Vga cikisli Laptop'tan RCa televizyona giris yapma

burakaydin
05-09-2009, 08:30   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Belki cok temel bir konu ama, bir Hp laptop um var. cikis olarak sadece vga cikisi var. Plazma veya LCD olmayan sadece scart veya RCA( sari, kirmizi, beyaz) girisi olan bir televizyona goruntu aktarmak istiyorum. Bu konuda yardiminizi rica ediyorum.

Son Düzenleme: burakaydin ~ 05 Eylül 2009 08:30
Semih Özyurt
05-09-2009, 08:58   |  #2  
Semih Özyurt avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,749 mesaj

tabi yapabilirsin dedigin gibi olur rca kablolarına seyyar scart girişlerinden alır bağlarsın gine görüntü gelir ama scartla uğraşmiyim drek rca bağliyim diyorsan sanırım şöyle bişey aradığın

burakaydin
05-09-2009, 13:57   |  #3  
OP Taze Üye
2 mesaj

aslinda boye kablolar gordum, ama bazi forumlarda bu iki formatin ayri ayri sinyaller oldugu icin arada bir elektronik devre olmasi gerektigi yaziyordu. O yuzden sadece bir kablo ile cozulemiyormus. Bu konuda bir bilginiz var mi? Bu kabloyu kullanip goruntu alabilen birilerini taniyor musunuz?

sinanyc
20-12-2010, 21:08   |  #4  
Üye
59 mesaj
Alıntı: burakaydin  
aslinda boye kablolar gordum, ama bazi forumlarda bu iki formatin ayri ayri sinyaller oldugu icin arada bir elektronik devre olmasi gerektigi yaziyordu. O yuzden sadece bir kablo ile cozulemiyormus. Bu konuda bir bilginiz var mi? Bu kabloyu kullanip goruntu alabilen birilerini taniyor musunuz?
selamlar yıılar sonra bu mesajı tesadüfen gördüm konu geçmiş sizler işinizi gömüş olabilirsiniz  ama son olarak  birde ben hatırlatayım dedim
aslında işlem biraz karışık hatta ben kendi kablomu bile kızarak yapmıştım erkek rca giriş ve vega dişi çıkış
neyse amacım vcd den  monitöre pc olmadan direk görüntü almak sesi ise hoparlörlere aktarmaktı sesi aldım fakat monitöre bir tetikleyici yada 5v. luk bir akım verebilecek aynı anda bir işlemi başaramadım hep boş çıktı  aradan birkaç yıl kadar önce bunuda aşmıştım  nasılmı  ekran kartınızın çıkışından (vega çıkış)
televizyona bağlayıp skart yada rca  olarak basit çünki arkadaşımın dediği gibi bu tür bağlantıların kabloları günümüzde bolca var neyse kabloları bağladıktan sonra masaüstünden ,denetim masası ,görüntü ayarları,çft ekran modunu aktif adip yada  ikincil ekran modunu açtığınızda pcyi yeniden başlattıktan sonra televizyondan ince sabırlı bir görüntü taramasından sonra aradığınıza ulaşabiliyorsunuz
fakat görüntü biraz puslu oluyor oda ekran çözünürlüğünden kaynaklanıyor
ayrıca direkt vegadan skarta yaparsanız sadece tv nin video kanalında görüntü biraz daha temiz oluyor ayrıca son günlerde uydu cihazlarınında artığını ve geliştiğini varsayarsak extra bir cihaza gerek yok risevirinizin arkasında vega girişi yada çıkışı varsa dahada kolay işiniz ayrıca görüntü kaliteside iyi derecede ;)
şimdilik bu kadar ben o hayallerimi 5 yıl önce planlayıp yapamadığım için çok kırılmıştım ama şimdi monitör yerine lcd tv mi direk pcye bağlı olarak kullanıyorum sony bu hizmeti verdi google da arattırırsan bulacaksın
artık şimdiki tvlerde bile vega giriş var ;)
saygılar selamlar