Video izlerken donup cızırtı geliyor

solnyshko
02-08-2017, 18:32   |  #1  
solnyshko avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Merhaba ben bilgisayarımı aldığımdan beri video vs izlerken arada donup 20 sn ye yakın yüksek sesle cızırtı geliyordu sonra geçiyordu. Bir zaman sonra bu donmalar devam etti ama cızırtı gitmişti onun yerine donma geçince kulaklıgıma cızırtı gelmeye basladı. Takıp çıkartdım yine cızırtı devam etti kualklığım bozuldu sandım başka kulaklık denedim aynısı oldu, o kulaklıkları başka yerde denedim sorunsuz çalıştı. Bilgisayarı açıp kapadım düzeldi. Ama 2 gün önce yine son olay başıma geldi kapatıp açtım internette araştırdım çözüm bulamadım. Sadece video açınca değil bilgisayar açık olduğu sürece kulaklık takınca geliyor. Güncellemelerim tam. Mauseum kablolu manyetikten oldugunu da düşünmüyorum. Acaba jakta mı sorun var bilmiyorum ama cızırtı varken kulaklıgın mikrofonu sorunsuz çalışıyor. Sadece ses cızırtılı. Tamire ya da garantiye götürmeyi en son seçenek olarak düşünüyorum. Sizce nasıl geçer bu cızırtı?

(dipnot: bilgisayarı alalı 2 ay oluyor bilgisayarımın ism ASUS K556UQ CORE İ5 7200U 2.5GHZ-12GB RAM-1TB HDD-2GB-15.6"W10 NOTEBOOK)

Son Düzenleme: solnyshko ~ 02 Ağustos 2017 18:35 Neden: