verilerimi kurtarmak istiyorum

HPQ-User
17-10-2008, 23:42   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

bahtiyar sormuş:
bilgisayarıma format attım.
C/D olarak bölünmüş bilgisayarımın içindeki aile büyüklerimin ve kendimizin birçok resim ve videoları vardı
silinmesin diye C deki tüm saklanacaklarımı D bölümüne attım
hesaplamadığım birşey oldu ve format attığımda her iki bölümünde silinmiş olduğunu gördüm
şimdi silinen bu verilerimi nasıl kurtarabilirim
teşekkür ederim...

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
bilgisayarıma format attım.
C/D olarak bölünmüş bilgisayarımın içindeki aile büyüklerimin ve kendimizin birçok resim ve videoları vardı
silinmesin diye C deki tüm saklanacaklarımı D bölümüne attım
hesaplamadığım birşey oldu ve format attığımda her iki bölümünde silinmiş olduğunu gördüm
şimdi silinen bu verilerimi nasıl kurtarabilirim
teşekkür ederim...

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1)

pricetoperformance
17-10-2008, 23:54   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
188 mesaj

veri kurtarma yazılımlarını kullanabilirsin bahtiyar.recover my files,undelete plus,active file recovery,backup my files gibi...ama ben hiç birisini kullanmadım diyebilirim.hangisi daha iyi benden sonra yazacak arkadaşlar sana yardımcı olacaktır;)

deadly_saw000
18-10-2008, 00:00   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
487 mesaj

recovery my files'ı kullanabilirsiniz.ben bir keresinde denemiştim hiç bilmediğim fotoğraflar çıktı.KahkahaKahkahaKahkaha
http://kastekniv.blogcu.com/reco ... nlatim_1642356.htmlsitesinde resimli anltımı var.
http://www.recovermyfiles.com/data-recovery-software-download.php'den de programı indirebilirsiniz.

Banned
18-10-2008, 00:02   |  #4  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

ben easyrecovery yazlımını kullanıyorum oldukçada başarılı. Hangi yazılım olursa olsun silinen rsimlerinizin olduğu diske yeni veri yazmadığınız sürece resimlerinizi kurtarma ihtimaliniz var ancak veri yazdıkça bu ihtimal düşmektedir.

Netten ontrak easy recover yazılımını indirip kurun. Yazılımdan format recvery seçeneğinden kurtarma yapacağınız diski seçip taramayı başlatın (uzun sürebilir). Hiç zarar görmemiş dosyalarınızı silinmeden önceki adı ve klasörleri ile içerisinden hem sağlam hemde zarar görmüş olan dosyalarınızı lostfile başlığı ve DIR1 DIR2 şelkinde kalsörlerle bulacaktır. Kurtarmak istediklerinizi seçip nex deyip sonraki aşamada kkurtarılanların aydedilecği klasörü seçip (kurtarma yaptığınız disk harici bir yerde olmalı) kurtarmayı başlatın.Umarım işinize yarar.Sorunuz yada sorun olursa pm atabilirsiniz.

OnnuuR
18-10-2008, 00:06   |  #5  
OnnuuR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,675 mesaj

Bu Link herşeyi halleder::

Banned
18-10-2008, 00:07   |  #6  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
5,024 mesaj

şevkini kırmak istemem ama format sonra bu tür bilgileri geri getirmek her zaman kolay olmuyor bu iş için bir çok program var onlarla geri getirmeyi denebilirsin.

Son Düzenleme: Kylie ~ 18 Ekim 2008 00:15
kingcobra33
18-10-2008, 23:00   |  #7  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
67 mesaj

Geçenlerde bende silinmeyen bir dosya yüzünden yanlışlıkla PC deki hemen her şeyi silmiştim.RecoveryMyFiles programı ile kurtarma yaptım ve yaklaşık olarak 50 saat sürdü tüm PC yi taraması(3 gün boyunca açık bıraktım PC yi).110 GB lık kısımdan yaklaşık olarak 450 GB veri kurtardı.Yanlış duymadınız tam 450 GB.Bunun 400 GB'a yakın kısmı video dosyasıydı ve her birinin boyutu 40 GB ile 75 GB arasındaydı.Saçmalık resmen.Videolara açmaya çalıştığımda ise nedense bir türlü açmadı.Eğer olurda karşılaşırsanız şaşırmayın.Oha!

Son Düzenleme: kingcobra33 ~ 18 Ekim 2008 23:02