Veri Tabanı İle İlgili

byebye222
17-02-2011, 14:43   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6 mesaj

Arkadaşlar Merhaba Bu sene tez ödevim verildi 2 ayda teslim etmek üzere.

Teiz Konusu:
                Bir uygulamayı gerçekleştirirken kullanılması gereken veritabanı uygulama programının seçiminin yapılmasındaki gerekli kriterler.

Arkadaşlar acaba elinizde kaynak yada ne biliyim önerebilceniz birşey var mı ?

Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Şimdiden çok teşekkür ederim ....

Tuğsan
17-02-2011, 15:09   |  #2  
Tuğsan avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
879 mesaj

Bu islerde cokda iyi olmasamda  kriter olarak isin buyuklugune gore secimi oluyor diyebilirim. Yani genelde ufak olcekli database uygulamalari ve web uygulamlari icin Mysql, orta ve buyuk olcekli database uygulamalari icin MsSql , buyuk database uygulamalari (banka-telefon sirketleri hastane..vs ) icin Oracle ve IBM Db2 veri tabani yonetim sistemleri tercih ediliyor kullaniliyor.
Bunlari birsekilde karsilastiran dokumanlara ulasmaya calis. Veri tabani tasarimini arastirirsan belki daha net yardimci olur yada yonetim sistemleri diyerek.

Rashnu
17-02-2011, 15:18   |  #3  
Rashnu avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
347 mesaj
Alıntı: Tuğsan  
Bu islerde cokda iyi olmasamda  kriter olarak isin buyuklugune gore secimi oluyor diyebilirim. Yani genelde ufak olcekli database uygulamalari ve web uygulamlari icin Mysql, orta ve buyuk olcekli database uygulamalari icin MsSql , buyuk database uygulamalari (banka-telefon sirketleri hastane..vs ) icin Oracle ve IBM Db2 veri tabani yonetim sistemleri tercih ediliyor kullaniliyor.
Bunlari birsekilde karsilastiran dokumanlara ulasmaya calis. Veri tabani tasarimini arastirirsan belki daha net yardimci olur yada yonetim sistemleri diyerek.
çok güzel bir açıklama ve bize söz düşmüyor. Arkadaşımızın dediğini yaparsan daha kolay yoldan çözersin ve tezini hazırlarsın. Fiyatları, Ne kadar a kadar veri tabanı boyutuna sahip, cevap verme süresi(sorgu) ... gibi konuları araştırmaya çalış

byebye222
17-02-2011, 15:30   |  #4  
OP Taze Üye
6 mesaj

çok teşekkür ederim arkadaşlar en azından dedikleriniz bnm için bir başlangıç teşkil edecektir. Peki şuan elinizde bu konuyla alakalı zerre kadarda olsa olur herhangi bir döküman karşılaştırma vs vs varmı arkadaşlar

byebye222
15-03-2011, 14:52   |  #5  
OP Taze Üye
6 mesaj

arkadaşlar aşağıdaki programlardan elinizde olan türkçe kaynak varmı acaba ne olursa irili ufaklu paylaşırsanız sevinirim. Çok sağolun ...

Oracle 11g
Sybase ASE
Informix Dynamix Server
DB2 UDB
SQL Server 2008
MySQL
PostreSQL
SAP DB
Microsoft ACCESS 2010
File Maker Pro 11
Paradox
Advantage