Veri kaybı..

HPQ-User
02-01-2009, 09:43   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

Mavi gökyüzü sormuş:
Sn.CHIP onlıne uzmanı.
Benim sorunum harici harddiskim deki depolamış olduğum verilerimin silinmiş olması.Mevcut bilgisayarımda yük teşkil etmemesi için harici hardiskte tutmayı uygun bulduğum bu veriler çalışmalarım için önem teşkil etmektedir.Bu bilgiler kurtarılabilirmi nasıl bir yöntem uygulanabilir veya bu duruma ilişkin bir kurtarma programı varmıdır.
Bilgilendirirseniz sevinirim.
Saygılarımla.

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
160 GB. DW HARİCİ HARDİSK.

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; .NET CLR 2.0.50727)

viking20
02-01-2009, 09:46   |  #2  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

1--
2--
3--
4--
5-Harici Hard Diskten Veri Kurtarma İşlemi:

6--

7-Veri Kurtarma Programlarının Resimli Anlatımları

[R-STUDIO network edition For Windows kesinlikle digerlerinden cok cok iyi bir program --- bir sürü program denedim bunun kadar basarılı olanı gormedim suan](Alıntı)
8-
• Acronis Disk Director Suite
• Active File Recovery for Windows
• Seagate File Recovery
[Bu üç programdan ilk ikisi işime yaramadı maalesef. Seagate adını görünce sadece bu marka için çalışacağını sanmıştım ancak WD için de süper çalıştı.Ve inanması zor yaklaşık 4 yıl önce sildiğim, hatta hatırlayamadığım bir çok veri dahil neredeyse bütün verilerimi kurtardım. Sıralama için biraz daha düşün derim](Alıntı)
[Mesela senin partitionun zarar görmüş. Ben senin yerinde olsaydım. Şuanki fikrime göre şu sırayı takip ederdim.
1.Partition Find and Mount ; önemli dosyalarımı kurtramak için. Program zararsızdır.
2.Active Partition Recovery ; parititonu onarmak veya kurtramak için.
Sonuç çıkmazsa Mecburen önemli dosyalarımı kurtamak için file recovery programlarını kullanacaktım.
File Recovery programları olarakta;
1.R-Studio
2.Seagate File recovery
..... sırasını takip ederdim](Alıntı).
9--
10-Harici Disk Kurtarma: http://www.tnctr.com/index.php?&showtopic=70544
[resim][/resim]Gülümseme

Son Düzenleme: viking20 ~ 02 Ocak 2009 10:56