Vatan bilgisayardaki elemanlar neden önerilmiyor ?

samet61
10-11-2015, 13:30   |  #1  
samet61 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 25
243 mesaj

Vatan bilgisayardaki elemanlar neden önerilmiyor ? neden onlarea danışmayın diyenleri çok duyuyorum??

cem_batum
10-11-2015, 13:31   |  #2  
cem_batum avatarı
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 7
42 mesaj

Genellikle bilgisiz oluyorlar. Fakat Ankara-Sincan şubesindeki elemanlar gayet düzgün, saygılı ve bilgililer. Yani demek istediğim şubeye göre değişir.

remzinaz
11-11-2015, 01:12   |  #3  
remzinaz avatarı
Üye
Teşekkür Sayısı: 8
75 mesaj

Bilgisizden kasıt ne anlayamadım. Asgari ücretle çalışan insanlar bunlar yaw ne yapacaklar, pc bileşenlerini mi tek tek ezberleyecekler. Günde 12 saat çalış gel eve bir de ders çalış.

okinkurt
11-11-2015, 03:10   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 308
4,897 mesaj

Önemli olan birşeyden anlamadıkları halde insanları yanlış yönlendirmeleri bu yüzden önerilmiyorlar gerçi bizim ülkede genel böle bir sorun var butür elemanlar iş bilmiyor mesela gsm şirketlerinin müşteri hizmetlerinde kanser olanlar iyi bilir bir paket hakkında 5 farklı temsilciden ayrı yanıt aldığım bile oldu hatta bugün bile oldu işinin ehli insan calıstırmıyorlar.

mustafa2116
11-11-2015, 17:28   |  #5  
mustafa2116 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 64
3,012 mesaj
Alıntı: samet61  
Vatan bilgisayardaki elemanlar neden önerilmiyor ? neden onlarea danışmayın diyenleri çok duyuyorum??

Vatan bilgisayar daki elemanlar SATIŞ ELEMANI.
PC sektöründe çalışıyor olsalarda PC nin P ve C sinden anlamıyorlar.
Genelde ezberledikleri kelimeleri tekrar ederek sadece SATIŞ için çalışıyorlar.

Örneğin Amd -İntel işlemcileri karşılaştırmasını isteyin hemen karşılaştırır.
Yada birini en son ürümünü diğerinin en son sürümüne ölümüne destekler.
Bu bilgisizlikten ileri gelmiyor.

PC üzerinde kullandığımız terimlerin neler olduklarını biliyorlar.  Örneğin MSİ R7 240 ekran kartı dediğinde Süper şu oynu oynar bu oynu oynar diyebiliyor.
Ancak bu konudaki bilgileri internetten derleme bir bilgiden ibaret kalıyor.
Ekran kartının ne bellek hızınden nede işlemci hızından haberi var.
Hatta  eline en son sürüm bir Anakart versen değerleri okuyarak nelere destek verdiğini söyleyemez.

Amacı satış yapmak.

Enson çıkan ürünü en güçlü olarak ele alıyor. GHZ nin ne olduğunu sadece işlemciden bir hız olarak biliyor.
Mhz konusunda tökezliyor. DDR2 ile DDR3 konularında DDR3 destekliyor.
Bilgisayrınızda DDR3 takımı olmasada DDR3 satmaya çalışıyor  yok derseniz size yeni PC almanızı tavsiye ediyor.

Bu bir nevi bir ( YAŞANMIŞ BİR OLAYDIR)
Akıl hastasının Bilimsel terimleri ve nörolojik bazı bilgi ve belgeleri kullanarak BAHARAT METOTLU NÖROLOJİK RAHATSIZLIKLARI İYİLEŞTİRME kitabı basmasına benziyor.
Alakasının olmadığını anlayabiliyorsunuz ama adam terimleri kullanarak Bilimsel bir hava katmış gibi
(Amerikada basılan ve daha sonradan doktor olmadığı bir akıl hastası olduğu anlaşılan kişinin bastığı bir kitaptır. Kitap Baharat metoduyla sinirlerin uyandırılarak felçlilerin bile iyileştirilebileceğini idda ediyor. Bu yöntemle bazı belkgeler yayınlıyor. Ancak bu belgelerin yanlışlığı ve kitabın doğru olmadığı 12.000 adet sattıktan sonra anlaşılıyor. Kitap yayından kaldırılıyor.)