video converter

HPQ-User
25-01-2008, 11:25   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

cengiz sormuş:
pirhana ve markasız 2 adet mp4 aldım.cd filmleri AVIConverter Vista Compatible Setup Package ve AVIConverter_220X176_20FPSV4.0.1_Setup (pirhana için) programları ile çevirip mp4'e yükleyip seyredebiliyorum.Ancak başka bir programla çevrilmiş videoları seyredemiyorum.Müzik klipleri avi veya başka uzantılı yüklüyorum seyredemiyorum.Yukarıda veridiğim programlarda aviye çevirmiyor yada start almıyor.Her türlü videoyu nasıl çevirmeliyim ki mp4 de seyredebileyim. bir çözümü varmı?

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
konu ile ilgisiz

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1)

Koray Kocaman
27-01-2008, 03:23   |  #2  
Koray Kocaman avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,876 mesaj

Merhaba..

Size önereceğim program ile bu sorundan kurtulabilirsiniz.

Allok Video to MP4 Converter 4.7

Üreticinin Tanıtımı:
Video dönüştürücü, MP4 formatında bütün popüler video/film biçimlerini dönüştürerek, bu konularda kullanıcılara son derece yardımcı olan güçlü ve hazır bir video dönüştürücüsüdür.

Taşınabilir medya göstericileri için MP4 dönüştürücü görüntü dosyalarından; DivX, XviD, AVI, WMV, MPG, mpeg, MP4, M4V, FLV, 3GP, ASF, RM, RMVB, MOV, ASX, MKV, OGM, SVCD, VCD, MP4 ve VOB görüntü biçimlerini desteklemektedir. Ayrıca yazılım, temel dönüştürme kaynağında bulunan biçimlere bir çok uzantı eklenmiş ve günümüzde ihtiyaç duyulan tüm uzantıları bünyesine almıştır. Bununla yetinmeyen yazılım, günümüzde kullanılan ve çok popüler olan cihazların görüntü biçimlerine de destek vermektedir. Bunlar sırasıyla; iPod, Sony PSP, Acrchos AV400, Archos AV500, Archos AV700, Archos Gmini402, iRiver PMP-100, Yaratıcı Zen vizyon, vb. görüntü biçimleridir.

Kullanıcılar çoğu zaman görüntü oynatıcılarda DVD, SVCD, DivX ve VCD sistemlerini tercih etmektedirler. Ayrıca XviD gibi teknolojinin getirdiği diğer özelliklerden de faydalanmaktadırlar. Çoğu görüntüler artık DVD, ya da DivX/XviD gibi otramında hazırlanmaktadırlar. Buna rağmen bazı cihazlar görüntülerinin daha kaliteli olabilmeleri için MP4 uzantılarıyla da çekmektedirler. Bu da kullanıcılarda diğer görüntü biçimlerine dönüştürürken ciddi sıkıntılar yaratmaktadır. Bazan bu görüntü biçiminden sadece bir başka görüntü biçimine çevirebilmektedirler.

Günümüzün bir çok cihazı DVD vb. görüntüleri seyretmeye imkan vermesine rağmen, kullanıcıların yukarıda bahsedilen görüntü türlerini birbirlerine dönüştürmeye her zaman ihtiyaçları olmuştur, olacaktırda. Üstelik görüntü cihazlarında çekilen bu tür görüntülerin uzantılarını da her cihaz okuyamamaktadır. O zaman görüntü biçimlerini birbirlerine dönüştürme kaçınılmaz olacaktır.

Çoğu zaman elimizdeki görüntüleri birbirlerine çevirdiğimizde ise görüntü kalitesinden ödün verildiği için görüntü iyi olmaz. Kalite düşer ve kullanıcı aradığı veya istediği görüntü kalitesine bir türlü ulaşamaz.

Yazılım temelde MP4 video görüntülerini diğer tüm görüntü biçimlerine dönüştürmektedir. Ana çevirme kabiliyetleri arasında temelde yukarıda bahsedilen görüntü çeşitleri vardır. Ancak dönüştürme biçimlerinin uzantılarında ise bu birimlerin alt birimleri olan tüm görüntü biçimleri de bulunmaktadır. Bu da günümüzün tüm dönüştürme ihtiyaçalarına kesinlikle cevap vermektedir. Yazılım bunlara ilaveten kullanıcıları ve günümüz şartlarını düşünerek görüntüleri dönüştürürken görüntü kalitesini, çözücüleri, çift kanal ses düzeyini, ses kalite düzeylerini, oranları (rate) ve tüm görüntü biçimlerini de desteklemiştir. Yazılım kullanıcılara dönüştürdüğü görüntüleri izleme imkanını da sunmaktadır.

VİDEO ÖZELLİKLERİ:

AVI'den MP4'e dönüştürme.

DivX'den MP4'e dönüştürme.

MPEG'den MP4'e dönüştürme.

WMV'den MP4'e dönüştürme.

MOV'dan MP4'e dönüştürme.

RM'den MP4'e dönüştürme.

VCD'den MP4'e dönüştürme.

VOB'dan MP4'e dönüştürme.

GİRİŞ VİDEO ÖZELLİKLERİ:

AVI, Xvid, DivX biçimleri.

MPEG biçimi; MPEG, MPG, MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4, M2V, M1V.

VCD,SVCD,VOB Movie biçimleri.

Window Media dosyası; WMV, ASF, ASX.

QuickTime dosyası; MOV, QT, M4V, MP4.

RealMedia dosyası; RM, RMVB.

3GP biçimi; 3GP, 3GP2, 3G2.

MJPEG Video dosyası; MJPEG, MJPG.

MKV biçimi.

OGM biçimi.

FLV Flash Görüntüleri.

H263 biçimi.

H264 biçimi.

DIŞARI ÇIKTI BİÇİMLERİ:

AVI biçimi.

DivX biçimi.

XviD biçimi.

MP4 biçimi.

MPEG4 biçimi.

H264 biçimi.

GENEL ÖZELLİKLER:

Günümüzün geçerli ses ve görüntü biçimlerini desteklemektedir.

En çok tercih edilen görüntü biçimlerine destek vermektedir.

Ses kalite ayar menüsüne sahiptir.

Dönüştürdüğü görüntü biçimlerini kullanıcının ayarlayabilmesi için dışarı kalite çıktı seçeneğine sahiptir.

Yazılım, yukarıda bahsedilen görüntü biçimlerinin tüm alt uzantılarını destekleme kaabiliyetine sahiptir.

Yüksek dönme hızları, yüksek kalitede çıktıyı sağlamaktadır.

Görüntü biçimlerini dışarıya çıktı alırken 128x96'dan 720x576 görüntü çıktı dosyalarına destek vermektedir.

Dışarıya çıktı sağlamadan önce ses yetersizliğine karşı ses düzeyinin artırılması imkanına sahiptir.

Olağan ses biçiminden daha fazla ses biçimine destek sağlamaktadır.

Diğer yazılılara oranla görüntü biçimlerinden başka görüntü cihaz ve sistemlerini de desteklemektedir.

DVD kalitesinde olan MP4 biçiminden, diğer biçimlerin hepsine dönüştürebilme desteğine sahiptir.

Yapılan işin kalitesini dönüştürmeden önce görüntülüyebilme yeteneğine sahiptir.

Ses, bant, kalite, bit, kanal ve çözücü desteği sunduğu gibi, bu sistemlerin günümüzdeki tüm değer aralıklarına sahiptir.

Sürükle-Bırak desteği ile görüntüler yazılımın içine atılabilmektedir.

Çeşitli altyazı dosyasını desteklemektedir.

Orijinal görünüş oranı veya yeniden şekillendirme ile görüntünün kararlılığına göre hareket edebilme kaabiliyetine sahiptir.

Yaratıcı Zen vizyon biçimini görüntü (video) biçimine dönüştürebilmektedir.

Sony PSP'leri görüntü (video)'ye dönüştürebilmektedir.

Elma [iPod için] biçimini görüntü (video) biçimine dönüştürebilmektedir.

Birbirlerine dönüştürülen görüntü kalitesinde hiç görüntü kaybının yaşanmadığını söylemek mümkündür. En az kayıpla (ki,bu kaybı normal kullanıcıların hissedebilmesi son derece zordur) kaliteli ve mükemmel bir sonuca ulaşılmaktadır.

Download için::

murat_avc
25-12-2009, 23:16   |  #3  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

mp4 formatına ceviriyor çok güzel ama uzun video yani 49dk lık bir film in yarısını dönüştürdüğünde ilk 5dk sı dönüşüyo gerisi yok ben bunu cözemedim ne yaptıysam hep 5dk oluyor bana yardımcı olursanız sevinirim.tşkler??

_hEro
26-12-2009, 00:35   |  #4  
_hEro avatarı
Yıllanmış Üye
3,428 mesaj

Total Video Converter öneririm bende.Çok sağlam bir program.

delidobi
24-08-2021, 13:02   |  #5  
Taze Üye
3 mesaj

Ben demp4 dönüştürücü olarak Online Video Converter sitesini önerebilirim. Kolayca dosyaları birbirine çevirmenin yanı sıra Youtube gibi video paylaşım sitelerinde yer alan videoları da Online Video Converter üzerinden dilediğiniz cihaza indirebilirsiniz.