vatan bilgisayardan aldım güç kayanğı

mehmet6806
13-02-2013, 17:00   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
38 mesaj

vatan bilgisayardan aldım güç kaynağı çalışırken bilgisayar bir den durdu ve çalışmadı içini açtım 230volt yazan yeri 115 volt yaptım duman çıktı ne olmuştur ürünü garantiye göndersem yaparlarmı

Sistem Bilgilerim
murat5038
13-02-2013, 17:02   |  #2  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj

neden elliyorsun orayı.PSU gitti yanmışdır değişmezlerde yeni psu alcan bide parçalara zarar verdi ise komple pc gitti.

mehmet6806
13-02-2013, 17:05   |  #3  
OP Yeni Üye
38 mesaj

garanti değişmezmi

pankreas76
13-02-2013, 17:15   |  #4  
pankreas76 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 51
1,426 mesaj

yok garanti yapmaz o psu adammı önerdi senmi aldın adam önerdiyse adama ver üstüne otur de psuyu değiştirirler eğer sen aldıysan geçmiş olsun

DiamondMines
13-02-2013, 18:39   |  #5  
DiamondMines avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 988
10,394 mesaj

Geçmiş olsun yapacak bişey yok. Dokunmaman gereken bir yeri değiştirmişsin.

şafak89
15-03-2013, 02:10   |  #6  
şafak89 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
2,522 mesaj

geçmiş olsun güç kaynağı yanmış oldu böylece bende ilk başta bilmeden yarını değiştirmiştim sonra bum yandı :))

mhmt06
15-03-2013, 06:56   |  #7  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 134
1,187 mesaj

daha önce çok kişi yaptı böyle.  peki benim güç kaynağımda 115 seçeneği olsa denermiydim. kesinlikle evet. sonra ne olurdu.??  işte böyle.  bir adama yavaş vuracam diye kandırıp sonrada allah ne verdiyse indiriyosun.  tam bir üçkaatçı işi.  belliki bunu alan insanların çoğu 115 i deneyecek ve sonuç belli kardeşim  neden insanları bilgilendirecek bir etiket yazmıyorsun oraya. hatta çoluk çocuk basar deyip neden iptal etmiyorsun.  çünkü o bir tuzak. çünkü o 115 sayesinde satışlar artacak 

insanlar kuruşun hesabını yaparak sistem topluyor. gözü gibi değer veriyor bilgisayarına. herkes para babası değil kardeşim. buradan türkiyede olupta 115 seçenekli olan psu ları satan ve  ne zaman deneyecek acaba diyen uyanık  satıcıları ve markaları kınıyorum. burası uygun değil diye sadece kınıyorum.  

Arkadaşlar aldığınız psu ları yapabiliyorsanız açıp 115in destek kablosunu kesin yapamam diyorsanız beş on lira verip tamirciye yaptırın. bu tip insanların ekmeğine yağ sürmeyin.

excel_mustafa
15-03-2013, 14:58   |  #8  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 545
4,443 mesaj

sadece psu ile kurtardıysan yine iyi.birisinden denemelik psu iste.öalışırsa sadece psu gitmiştir,çalışmazsa tüm sistem yanmıştır.

CemTnTn
15-03-2013, 17:24   |  #9  
CemTnTn avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 44
695 mesaj

mehmet6806 geçmiş olsun, farklı bir power ayarlayıp bilgisayar parçalarını kontrol et onlarda patlamamıştır inşallah

ALPARS
15-03-2013, 18:05   |  #10  
ALPARS avatarı
Yeni Üye
22 mesaj

Ayarlarıyla oynamasaydın eğer garanti kapsamına girerdi.

Sen yinede olanları söyle belki bir ihtimal garantiye alabilirler;ama sanmıyorum çünkü büyük ihtimal ''kullanıcı hatası'' kapsamında değerlendireceklerdir.

excel_mustafa
16-03-2013, 19:51   |  #11  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 545
4,443 mesaj

230 dan 120 çektiğini söyleme.onu tekrar 230 a getir ve garantide kendiliğinden oldu de.

badwizard
16-03-2013, 21:27   |  #12  
badwizard avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 100
1,013 mesaj
Alıntı: mhmt06  
daha önce çok kişi yaptı böyle.  peki benim güç kaynağımda 115 seçeneği olsa denermiydim. kesinlikle evet. sonra ne olurdu.??  işte böyle.  bir adama yavaş vuracam diye kandırıp sonrada allah ne verdiyse indiriyosun.  tam bir üçkaatçı işi.  belliki bunu alan insanların çoğu 115 i deneyecek ve sonuç belli kardeşim  neden insanları bilgilendirecek bir etiket yazmıyorsun oraya. hatta çoluk çocuk basar deyip neden iptal etmiyorsun.  çünkü o bir tuzak. çünkü o 115 sayesinde satışlar artacak 

insanlar kuruşun hesabını yaparak sistem topluyor. gözü gibi değer veriyor bilgisayarına. herkes para babası değil kardeşim. buradan türkiyede olupta 115 seçenekli olan psu ları satan ve  ne zaman deneyecek acaba diyen uyanık  satıcıları ve markaları kınıyorum. burası uygun değil diye sadece kınıyorum.  

Arkadaşlar aldığınız psu ları yapabiliyorsanız açıp 115in destek kablosunu kesin yapamam diyorsanız beş on lira verip tamirciye yaptırın. bu tip insanların ekmeğine yağ sürmeyin.

Psu üzerindeki 120/240v switch tüm dünyada yani global pazarda satılan parçalarda bulunur, yani sadece avrupada satılmak için üretilmiş psu bu anahtara sahip değildir, bunun anlamı o cihazı alıp amerikaya gittiğinde şebeke voltajı 110v olduğu için makinayı çalıştırmayacaktır, senin zannettiğin gibi millet psu larını havaya uçursun diye konulmuş bir anahtar değil o, şebeke voltajı dünyanın her yerinde aynı değildir 110v şebeke gerilimi olan ülkelerde o anahtar 110v olarak ayarlıdır ama onların bir şansı var 220v çektikleri zaman psu zarar görmez hiç bir tepkide vermez.

Erdem_Aydın
16-03-2013, 23:48   |  #13  
Erdem_Aydın avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 18
1,628 mesaj
Alıntı: badwizard  
Psu üzerindeki 120/240v switch tüm dünyada yani global pazarda satılan parçalarda bulunur, yani sadece avrupada satılmak için üretilmiş psu bu anahtara sahip değildir, bunun anlamı o cihazı alıp amerikaya gittiğinde şebeke voltajı 110v olduğu için makinayı çalıştırmayacaktır, senin zannettiğin gibi millet psu larını havaya uçursun diye konulmuş bir anahtar değil o, şebeke voltajı dünyanın her yerinde aynı değildir 110v şebeke gerilimi olan ülkelerde o anahtar 110v olarak ayarlıdır ama onların bir şansı var 220v çektikleri zaman psu zarar görmez hiç bir tepkide vermez.
Dediğin doğru ancak uyarı ve bilgi vermek zorundalar bence. Ben okulda teknis servis görevlisi burslu öğrenciyim. Yanımda bir arkadaş var. Oda bilmiyordu bunu. Bu ne işe yarıyor dedi. Elleme patlar diyene kadar çentikle oynamış. Biz kasayla uğraşırken 5 saniyeye kalmadan birden patladı... Hem korktum hemde o pis kapasitör kokusundan midem bulandı...

Hatta bi serseride derste yaptı. Dersin ortasında kasa patladı. Ve o iğrenç kapasitör kokularından midem bulandı... Bütün sınıfın bi dersi heba oldu...

Biri çıkıp uğraşma bu çentikle pc patlar yazsaydı üzerine bunlar olur muydu??

black_flood
17-03-2013, 00:02   |  #14  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj
Alıntı: erdem552  
Dediğin doğru ancak uyarı ve bilgi vermek zorundalar bence. Ben okulda teknis servis görevlisi burslu öğrenciyim. Yanımda bir arkadaş var. Oda bilmiyordu bunu. Bu ne işe yarıyor dedi. Elleme patlar diyene kadar çentikle oynamış. Biz kasayla uğraşırken 5 saniyeye kalmadan birden patladı... Hem korktum hemde o pis kapasitör kokusundan midem bulandı...

Hatta bi serseride derste yaptı. Dersin ortasında kasa patladı. Ve o iğrenç kapasitör kokularından midem bulandı... Bütün sınıfın bi dersi heba oldu...

Biri çıkıp uğraşma bu çentikle pc patlar yazsaydı üzerine bunlar olur muydu??

olurdu öğrencilerin dersi kaynatmak için yapmayacağı şey yoktur. ben okuldayken mesela sürekli sigortaları attırmak için prizin içine kısa evre yaptırırdık bir türlü ders işlenemezdi. ta ki fark edilene kadar :)

grezimonk
17-03-2013, 23:29   |  #15  
grezimonk avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 37
4,195 mesaj
Alıntı: badwizard  

kaliteli psu olsa 110~240v seçimini otomatik yapardı... eski modellerde ve adilerde manuel swich koyuyorlar...