Veri saklama yardım eder misiniz?

masal17
21-03-2019, 17:29   |  #1  
masal17 avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Selamlar,

Ben basit bi sayfa yapmak istiyorum. Normalde html, css ve küçük miktarda javascript kullandığım için işin içinden çıkamadım. 

Sayfada bi tane select ve bi tane input olacak. Bunlardaki veriyi alıp en basit şekilde saklamak daha sonra başka bir html sayfasında çağırmak istiyorum. Tabi bu sadece local'de kullanılacak o yüzden çok karmaşık databaseli bişeye bulaşmak istemedim. Sizce en kolay nasıl çözebilirim bunu? Aklıma json'a basıp daha sonra json'dan okumak geldi ama nasıl yapacağımı bilemedim.

White-Fox
21-03-2019, 19:17   |  #2  
White-Fox avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 155
1,104 mesaj

bir back-end dili gerekli veritabanı ile uğraşmak istemiyorsan cookie yada session bazlı veriler saklayabilirsin verileri siteye giren kişinin bilgisayarında saklarsın taki sitene tekrar girene kadar , tekrar girdiğinde o verileri alabilirsin.

Ancak bu iş javascrip html css le olacak iş değil , Golang,c#,php vb... gibi bir back-end dili ile yapmanız gerekli.

Pikod
20-10-2019, 15:12   |  #3  
Pikod avatarı
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
22 mesaj

Yapmak istediğin şeyi aç. Yani neden yapmak istiyorsun? gibi sorulara cevap ver ki düzgün yanıt alabilesin. Bana şunlardan bi tanesiyle ulaşırsan sana yardımcı olabilirim:

Discord: Pikod#5894 | Mail: yahyabatulu0gmail.com