VCD içeriğine erişirken sistem reset

HPQ-User
16-04-2008, 09:20   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

KaaN sormuş:
Merhaba
Sorunum şu herhangi bir VCD içerisindeki dosyayı (AVSEQ01.DAT mesela) açmaya yada kopyalamaya çalıştığımda sistem kilitleniyor. Fakat aynı cdyi imaj olarak harddiske kopyaladığımda, harddiskten izleyebiliyor yada kopyalayabiliyorum.
Sorun şöyle başladı; öncelikle Nero 7 denen illeti kurdum, çoğumuzun kullandığı BS Player ın filtre önceliğini değiştirdi. Bende BS playerdaki süzgeç (codecleri) ayarlarına girerek Nero ya ait olanları Nero 6 kurduktan sonra yaptığım gibi sildim, baktım gene BS eskisi gibi çalışmıyor tepem attı <:/ Süzgeç listesinde baştan 10-15 tane codec i sildim. sonra baktım sorun sayısı arttı:) bs ve neroyu kaldırdım, nero 6 kurdum,BS yi tekrar kurdum, olmadı silinen codecleri geri getirsin diye K-Lite codec pac k kurdum. Tahminen Windowsun default sürücüleriyle alakalıdır diye Media playerı kaldırıp tekrar kurdum. Fakat gene reset gene reset:/ Var mı bi babayiğit formatsız çözebilecek:))
İlgilendiğiniz için şimdiden teşekkürler...

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
Asus A8N SLI Platinium anakart
AMD Athlon 64 3000+ (939) CPU
GeForce 6600GT 128MB ekran kartı
1GB DDR400 Kingston Ram
LG DVD RAM
Fly 98 TV kartı

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; tr; rv:1.8.1.13) Gecko/20080311 Firefox/2.0.0.13

Borga-x
16-04-2008, 09:34   |  #2  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Sistemi guvenlı kıpte ac ve NERO, BSplayer ve codeclerın hepsını kaldır. CCleaner programı ıle kayıt defterınde kalan artıkları temızleyebılırsın. Bundan sonra normal kullanıcı modunda VLC media player ve kurmak ıstıyorsan neroyu tekrar kur. Yok ben nero kullanmam dersen Deepburner adlı bedava prog. onerırım.

Alibaba
16-04-2008, 12:36   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
427 mesaj

bence, babayiğit önce seni tedavi eder, bilgisayarını değil. çünkü bugün bu kadar sistemini karıştıran yarın daha neler yapar kimbilir. sen bence babayiğitlikle niyaziliği karıştırıyorsun. ;)