veri yürütme engellemesi

isikkilinc
08-09-2005, 17:03   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
9 mesaj

yardım destek bölümünü actığımda veri yürütme engellemesi yazıyor ve baslatılmıyor gelişmi ayarlardan kapatıyorum fakat her seferinde yine aynı sey cıkıyor yardımcı olursanız sevinirim

isikkilinc
08-09-2005, 17:23   |  #2  
OP Taze Üye
9 mesaj

yardım destek bölümünü windows gezgini kullanıcı hesaplarını actığımda veri yürütme engellemesi yazıyor ve baslatılmıyor gelişmiş ayarlardan kapatıyorum fakat her seferinde yine aynı sey cıkıyor yardımcı olursanız sevinirim

sehrikalp
08-09-2005, 17:27   |  #3  
Yıllanmış Üye
543 mesaj

Veri yürütme engellemesi (DEP), kötü niyetli kod kullanımından korunmaya yardımcı olmak üzere ek denetimler gerçekleştiren bir dizi donanım ve yazılım teknolojisidir.

Daha fazla bilgi için tıklayın (()

DEP 32 bit işlemcilerde software olarak çalışırken 64 bit işlemcilerde hardwaredir.

Sorun çıkartan programa bir ayar yapmak için ;

1.Başlat'ı ve Denetim Masası'nı tıklatın, sonra da Sistem’i çift tıklatın.
2.Gelişmiş sekmesini tıklatın. Ardından, Performans altında Ayarlar'ı tıklatın.
3.Veri Yürütme Engellemesi sekmesini tıklatın.
4.OptIn ilkesini seçmek için, Sadece önemli Windows program ve hizmetleri için DEP'yi aç seçeneğini tıklatın.
5.OptOut ilkesini seçmek için, Seçtiklerim dışındaki tüm program ve hizmetler için DEP'yi aç seçeneğini tıklatın.
6.OptOut ilkesini seçtiyseniz, Ekle'yi tıklatın ve DEP kullanmasını istemediğiniz uygulamaları ekleyin.

DEP'i kopmple kapatmak için ;

Boot.ini dosyasındaki /noexecute=OptIn satırında OptIn değerini AlwaysOff olarak değiştir.

Boot.ini dosyasını bulamazsan Bilgisayarım simgesine çift tıkla açılan pencereden araçlar/klasör seçenekleri/görünüm'ü açıp Korunan işletim sistemi öğelerini gizle satırındaki tiki kaldırıp tamam'a bas.Sonra klavyeden F3 tuşuna basıp boot.ini dosyasını arat.
Boot.ini değiştirilirken kayıt yapabilmek için özelliklerinden salt okunur tikini kaldırın. Değişikliği yapıp kaydettikten sonra, tekrar salt okunur haline getirin.

Son Düzenleme: sehrikalp ~ 08 Eylül 2005 17:32
isikkilinc
08-09-2005, 18:32   |  #4  
OP Taze Üye
9 mesaj

calıstır msconfig yaptım ama değişim yapamıyorum

isikkilinc
08-09-2005, 19:08   |  #5  
OP Taze Üye
9 mesaj

boot ini nasıl kayıt yapabilirim

sehrikalp
08-09-2005, 20:46   |  #6  
Yıllanmış Üye
543 mesaj

"boot.ini" başlığıyla açtığın konuda buna cevap verdim ama bir de buraya yazayım.
Bilgisayarımın üzerine sağ tıkla. Açılan menüden gelişmişi seç. Oradan başlangıç ve kurtarmayı tıkla. Düzenleye tıkla buradan değiştirebilirsin.

hkenan23
07-10-2006, 01:32   |  #7  
Taze Üye
3 mesaj

1.Başlat'ı ve Denetim Masası'nı tıklatın, sonra da Sistem’i çift tıklatın.
2.Gelişmiş sekmesini tıklatın. Ardından, Performans altında Ayarlar'ı tıklatın.
3.Veri Yürütme Engellemesi sekmesini tıklatın.

Dersiniz ama bende veri yürütme engellemesi sekmesi yok
Nasıl oluşturabilirim?