virtualdub ile video görüntüleri...

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
Der Rote BaroN
13-02-2004, 16:50   |  #1  
Der Rote BaroN avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,531 mesaj

arkadaşlar, chip cd sinden indirdiğim bu freemare ile video görüntülerini bmp ile fotograf formatına ceviriyorum. ancak ingilizce oldugu icin biraz "pahalıya" patlıyor. şöyle ki ben mesela belli bir kareyi fotografa indirgemek istiyorum ama program tüm videoyu fotograf haline getiriyor. benim işim belki  birkaç kare ama sonradan geri kalan tüm 300 KB'lık binlerce kareyi silmem gerekiyor. yardım edebilir misiniz? bir de bu fotografların boyutu çok büyük. windows xp de photos editörü var, onunla kırpıyorum ama başka yolu yok mudur?

ruzgar
16-02-2004, 21:22   |  #2  
Taze Üye
1 mesaj

Sana Vcd Cutter programını tavsiye ederim.Video'dan resim alma konusunda çok başarılı.

Agony
19-02-2004, 15:52   |  #3  
Taze Üye
12 mesaj

biraz basit ve zahmetli olacak ama istediğin kareye gelince pause yap ve "Print Screen" tuşuna bas ardından da her hangi bir resim programını açıp(paint olabilir) "ctrl v" tuşlarına bas olay tamamadır.

Der Rote BaroN
10-03-2004, 22:45   |  #4  
Der Rote BaroN avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,531 mesaj

vay be çok basitmiş. üstelik program çok da kullanışlı. istediğim görüntüleri kesip büyüklüğünü de ayarlayabaliyorum. teşekkürler dostlar. bu arada MPG player da çok kullanışlı. tavsiye ederim.