veri kurtarma

foxy
29-04-2009, 00:08   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
68 mesaj

arkadaşlar external 500 gb western hardiskime yanlışlıkla format atılmış ve bunun içindeki yedeklerimi tekrar yüklemek istiyorum. bunun için internete baktım etkili bir yazılım bulamadım. bildiğiniz veri kurtarma firmalarının kullandığı bir yazılım var mı elinizde

Süleyman.
29-04-2009, 00:11   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

"Recover My Files" ve "Easy Recovery" programlarını deneyin. Fakat kurtarma yapacağınız diske kesinlikle yeni veri yazmayın. Ki yazdığınız veriler, eski kurtarmak istediklerinizin bulunduğu yere yazılıp da eskileri kaybetmeyesiniz.

OnlyMann
29-04-2009, 00:13   |  #3  
OnlyMann avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
2,779 mesaj
eltahir
"Recover My Files" ve "Easy Recovery" programlarını deneyin. Fakat kurtarma yapacağınız diske kesinlikle yeni veri yazmayın. Ki yazdığınız veriler, eski kurtarmak istediklerinizin bulunduğu yere yazılıp da eskileri kaybetmeyesiniz.
Hocamın önerdiği programlar yeterli ancak kurtarılacak dataların boyutuna göre işlem uzun sürecektir. bunun için sabırlı olmalısınız.

Süleyman.
29-04-2009, 00:16   |  #4  
Yıllanmış Üye
16,587 mesaj
OnlyMann
Hocamın önerdiği programlar yeterli ancak kurtarılacak dataların boyutuna göre işlem uzun sürecektir. bunun için sabırlı olmalısınız.
Mahcup ettiniz şimdi beni. Şimdi buna cevap vermezsem zımnen kabul etmiş gibi olurum, o da yakışmaz bana. Ben sadece iyi bir bilgisayar kullanıcısıyım. Bunun dışında, isterdim ama, profesyonel değilim. Sizin teveccühünüz. Teşekkür ederim.

jupiter65
29-04-2009, 01:05   |  #5  
jupiter65 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 23
1,167 mesaj
eltahir
OnlyMann
Bu konu benim de ilgi alanım içinde. Çünkü hala sistemi taranıyor Recover My Files ile. (13 saat oldu)
Benim format sonrası bilgiler old dosyası olarak D diskine atılmış. D diskin kapasitesi 465 gb. Kullanılan alan 41 gb. oluyor. 424 gb. kullanılmamış.
Ben, D diskine yeni veri atmadım ki kurtarma şansım fazla olsun. Ama sistemin attığı 41 gb lık veri dolayısıyla şansımı azaltır mı?

OnlyMann
29-04-2009, 01:11   |  #6  
OnlyMann avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
2,779 mesaj

120 GB lık bir diski yaklaşık iki günde 80-90 GB kurtarabildim ama zaten dataların gitmesiyle kayboldum şimdi neyi yada neleri kaybettiğimi inanın hatırlamıyorum bile. bu bana ve bizlere iyi ders olmalı yedekli çalışalım. üstelik ben vistada yer alan dataları yedeklemek amacıyla D bölümüne yedeklemiş hatta bir kısmınıda recvry kısmına atmıştım makinam hp f11 ile kurtardım ama recvry alanı gitti dur onu kurtarayım derken ucunca insan d yi formatladım ama dediğim gibi dataların önemine göre yedeklemek gerkiyor ama ekonomik anlamda kaldırılabiliyorsa bir kaç tane taşınabilir disklerde dahil olmak üzere.
bu arada gerçekten sabır isteyen bir işlem acabalarla beklenen bir işlem mutlaka saburlı olunmalı ve hani derlerya çıkmamış candan ümit kesilmez diye.. jupiter kardeşim sana da kolay gelsin umarım kurtarırsın

foxy
29-04-2009, 08:08   |  #7  
OP Üye
68 mesaj

arkadaşlar söylediğiniz bu iki programları da denedim. ama sonuç sıfır.  dediğiniz ben harddiske birşey kaydetmedim ama yinede sonuç alamadım. programlarda external harddisk i seçtiğimde taramıyor bile bunun yerine formatlanmış bir flash disk taktığımda tarıyor

Süleyman.
29-04-2009, 09:33   |  #8  
Yıllanmış Üye
16,587 mesaj
foxy
arkadaşlar söylediğiniz bu iki programları da denedim. ama sonuç sıfır.  dediğiniz ben harddiske birşey kaydetmedim ama yinede sonuç alamadım. programlarda external harddisk i seçtiğimde taramıyor bile bunun yerine formatlanmış bir flash disk taktığımda tarı
Harici diskinizi bilgisayarınız görüyor mu? Belki formatlanmamıştır harici disk. Başka bilgisayara takmayı deneyin. Eğer onda da aynıysa, harici diskinizi biçimlendirdikten sonra bilgisayarınıza takın, program da görecektir o zaman.

foxy
30-04-2009, 12:39   |  #9  
OP Üye
68 mesaj

harici harddisk bilgisayarda görünüyor formatlanmış çünkü içinde hiçbir yer kaybı yok

Kapalı Hesap (53751)
30-04-2009, 12:42   |  #10  
Kapalı Hesap
3,036 mesaj

O&O Disk Recovery şiddetle tavsiye edilir:)) O&O bu alanda son derece profesyonel bir firmadır.

foxy
01-05-2009, 15:58   |  #11  
OP Üye
68 mesaj

arkadaşım daha denemedim ama deniyecem dediğini. herkese yardımlarından dolayı çook teşekkür ederim

PCTEKNİK
15-05-2009, 18:20   |  #12  
Taze Üye
9 mesaj

ARKADASIM DATA KURTARMA YAPIYORUM  100TL MALIYETI OLUR..
INTERNETTE GORDUGUN PROGRAM LAR BI ISE YARAMAZ BILGINE PROGRAMA 1500 DOLAR VERDİMM ..................%100 TUM BILGILERINI KURTARIRIZ