Vatan Bilgisayardan Neden Ürün Alınmaz?

İlbozan
24-07-2015, 17:49   |  #1  
İlbozan avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Mrb arkadaşlar, öncelikle forumda yeniyim eğer yanlış yerdeyse taşınablir.

3 gün evvel Vatan Bilgisayar mağazasından bir tomar para dökerek bir adet toshiba p-50 serisi notebook aldık ve bu ürün inanlımaz derecede fazla ısınıyor. Şöyle söyleyeyim kopyalama işlemi yaparken bile makina zorlanıyor. Helel hele oyun açtığın zaman 100-105 dereceye (cpu) dakikalar içinde fırlıyor. Aynı zamanda gpu da fazla ısınıyor. Üründe gtx 950m ekran kartı var ve soğutma sistemi kesinlikle bu donanımı rahat çalıştırmaya uygun değil. Her neyse bu sorun karşısında ürünü hemen kolisine geri koydum ve jelatinleri dahi sökmeden mağazaya gittiğimde iade veya değişim yapılamayacağını ve servise gideceğini söylediler, ancak sitelerinde 15 gün içinde kullanmadığınız ürünleri değiştirebiliriz şeklinde bir yalanı yayınlıyorlar ve mağazaya gittiğinde "bu sadece mesafeli satışarda geçerli" cevabını alıyorsun. Ancak o yazıda kesinlikle bu şekilde bir ek yok, yani tüm satışlar kast ediliyor.

Ben servis raporu arızalı olmadığını beyan etse dahi kesinlikle tüketici mahkemesine gideceğim ve hakkımı arayacağım.

Ancak size son olarak bilgi vereceğim konu şudur: Herhangi bir Vatan mağazasına gittiğiniz zaman orada göreceğiniz müşterilerin büyük çoğunluğu yeni ürün almak için değil daha önce aldıkları ürünlerdeki sorunlardan dolayı görevlilerle mücadele eden kişiler olacaktır. Paranızı çöpe atmayın benim gibi. Herkese selamlar...