VGA çıkışlı PC yi hdmı girisli TV ye bağlama

IamNazif
20-09-2020, 20:36   |  #1  
IamNazif avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1 mesaj

Arkadaşlar selamün aleyküm iyi akşamlar size güzel bı soru getirdim.

Benim bilgisayarımın ekran kartı VGA çıkışlı Hdmı çıkışı maalesef bulunmuyor.

TV de ise hem VGA hemde Hdmı cikisi mevcut. 

Ama dediler ki VGA çıkışı kullanırsan görüntü kalitesi ses kalitesi kötü olur dediler. Bu bilgisayarı TV ye hdmı ile bağlama sansim varmı yoksa ekran kartinimi değiştirmek zorundayim.

IamNazif bu faydalı başlığı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
zombi
20-09-2020, 22:27   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 106
1,026 mesaj

ya arkadaş birileri de şunu diyemiyo. abi bi dene belki yer.

bıktım şu hemen baştan olmazcılara.

görüntü kalitesi değilde bazı donanımlar tv lerde ölçeklemeyi beceremeyip tv nin tam ekran çalışmasını engelleyebiliyo. bunu da tv nin kumandası ve ekran kartı ayarlarından kurcalayarak anlamanız gereki.r

hdmi da bazı tv lerde hatta monitörde benzer sorunlar yapabilir. siz bi deneyin.

excel_mustafa
20-09-2020, 22:52   |  #3  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 545
4,442 mesaj

vga yı hdmi a çeviren aparatla bağlanır ama dönüştürücüden geçince görüntü vga dan bile kötü olabilir. en iyisi vga ara kablo alıp bağlamak.

efmukl
11-01-2021, 22:40   |  #4  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 2
13 mesaj

COk gec bir cevap oluyor tabiki. Ama daha sonradan konu basligina gelenler icin tecrubemi paylasayim.

Su an bilgisayarima monitörü dönüstürücü ile bagladim. Fakat HDMI olan bilgisayarim.

Herseyden önce cok kalitesiz bir kablo benimkisi. En azinda verdigi hissiyat bu sekilde. Ekran biraz eski oldugu icin ekranin ortasinda kocaman bi "Kriter Disi" seklinde bir hata var. Herkeste ayni olurmu bilemem.

Is görüyor görmesine ama VGA HDMI dönsümünde ses sorun olur. Cünkü VGA üzerinde bir ses iletimi olmuyor. Bu HDMI de var. Ama HDMI adaptörlerinin resimlerine baktigimida bir cogunun üstünde ses icin 3,5mm girisi gördüm. Ses icin bura kullanilabilir. Benim monitörümde ses girisi olmadigi icin buraya kulaklik takip denedim az önce. Calisiyordu sorunsuzca. Ama windows üzerinde ses cikisini degistirerek yaptim.

Görüntü kalitesi olarak bence pek degisiklik oluyor diyemem. Bu hatayi veren monitör eski oldugu icin görüntüsü kötü. Bilgisayariminki kadar iyi olmasini beklemiyordum zaten. Cünkü bilgisayarim ips panel monitör ise kimbilir ne.

Yani Ferreari ile Torosu karsilastirmak gibi birsey. Ama yeni bir monitöre bagladim ayni adaptör ile. görüntüde adaptör ile adaptörsüz arasinda gözle görülür bir fark yoktu.

Ama tüm bu yazdiklarim tabiki basit isler icin gecerli. Yoksa kalkipta ben profesyonel oyuncuyum. 144hz görüntü istiyorum dersen bence adaptör ile o is olmaz. Cünkü 2 kablonun tasiyabilecegi veri yükü cok farkli. Görüntü gelir gelmesine ama nasil olur bilemem

efmukl
11-01-2021, 22:40   |  #5  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 2
13 mesaj

COk gec bir cevap oluyor tabiki. Ama daha sonradan konu basligina gelenler icin tecrubemi paylasayim.

Su an bilgisayarima monitörü dönüstürücü ile bagladim. Fakat HDMI olan bilgisayarim.

Herseyden önce cok kalitesiz bir kablo benimkisi. En azinda verdigi hissiyat bu sekilde. Ekran biraz eski oldugu icin ekranin ortasinda kocaman bi "Kriter Disi" seklinde bir hata var. Herkeste ayni olurmu bilemem.

Is görüyor görmesine ama VGA HDMI dönsümünde ses sorun olur. Cünkü VGA üzerinde bir ses iletimi olmuyor. Bu HDMI de var. Ama HDMI adaptörlerinin resimlerine baktigimida bir cogunun üstünde ses icin 3,5mm girisi gördüm. Ses icin bura kullanilabilir. Benim monitörümde ses girisi olmadigi icin buraya kulaklik takip denedim az önce. Calisiyordu sorunsuzca. Ama windows üzerinde ses cikisini degistirerek yaptim.

Görüntü kalitesi olarak bence pek degisiklik oluyor diyemem. Bu hatayi veren monitör eski oldugu icin görüntüsü kötü. Bilgisayariminki kadar iyi olmasini beklemiyordum zaten. Cünkü bilgisayarim ips panel monitör ise kimbilir ne.

Yani Ferreari ile Torosu karsilastirmak gibi birsey. Ama yeni bir monitöre bagladim ayni adaptör ile. görüntüde adaptör ile adaptörsüz arasinda gözle görülür bir fark yoktu.

Ama tüm bu yazdiklarim tabiki basit isler icin gecerli. Yoksa kalkipta ben profesyonel oyuncuyum. 144hz görüntü istiyorum dersen bence adaptör ile o is olmaz. Cünkü 2 kablonun tasiyabilecegi veri yükü cok farkli. Görüntü gelir gelmesine ama nasil olur bilemem

seto__
12-01-2021, 02:01   |  #6  
seto__ avatarı
Yönetici
Teşekkür Sayısı: 41
866 mesaj

DÖnüştürücü orta yollu iş görebilir