vınn mf667 pc deki interneti ağda paylaştırma

yolacarumit
11-07-2015, 19:05   |  #1  
yolacarumit avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Büromda iki bilgisayar var diğer bilgisayar ana bilgisayar'a tplink switch ile bağlı. Yani iki bilgisayar arasında ağ bağlantısı var. Arkadaşlar Büromda Turkcell vınn kullanıyorum. Turkcell ile ilk sözleşme döneminde huawei e 180 modem vermişlerdi bu modemi takınca setup.exe geliyor bunu kurunca kurduğun bilgisayarda kullanıyorsun. Büromdaki ana bilgisayarımda windows 7 yüklü. wınn kullandığım bu bilgisayarda Denetim masası>Ağ ve İnternet>Ağ Bağlantıları altında Bir Yerel Ağ Bağlantısı görünüyor birde Turkcell 3G adında bağlantı görünüyor bu bağlantıyı sağ tıklayıp Özellikler>Paylaşım kısmına gelip Diğer ağ kullanıcıları, bu bilgisayarın internet bağlantısı yoluyla bağlansın seçeneğini tıkladığımda Ana bilgisayar da kullandığım turkcell vınn modemle bağlandığım internetten, ana bilgisayarıma switch ile bağlı olan bilgisayar da faydalanıyordu, hiç bir sorun yaşamıyordum.

Huawei e180 modem arızalandı, turkcell ikinci sözleşme döneminde Turkcell vınn mf667 isminde yeni bir modem gönderdi. Bu modemi bilgisayara taktığımda setup dosyası falan gelmiyor. Direk bir internet sayfası açılıyor http://turkcell.vinn/index.asp adında ve internet bağlantısı başlıyor. Bu modem Denetim masası>Ağ ve İnternet>Ağ Bağlantıları altında Yerel Ağ Bağlantısı 3 adı altında görünüyor. Bu bağlantıyı sağ tıklayıp paylaşım sekmesinden Diğer ağ kullanıcıları, bu bilgisayarın internet bağlantısı yoluyla bağlansın seçeneğini tıkladığımda Internet bağlantı paylaşımı etkinleştirirken bir hata oluştu. Internet Connection Sharing cannot be enabled. A LAN connection is already configured with the IP address that is required for automatic IP adressing. şeklinde bir uyarı veriyor. Netice olarak bu yeni modemi paylaşıma açamadım. Turkcell teknik servisi arıyorum onlarda hiç bir şekilde yardımcı olamıyorlar. Bunun Kesin bir yolu var ama ben yapamadım. Bu işten anlayan arkadaş varsa lütfen yardımcı olun. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.