veri şifreli dosya açmak

HPQ-User
11-04-2007, 14:50   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

keser sormuş:
bazı dosyaları gizli+ gelişmiş+ veriyi sakla sıkıştır+ şifrele yaptım dosya isimleri yeşil renkli oldu şimdi açamıyorum.

teşekkür ederiz
sel.keser@hotmail.com

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
p4

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1)

erkanc
11-04-2007, 16:34   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,213 mesaj

* Öncelikle Bilgisayarınızı Yeniden Başlat yaparak Güvenli Mod da açınız. Güvenli Mod da açmayı bilmeyen arkadaşlar için söyleyelim Bilgisayar açılırken F8 tuşuna basıyorsunuz size seçenekler getiriyor oradaki seçenekler arasında GÜVENLİ MOD seçiyorsunuz ve Güvenli MOD açılırkende Administrator hesabı ile bilgisayarınızı açıyorsunuz.

Şimdi bilgisayar açıldı Güvenli Mod olarak karşınıza geldi. Hemen C:\Documents and Settings klasörüne giriyoruz ve burada erişmek istediğiniz fakat erişemediğiniz klasörün üzerinde sağ tıklayıp özellikler yapıyoruz. Bu menüde üst tarafta Güvenlik sekmesine tıklıyoruz.
    * Sonrada sağ taraftaki resimde de gördüğünz gibi Sağ alt taraftaki GELİŞMİŞ düğmesine basıyoruz. Gelişmiş seçenekler karşımıza geliyor.
    * Gelişmiş seçenekleri arasında üstte SAHİBİ bölümüne geliyoruz. Sahibi sekmesini tıkladıktan sonra sol resimde de görebildiğiniz gibi Altta Administrator satırını tıklıyoruz. Daha sonradahemen altındaki kutucuğu işaretleyip UYGULA yada TAMAM butonuna basıyoruz.
    * Bundan sonra Windows’unuz tek tek bu klasör ve içerisindeki dosyaların eski sahibini yani eski kullanıcısını yeni sahibiyle yani yeni kurduğunuz windows yada HDD yi açtığınız windows’un Administrator hesabı ile değiştiriyor. Tek tek bütün dosyalarım hakkını Administrator’a devrediyor.

Bu işlemde bittikten sonra artık C:\Documents and Settings\Kullanıcı Desktop ve Belgelerim klasörlerine erişim izniniz oluyor. Bu klasörlerinizin içerisindeki dosyaları yedekleyin ve sonrada bu klasörleri istediğiniz gibi silebilir yada aynen bırakabilirsiniz..

Artık eski windows’daki şifreli kullanıcının tüm dosyalarına erişebilme imkanına sahip oldunuz dosyalarınızı belgelerinizi yedeklediniz..

Son Düzenleme: erkanc ~ 11 Nisan 2007 16:35
Djacer
20-04-2007, 20:03   |  #3  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
16 mesaj

Ya arkadaş o dediğini yaptım ama o dediği Administrator satırını sektikten sonra altında her hangi bir kutucuk yoktu, biraz daha açık ve net açıklama imkanın varmı dediğin yöntemi denedim olmadı

exocetus
20-04-2007, 23:39   |  #4  
Yıllanmış Üye
266 mesaj

Sanirim burdada ayni sorun var.

Windows XP EFS sifrelendirilmesi..

Bu Microsoft´un bilgilerine göre imkansizdir:

Sadece tek O kullanici ve ayni windows sistemi üzerinde geri getirme olabilir. Format falan yapilmis olmayacak.
Eger Sertifika export / yedekleme yapilmadi ise...
Linux dahi NTFS üzeri EFS sifreli belge acmayi basaramiyor.

cezaxceza
22-04-2007, 13:26   |  #5  
Yeni Üye
22 mesaj

kayıt sertifika bulucu prolar car onları dene istersen ama deep frezze kullanıyorsan o dosyaları unutabilirsin

sergio91
11-07-2007, 16:26   |  #6  
Yeni Üye
38 mesaj

arkadaşlar aynı sorun bende de var  pc ye format atmadan önce dosyaları şifrelemiştim şimdi de formattan sonra dosyaların isimleri yeşil renkli oldu ve önizleme yapamıyorum bana yardım ederseniz sevinirim

Son Düzenleme: sergio91 ~ 11 Temmuz 2007 16:27
sergio91
11-07-2007, 16:28   |  #7  
Yeni Üye
38 mesaj

erkanc arkadaş saol da senin ediğini de yaptım ama hiç bir şey olmadı başka fikri olan varsa sevinirim

Borga-x
11-07-2007, 16:35   |  #8  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

sergio arkadaşım konuyu uzmanına sorun linkine tıklayarak yenı bır konu açarak dıle getırırsen soruna daha acık bır yanıt alabılırsın bu konu kapandı çünkü.

sergio91
11-07-2007, 17:40   |  #9  
Yeni Üye
38 mesaj

önerin için teşekkürler

cezaxceza
28-07-2007, 07:00   |  #10  
Yeni Üye
22 mesaj
cezaxceza
kayıt sertifika bulucu prolar car onları dene istersen ama deep frezze kullanıyorsan o dosyaları