veri silince harddiskte azalma sorunu?

canci1907
01-12-2008, 01:36   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
9 mesaj

öncelikle herkese iyi geceler. laptopun harddiskinde biraz temizliğe gittim bölümlerden birinde 2 gb lık alan vardı bende önemsiz olan yaklaşık 1 gb lık alanı sildim. olması gerekn 3 gb civarında bir boş alana çıkmasıydı fakat 900 mb lık boş alan görünüyor. sorun ne olabilir çözmek için ne yapmam lazım. Şimdiden teşekkür ederim.

physfg
01-12-2008, 01:52   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,686 mesaj

system volume information adlı gizli sistem dosyasında kullanılan alandır...buna erişme yetkiniz olmadığı için klasör boş gözükür ama boş değildir...açmak için önce klasör seç- görünüm basit dosya paylaşımını kullan dan ve korunan işletim sis. dosyalarını gizle  den tik i kaldır.

sonra system vol inf üstünde sağ tık - özellik.-güvenlik-gelişmiş -sahibi nden kendi kullanıcını seçip altta sahipliği değiştir ibaresini işaretleyip uygula artık sys.v.inf e girebilirsin

ama bu işlemle c de olup gözükmeyen 10 kadar dosyayı görür hale geleceksin herhangi birini silmen boot sorunu verecektir(DİKKAT)

ve sys. vol . inf deki silemediğin dosyaları silmek için unlocker yada tune up utulities kullanabilirsin...

Son Düzenleme: physfg ~ 01 Aralık 2008 01:53