Veri Kurtarma

HPQ-User
21-01-2009, 01:22   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

birtanem71 sormuş:
Notebooku formatladım. C ve E diye ikiye ayırmıştım.Bütün programlarım ve bilgilerim E nin içindeydi. Ben sadece C silinir sanmıştım. Kurulumdan sonra tüm bilgilerimin silindiğini farkettim. Bunları geri nasıl kurtarabilirim.
Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden Teşekkürler.

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
Toschiba Notebook
2 GB Ram
250 GB Harddisk

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 6.0; SLCC1; .NET CLR 2.0.50727; Media Center PC 5.0; .NET CLR 3.0.04506)

01apachi
21-01-2009, 01:31   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,618 mesaj

eğer içimledinizse E'yi yavaş biçimledinizse kurtaramazsınız, yavaş yada hiç biçimlemedinizse olabilir..

Banned
21-01-2009, 01:45   |  #3  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

E silindiğinde komple disk silinip yeni bölüm oluşturduysa kurtarmada proplem olabilir ancak birim duruyor sadece içindekile silinmişse iş kolay.

Sanırım siz formatı recovey işlemiyle yapmışsınızdır. Bu durumdada format sonrası birde baktınız ki E yok olduş ve D recovery  bölümü ile birde C var. C nin boyutu E yi de içerisine almış. Durum böyle ise;
1. Recovery my files veya easy recovery pro. yazılımını indirip kurup C diskinizi kople taratın. Tarama sonucunda silinen verileriniz eski dosya adları şeklindede bulunabilir losstfile dosya adı altında DIR1 DIR2 dosya adları şeklindede bulunabilir. Bulduklarınız için kurtarılacak dosyaların kaydedileceği C haricinde bir birim seçmelniz, flaş diskte olabilir.
2. C diskinizde disk birleştirmesi yapın. BU işlem E diskinizi eski boyutundaki kadar ayırmak için gerekli.
3. Bilgisayarım'ı sağ tıklayıp - yönet - disk yönetiminden C yi sağ tıklayıp birimi küçült seçeneğini seçin ve silinen E diskinizin boyutu kadar alan seçip küçültü tıklayın. Oluşan biçimlenmemiş alanda sağ tıklayıp yeni birim seçeneğinden HIZLI BİÇİMLENDİR seçeneği ile yeni birim oluşturun. E diskinizin boyutunu tam hatırlıyorsanız birebir aynı alan seçmeniz kurtamadaki başarınızı artıracaktır. Kullandığınız veri kurtarma yazılımı ileoluşturduğunuz yeni  diskinizi taratın.

Mutlaka kurtarma olacaktır ancak ne kadarını kurtarabilirsiniz bilemem. Diske ne kadar az veri yazıldıysa kurtarma şansınız o kadar fazladır. Eğer E diskiniz hiç silinmemiş sadece veriler silinmişse ve siz E ye yeni veri kaydetmemişseniz tamamını sorunsuz kurtarma şansınız bulunmaktadır.

verikurtarma06
27-03-2017, 10:19   |  #4  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
61 mesaj

Yanlışlıkla silinen verilerinizi yapısı bozulmadan tekrardan kurtarmak için profesyonel destek almalısınız. Silinen veya formatlanan cihazlarda herhangi bir işlem yapmadan gelindiği takdirde verilerin tamamı geri gelebilir

Daha fazla bilgi için 0312 431 01 44 Acil 0533 607 43 45

oasman
27-03-2017, 11:04   |  #5  
oasman avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 13
185 mesaj

Ücretli, ücretsiz veri kurtarma programları var. Bu programlar tanıdıkları dosya formatlarını sınırlı ölçüde kurtarabilirler. Kurtarma esnasından, kurtarılanlar, kurtarılamamış olan dosyaların üzerine yazarlar ve tahrip ederler. Bunu önlemek için kurtarılan dosyalar için ayrı bir disk seçmeniz gerekiyor. Bir harici disk en uygun olanı. Kolay kullanılabilen ancak (belki ücretsiz sürümünde) her dosya türünü desteklemeyen Recuva var. "File Recover" arama terimi ile arama yaparsanız bir çok ücretli ve ücretsiz yazılım bulabilirsiniz.