Video Sesi ile ilgili Problem

COBE38
28-12-2008, 13:35   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
37 mesaj

1-)

Arkadaşlar resim de görüldüğü gibi bir videoma bu videoyu windows xp de izlemeye başlayınca ses gelmiyor.

Benim de aklıma bir yerden geldi açık öğretim fakültesi videolarındaki gibi ses sağ sol dalgasını resimdeki gibi sağ veya sol tarafa alınca ses geliyor ama ortada olunca ses gelmiyor.

Ben Bu videoyu dvd'ye çevirecem takılan makinelerde bu sorunun hiççık masını istemiyorum bu durumla ilgili arkadaşların yardımcı olmalarını istiyorum şimdiden teşekkürler.
2-)
Birde son soru arkadaşlar tekrar konu açmayım dedim bir video kayıtındaki sesi nasıl yükseltebiliriz program yardımıyla bu konu hakkında fikirleri olan da birşeyler yazarsa çok makbule geçer şimdiden teşekkürler.

Son Düzenleme: COBE38 ~ 28 Aralık 2008 13:47
ozanaab
28-12-2008, 16:57   |  #2  
Yıllanmış Üye
1,434 mesaj

codec ten kaynaklı bi şey gibime keldi. klite codec pack full ü indirip kurmanızı tavsiye ederim. bi de extra dan bi dvdplayer yüklemekte fayda var.

COBE38
29-12-2008, 11:45   |  #3  
OP Yeni Üye
37 mesaj

Arkadaşım Teşekkürler
Ben olayı çaktım vdeo formatını değiştirince oluyor bir de 2. soru sormuştum ya onun da çözümü kolay Total video Conventer programını kullanırsanız  videoyu istediğiniz dosya formatına çevirin ayrıyeten videolarınız da ses az geliyorsa convert edit seçeneklerinden ses mükemmel derece yükselebiliyor bunu da buraya yazıyorum bundan sonraki arkadaşlara böyle sorunları olursa böyle yapabilirler.