadar değer kazandığını da göz önünde bulundurun gençler.. sadece bilgisayar sektöründeki ürünlere değil, tüm ticaret mallarına zam geldi..  neredeyse tezek bile yurt dışından  ithal edilecek, ülke olarak hiçbir şey üretemediğimiz için avrupada üç kuruşa satılan ürünleri yüksek döviz kurları, uçuk gümrük vergileri ve teknoloji mağazalarının rekabet durumları yüzünden yüksek fiyatlara almaya mahkumuz...

çhip10line bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
mhmt06
16-01-2014, 18:06   |  #5  
OP Yıllanmış Üye
1,187 mesaj

anlatmak istediğim olay vatanın zam yapması değil.  her esnaf yeri gelir fiyat kırar, yeri gelir zam yapar. bu doğal birşey.
ben ali cengiz oyunlarına dikkat çekmek istedim sadece.
geçen haftaki fiyatları bilmeyen birisi gerçektende indirim yaptıklarını zannedecek. indirim yada zam bir önceki fiyatla kıyaslanarak anlaşılır. o zaman herkes 10 liralık malını 12 lira yapsın.  ne oluyor diyincede  aklımızda 13 lira vardı ama vazgeçip oniki yaptık, böylece 1 lira indirim yapmış olduk  desin.   varmı böyle şaklabanlık.

asmerhan
16-01-2014, 21:38   |  #6  
asmerhan avatarı
Üye
Teşekkür Sayısı: 3
62 mesaj
Alıntı: çhip10line  
vatan bilgisayarı savunmak gibi olmasın ama son bir hafta içinde euro (€) ve dolar ($)'ın türk lirasına göre ne kadar değer kazandığını da göz önünde bulundurun gençler.. sadece bilgisayar sektöründeki ürünlere değil, tüm ticaret mallarına zam geldi..  neredeyse tezek bile yurt dışından  ithal edilecek, ülke olarak hiçbir şey üretemediğimiz için avrupada üç kuruşa satılan ürünleri yüksek döviz kurları, uçuk gümrük vergileri ve teknoloji mağazalarının rekabet durumları yüzünden yüksek fiyatlara almaya mahkumuz...

çhip10line haklı bence. dolar 2,20 yi geçtikten sonra böyle fiyatlar çok çıkar

eryilmaz
17-01-2014, 17:11   |  #7  
Üye
Teşekkür Sayısı: 2
53 mesaj

"Köpeksiz köyde değneksiz dolaşıyor"

Çok güldüm buna. Pardon ama köpek yoksa niye değnekli dolaşsın? Veya niye değnek olması şart köpek varsa?

Döviz kurları artıyor. Hayat ucuzlaşmıyor döviz kurları artmasa bile...Hiç bir şey yerinde saymıyor biz saysak bile.

İyi haftasonları

mhmt06
17-01-2014, 18:14   |  #8  
OP Yıllanmış Üye
1,187 mesaj

pes diyorum sadece. hala döviz, dolar diyorsunuz. ama ben en azından  forum dışında bile olsa mesajımı anlayan insanların varlığından eminim. o yüzden konuyu silmiyorum ama kendi adıma kapatıyorum.