video kalitesi arttırmak?

ayqhut1
25-06-2010, 00:33   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
21 mesaj

arkadaslar ben herhangi bi klibin kalitesini arrtırabilecegim bi program var mı die arıyorum.yani demek  istediim mesela bi klip izliyorum cok bulanık suratlar beli olmuyo ve ekranda kibrit kutusu gibi duruyo.işte böle dandik görüntülü klip veya filmleri daha net yapabileceğim bi program var mı?

mcafee23 ayrılmıştır
25-06-2010, 00:47   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
3,717 mesaj

maalesef böyle birşey yok
sadece filmlere olur bu
olayın çözülmesi gerektiği ve filmin süresinin sonuna gelinmişken dedektif küçücük videoyu büyütür adeta hd boyutuna getirir ve zanlı yakalanır.

Dejavu da vardı adam başka birinin yüzüne sahip olmak için maske takmıştı.
Kameralara yakalanmış adamın video görüntüsü üzerinde çalışarak kafasındaki maskeyi adamın kafasından paint'teki silgiye benzer birşeyle sildiler ve sinema tarihinde bir ilke imza attılar  :)
Bu da filmi seyrettiğim için kendimi salak gibi hissetmemi sağlamıştı

Son Düzenleme: mcafee23 ayrılmıştır ~ 25 Haziran 2010 00:57
Erşah
25-06-2010, 06:10   |  #3  
Erşah avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 11
2,183 mesaj

Aynen öyle bir teknoloji henüz ortaya çıkmadı.. :)

durukan61
25-06-2010, 07:33   |  #4  
Yıllanmış Üye
181 mesaj

Umutluyuz ama :D

Aslında var böyle bişi kanallar yapıyor galiba. Mesela eskiden yüzüklerin efendisini kalitesiz izliyoduk. Şimdi Blu-RAY olanı var nerden çıktı bu blu-ray? Özel programlar vardır ama onlara bizim gücümüz yetmez.

Son Düzenleme: durukan61 ~ 25 Haziran 2010 07:42
uGuR.uK
25-06-2010, 15:26   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj
Alıntı: durukan61  
Umutluyuz ama :D

Aslında var böyle bişi kanallar yapıyor galiba. Mesela eskiden yüzüklerin efendisini kalitesiz izliyoduk. Şimdi Blu-RAY olanı var nerden çıktı bu blu-ray? Özel programlar vardır ama onlara bizim gücümüz yetmez.

öyle büyük filmler zaten çekilirken yüksek kalitede çekilir ama ticari çıkarlar için kaliteli versiyonlar zaman geçtikçe satılır. ondan ziyade normal ve eski filmleri yüksek kaliteye hatta full hd'ye çıkarmakta mümkün tabi, özel programlar var yine ama asıl marifet kullanılan özel aletlerde. her kare tek rek farklı renk ve yöntemlerle yüksek kalitede resmedilip bilgisayara aktarılıp orda işleniyor, seste özel filtlerden vs. geçip kalite artıyor. öyle senin benim evde sade programlarla yapabileceğimiz birşey değil :)

ayqhut1
25-06-2010, 16:57   |  #6  
OP Yeni Üye
21 mesaj

ya ben disko kralın da bi adam izlemiştim kemal sunal ın falan böle eski efsane filmlerin kalitelerini yükseltiodu.yani o dönemdeki filmleri bile hd kalitesine yükseltebiliolar.ben işte o adamın yaptıının basitleştrilmiş bi programı var mı die merak ettm ama galiba yok nette de baya arastırdım cıkmadı.neyse bulursanız ya da böle bi program cıkarsa haberleselim.sıkıldım bulanık suratlardan küçük ekranlardan :)

Qromodynmc
25-06-2010, 17:45   |  #7  
Qromodynmc avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 127
4,184 mesaj

işin aslı videonun orjinalinin kalitesini artırmak hayal gibi olsada bunu amaçlayan bi yazılım var; Vreveal, nvidianın grafik kartlarını kullanarak videoda bir miktar kalite ayarı yapıp kaliteyi yükseltebileceğinizi vadediyor,benim deneyimlerimi söliyim,aşırı olmasada bir miktar kalite iyileştirmesi yapıyor fakat o kadar mukemmel değil,deneme sürümünü kullanıp sizde görebilirsiniz.

ayqhut1
25-06-2010, 18:21   |  #8  
OP Yeni Üye
21 mesaj
Alıntı: punisher123  
işin aslı videonun orjinalinin kalitesini artırmak hayal gibi olsada bunu amaçlayan bi yazılım var; Vreveal, nvidianın grafik kartlarını kullanarak videoda bir miktar kalite ayarı yapıp kaliteyi yükseltebileceğinizi vadediyor,benim deneyimlerimi söliyim,aşırı olmasada bir miktar kalite iyileştirmesi yapıyor fakat o kadar mukemmel değil,deneme sürümünü kullanıp sizde görebilirsiniz.
yok denedim ben onu beklentiyi karsılamadı ama benm bi sorum daha var gecende bu konuyu google da ararken bi arkadas movie maker da yaptıını kaliteyi arttırdıını iddaa etmiş resimli.ama o movie maker xp idi.bende win 7 var dolayısıyla resimdekileerden yararlanamdm.bbu konuda fikri olan var mı?

uGuR.uK
25-06-2010, 18:22   |  #9  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj
Alıntı: ayqhut1  
ya ben disko kralın da bi adam izlemiştim kemal sunal ın falan böle eski efsane filmlerin kalitelerini yükseltiodu.yani o dönemdeki filmleri bile hd kalitesine yükseltebiliolar.ben işte o adamın yaptıının basitleştrilmiş bi programı var mı die merak ettm ama galiba yok nette de baya arastırdım cıkmadı.neyse bulursanız ya da böle bi program cıkarsa haberleselim.sıkıldım bulanık suratlardan küçük ekranlardan :)
benim dediğim yöntemle yapıyorlar işte :) film başına 15-16 saat sürebiliyor işlemin bitmesi, çünkü öyle video dönüştürmek gibi tuşa basmakla değil her şeyin elle yapılmasıyla meydana geliyor o hd yapım işlemi.

egitimtube
25-06-2010, 19:19   |  #10  
Taze Üye
6 mesaj

video görüntülerini düzeltebileceğiniz bir program daha doğrusu bir eklenti var detaylar için buraya bakabilirsiniz
http://www.neatvideo.com/index.html  örnek düzeltilen vide caps 1 - 2 - 3

Ayrıca video titremelerinde sorunlarınız varsa bu programı kullanabilirsiniz.
http://egitimtube.com/videolarda-titrek-goruntulere-son/

Son Düzenleme: egitimtube ~ 25 Haziran 2010 19:30
ayqhut1
25-06-2010, 21:24   |  #11  
OP Yeni Üye
21 mesaj
Alıntı: egitimtube  
video görüntülerini düzeltebileceğiniz bir program daha doğrusu bir eklenti var detaylar için buraya bakabilirsiniz
http://www.neatvideo.com/index.html  örnek düzeltilen vide caps 1 - 2 - 3

Ayrıca video titremelerinde sorunlarınız varsa bu programı kullanabilirsiniz.
http://egitimtube.com/videolarda-titrek-goruntulere-son/

program nasıl indirlir anlamdm ben siteye baktm baktm biraz karısık ama o yanına koyduğunz resmler umut vadedio :)bi anlatırsanız nasıl indirildiiini sevinirim

xenon_06
25-06-2010, 21:49   |  #12  
xenon_06 avatarı
Yıllanmış Üye
103 mesaj

Şu şekilde de yapabilirsin Format Factory vb. programlarla hdd de bulunan videoyu dvd,divx formatına convert edip çözünürlüğü 320*240 diyelim 800*600 a çevirebilirsin ama netliğinde aşırı bir artış olmaz :)

durukan61
26-06-2010, 22:19   |  #13  
Yıllanmış Üye
181 mesaj

Yav ben çok merak ediyorum bi film açtım diyelim. İzliyorum monitörden uzaklaşınca kaliteli duruyor, yakınlaşınca hafif bulanık oluyor. TV'de olmuyor ama bunun sebebi ne?