Video dosyalarının içini gösteren resimler???

docdocdoc
26-03-2010, 20:45   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
9 mesaj

Merhaba,

Şimdi şöyle bir sorunum var:

Eskiden video dosyalarımın olduğu klasöre girdiğimde videolarımı  gösteren simgelerde videonun içeriğini gösteren bir resim olurdu.  Böylelikle o dosyada hangi video olduğunu kolaylıkla görürdüm.

Son birkaç gündür birden bu resimler / görüntüler kayboldu. Dolayısıyla  video dosyalarının adına bakarak aradığım videoya ulaşmak zorunda  kalıyorum.

Eskiden olduğu gibi video içeriğini gösteren resimleri yeniden görünür  kılmak için ne yapmam gerektiği hakkında fikri olan var mıdır?

Teşekkürler...

NOT: Bu arada GOM Player kullanıyorum, resimler de bu program ile  görünür haldeydi. İşletim sistemim de Windows Vista Home Premium.

Feyk
26-03-2010, 21:21   |  #2  
Yıllanmış Üye
1,269 mesaj

Hiç vista kullanmadım ama herhalde xpdeki gibidir.
Videoların bulunduğu klasorde boş bir yere sağ tıkla görünüme gel ordanda küçük resimleri işaretle olmazsa tek tek dene

Son Düzenleme: Feyk ~ 26 Mart 2010 21:22
docdocdoc
26-03-2010, 21:26   |  #3  
OP Taze Üye
9 mesaj
Alıntı: feyk  
Hiç vista kullanmadım ama herhalde xpdeki gibidir.
Videoların bulunduğu klasorde boş bir yere sağ tıkla görünüme gel ordanda küçük resimleri işaretle olmazsa tek tek
Teşekkürler...

Maalesef işe yaramıyor...

nonpasaran
27-03-2010, 00:00   |  #4  
nonpasaran avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
1,216 mesaj

buradan ayarlayabilirsin simge yerine küçük resim kullan a tik atacaksın

ayrıca burayı da okuyabilirsin bununla ilgili

turkey2008abc
27-03-2010, 01:13   |  #5  
Yıllanmış Üye
162 mesaj

K-lite codec pack yükle.Yüklerken zaten sana soracak hangilerinin önizlemesini istersiniz diye.ordan işaretleyip flv mp4 mkv wmv filan hepsi görünür hale geliyor

nonpasaran
27-03-2010, 01:14   |  #6  
nonpasaran avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
1,216 mesaj
Alıntı: turkey2008abc  
K-lite codec pack yükle.Yüklerken zaten sana soracak hangilerinin önizlemesini istersiniz diye.ordan işaretleyip flv mp4 mkv wmv filan hepsi görünür hale
docdocdoc
27-03-2010, 14:37   |  #7  
OP Taze Üye
9 mesaj
Alıntı: nonpasaran  
buradan ayarlayabilirsin simge yerine küçük resim kullan a tik atacaksın

ayrıca burayı da okuyabilirsin bununla

Teşekkürler...

İki çözüm de işe yaramıyor... :(

docdocdoc
27-03-2010, 14:38   |  #8  
OP Taze Üye
9 mesaj
K-lite codec pack yükle.Yüklerken zaten sana soracak hangilerinin önizlemesini istersiniz diye.ordan işaretleyip flv mp4 mkv wmv filan hepsi görünür hale
Teşekkürler...

K-Lite Codec Pack zaten yüklü. Ayrıca ben kurulmda böyle bir seçenek hatırlamıyorum. Kaldırıp yeniden mi yüklesem acaba?

docdocdoc
27-03-2010, 15:13   |  #9  
OP Taze Üye
9 mesaj
Teşekkürler...

K-Lite Codec Pack'i kaldırıp yeniden kurdum, son seçeneklerde thumbnails'i tüm video dosyaları için seçili hale getirdim. Nihayet çözüldü. Gerçi şimdi de .mov uzantılı dosyaların önizlemeleri yok, ama hiç yoktan iyidir. Çok teşekkürler...