Vatan bilgisayar indirmde bile fena kazıklıyor!

Joker65
05-05-2012, 10:36   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 12
2,229 mesaj

Yuh isyeağaen!!
http://ark.intel.com/tr/products ... che-up-to-3_90-GHz)
INTEL önerilen ve standart müşteri fiyatı 3770k sadece 332 dolar gayette ucuz ve iyi fiyat bu güzel performanslı işlemci için.
Ama...
http://www.vatanbilgisayar.com/c ... ils.aspx?I_ID=60086
Vatan pc bunu kdv hariç üstelik indrimsiz hali ile bile 408 dolar'a satıyor.Üstelik idirmli ve kdv hariç fiyatı.
Size tavsiyem 3770k ivy bridge işlemci alacaksanız vatan'dan asla almayın.

Joker65
05-05-2012, 11:03   |  #2  
OP Yıllanmış Üye
2,229 mesaj

Konu güncel.

guneyozcan
05-05-2012, 12:49   |  #3  
guneyozcan avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
281 mesaj

o baktığın yurt dışı satış fiyatı...

Kapalı Hesap (203105)
05-05-2012, 12:58   |  #4  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 4
4,414 mesaj

tabiykide fiyat daha pahalı olacak bir kere tr ye girişde gümrükde vergi parası alıyor tr  ve diğer masraflarda var ama yinede tr de daha ucuz olabilir

confickerbelasi
05-05-2012, 19:55   |  #5  
confickerbelasi avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 28
925 mesaj

bu fiyatlar yüreğine bu kadar koyuyorsa amd fx kullan yada abakusa devam.

ali fahri altuneli
05-05-2012, 20:21   |  #6  
Taze Üye
2 mesaj

Vatan Bilgisayar'ın 2010 Aralığında yaptığı tam sayfa bir reklamı görünce çarpılmıştım.. % 25 indirim diyordu.. O sıralarda bir dizüstü almak istiyordum, ama bütçem müsait değildi, ne yaparım diye düşünüp duruyor ve 2. ellere bakıyordum.. Çalıştığım firmadan kredi kartını istedim ve hesabıma olmak üzere, kartı alıp, Vatan Bilgisayar Avcılar Şb.ne gittim.. Epeyce kalabalıktı.. Hoşuma giden 13,3 ekran bir Samsung dizüstünü aldım.. Şu anda kullanmaya devam ediyorum.. Ancak alırken gördüm/anladım ki, Vatan Bilgisayar burada bir kelime oyunu yapıyor ve insanları kandırıyordu.. O % 25 indirim dedikleri fiyatlar, bilgisayar üreticilerinin verdikleri liste fiyatları üzerinden yapılıyordu.. Yani bir cihazın liste fiyatı 1.500 $ ise onun üzerinden yapılıyordu.. İyi ama, 1.500 $ denilen o liste fiyatı piyasada gerçekte geçerli olan fiyat değildi ki.. O tabiri caizse, nominal yani olası bir fiyattı.. O markanın o cihazını örn. 1.250 $'a o an başka Bilgisayar marketlerden, hatta Vatan'ın kendisinden bile almak mümkündü.. Bu dürüst ticarete sığmayan, resmen kandırmaca olan bir davranış. O olaydan sonra Vatan Bilgisayar'dan soğudum.. Aslında sahibini de şahsen tanırım.. Karslı Vatan ailesi, Taksimde 1965'lerden beri yedek parça ticareti yapan Nuri Vatan ve kardeşleri.. Hasan Vatan da oğullarıdır.. Uzun yıllar içinde yedek parça ticaretinin yüksek (fahiş) kar marjlarıyla -- % 150-300 arasında-- büyük paralar kazanmışlardır.. Ancak kendisini aramak, konuşmayı düşünmedim bile.. Çünkü artık Türkiye'nin sayılı büyük zenginlerinden oldukları için onlarla konuşabilmemen bile çok zor olacağını tahmin ettim..
Bu nedenle artık Vatan Bilgisayar'a değil, Teknosa vs gibi diğer yerlere gidiyorum, fiyatları birkaç defa karşılaştırıyorum..
Ağzı yanan, kandırılan bir yurttaş olarak anlatayım dedim..
Herkese iyi günler..

mladenbmv
05-05-2012, 22:23   |  #7  
mladenbmv avatarı
Yıllanmış Üye
497 mesaj

dikkat ettiysen arkadaşım alta yazıyor kargo ve nakliye  vergi dahil değildir diye.bazen fiyatlar indirimli olduğu halde yüksek olabiliyor vatanda ama genelde takip ediyorum uygun fiyat veriyor.
“Duyurusu yapılmış” SKU'lar henüz kullanıma sunulmamıştır. Ürünün ne zaman piyasaya sunulacağını öğrenmek için Piyasaya Çıkış Tarihi alanına bakın.
Önerilen Müşteri Fiyatı (“RCP”), Intel ürünlerine yönelik bir fiyatlandırma rehberidir. Fiyatlar doğrudan Intel müşterileri için geçerli olup önceden haber verilmeden değiştirilebilir. Fiyata vergi, nakliye vb. dâhil değildir. Fiyatlar diğer paket türleri ve nakliye miktarı için farklılık gösterebilir; ayrıca özel promosyon fırsatları sunulabilir. Söz konusu RCP listesi, Intel tarafından yapılan resmi bir fiyat teklifi değildir. Lütfen resmi bir fiyat teklifi almak için yetkili Intel temsilcinizle görüşün.

make-believe
05-05-2012, 23:53   |  #8  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,836 mesaj

Mavi Bilgisayar kapanmasa bunlar olmazdı. Hayatımda bir teknoloji firmasının kapanmasına hiç bu kadar üzüldüğümü hatırlamıyorum. Mavi Bilgisayardaki ortam ve fiyatlar hiç birinde yoktu.

dabbe1
06-05-2012, 01:23   |  #9  
dabbe1 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
2,665 mesaj

birde vatan kazığı sayesinde tasarım hatalı ürün almaktan yırttın sevin işte...

Joker65
06-05-2012, 21:15   |  #10  
OP Yıllanmış Üye
2,229 mesaj
Alıntı: make-believe  
Mavi Bilgisayar kapanmasa bunlar olmazdı. Hayatımda bir teknoloji firmasının kapanmasına hiç bu kadar üzüldüğümü hatırlamıyorum. Mavi Bilgisayardaki ortam ve fiyatlar hiç birinde yoktu.
Kapanmadı ki:
http://www.mavibilgisayar.com.tr/icerik/mavi-bilgisayar.aspx