Virüs girdi Pc açılmıyor (Windows7 32bit Ultimate)

Teez
31-05-2011, 21:34   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6 mesaj

Merhabalar, iyi akşamlar herkese.

Bugün kardeşim flashdisk'den Leptop'a birşey atacağını söyledi. İçinde virüs var dedi ama ben antivirüs var önler o zaten dedim. Herneyse Flash'ı taktık. Zaten takar takmaz Nod32 uyarı vermeye başladı virüs var diye. Dikkatimi çeken şey içindeki 4-5 MBlık mp3lerin hepsi 400 bayta falan düşmüştü. Bi mp3e tıkladım "acaba çalışıyor mu" diye ama tıklayış o tıklayış...
Pc mavi ekran verdi mavi ekranda bi tarama başlatıyordu ki korktum virüsün saçmalığıdır diye kapattım power düğmesinden. Ardından tekrar açtım ama açılmadı windows topları dönüyor yine o mavi tarama ekranı geliyor. Tarama yapsın bakalım dedim taramasını bitirince tekrar başlatıyo tekrar aynı mavi ekran çıkıyor. Kısır döngü gibi anlayacağınız...

Pc markası Lenovo
Windows 7 32 bit Ultimate kullanıyorum..

Yardımlarınızı bekliyorum,
Teşekkürler...

Son Düzenleme: Teez ~ 31 Mayıs 2011 21:35
Ozan DEMİR
31-05-2011, 21:46   |  #2  
Ozan DEMİR avatarı
Yıllanmış Üye
318 mesaj

güvenli moddan açıp pcnizi taratın olmadi bu olay olmadan öncesine sistemi geriyükleyin

Teez
31-05-2011, 22:04   |  #3  
OP Taze Üye
6 mesaj

Güvenli moddan açılmıyor, "Classpnp.sys"den sonra ilerlemiyor hiç bir şekilde. Sistem geri yüklemede ise hiç bir geri yükleme noktası yoktur dedi.

Teşekkürler yanıtınız için :l

ebu77
31-05-2011, 22:33   |  #4  
ebu77 avatarı
Üye
98 mesaj

dostum boot ile windows u yeniden kurmaya calis ve islem bittikten sonra c klasöründeki windows.old dosyasini sil.

KaRa_PreNs
31-05-2011, 22:46   |  #5  
KaRa_PreNs avatarı
Yıllanmış Üye
431 mesaj

arkadaşım geçmiş olsun dediğine göre sistem geri yükleme açılmıyorsa en basit ve temiz yolu formattır bunun içinde gözünü karartman lazım malum bütün kayıtlı dosyalar silinecek ama yinede en temiz yolu budur

thedevil01
31-05-2011, 22:50   |  #6  
thedevil01 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 18
1,203 mesaj

aynı durum banada kuzenimle oldu flash diskini taktı tabi bende aynı şeyleri söyledim tak bişey olmaz dedim içinden 9 truva atı çıktı pcye hiçbişey olmadı o yüzden eset yerine kaspersky norton avast bitdefender gibi güçlü is ve av leri kullanmanı öneririm

Ozan DEMİR
31-05-2011, 22:53   |  #7  
Ozan DEMİR avatarı
Yıllanmış Üye
318 mesaj

laptobunuzda bulunan recovery tusu ile ilk aldığınız güne dönün tüm dosylariniz gitcek ama suan için en mantıklı yol tabi daha iyi bişi söliyecek birileri çıkmassa az sabret derim

Teez
31-05-2011, 22:55   |  #8  
OP Taze Üye
6 mesaj
Alıntı: ebu77  
dostum boot ile windows u yeniden kurmaya calis ve islem bittikten sonra c klasöründeki windows.old dosyasini sil.
Kusura bakma pek bir bilgim yok bu konuda, boot ile windowsu yeniden kurmanın normal format cdsini takıp format atmayla ne gibi bir farkı var?
Alıntı: KaRa_PreNs  
arkadaşım geçmiş olsun dediğine göre sistem geri yükleme açılmıyorsa en basit ve temiz yolu formattır bunun içinde gözünü karartman lazım malum bütün kayıtlı dosyalar silinecek ama yinede en temiz yolu
Format atmadan hiçbir şey yapamaz mıyım?
Diyelim ki format attım sizce en temiz, en iyi verim alabileceğim windows 7 sürümü hangisi olur?
Sistem özelliklerim şunlar;
3 Gb RAM
Nvdia Geforce 310m (512mb) ekran kartı
işlemci hızını tam hatırlayamıyorum ama 2.8 gibi birşey olması gerek (Intel® Core™ i3 işlemci)
320 Gb
Alıntı: ciruss  
laptobunuzda bulunan recovery tusu ile ilk aldığınız güne dönün tüm dosylariniz gitcek ama suan için en mantıklı yol tabi daha iyi bişi söliyecek birileri çıkmassa az sabret
recovery yapmaya başlayacağım ama şöyle bir sorum var. Recovery tuşuyla pcyi eski haline getirirken windows cdsi falan gibi birşey ister mi yeniden kurmam mı gerekiyor yoksa herşeyi kendisi mi hallediyor?

Son Düzenleme: Teez ~ 31 Mayıs 2011 23:00
Tolstoy
31-05-2011, 23:00   |  #9  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
381 mesaj

Yapmanız gereken en kısa yolu söyleyeyim.

Dr Web Rescue CD
Avira Rescue CD
Kaspersky Rescue CD

Yukarıdaki kurtarma CD'lerin kullanım yönergelerini google da ara bulursun. Nasıl yapılacağı anlatılıyor. Onlardan herhangi bir tanesini kullan.Yanlız CD'yi temiz bir bilgisayarda oluştur. Anlamadığınız bir nokta olursa yazın, yardımcı olurum.

Teez
31-05-2011, 23:03   |  #10  
OP Taze Üye
6 mesaj
Alıntı: Tolstoy  
Yapmanız gereken en kısa yolu söyleyeyim.

Dr Web Rescue CD
Avira Rescue CD
Kaspersky Rescue CD

Yukarıdaki kurtarma CD'lerin kullanım yönergelerini google da ara bulursun. Nasıl yapılacağı anlatılıyor. Onlardan herhangi bir tanesini kullan.Yanlız CD'yi temiz bir bilgisayarda oluştur. Anlamadığınız bir nokta olursa yazın, yardımcı olurum.

Anladım şu an kullandığım pc'de cd/dvd room bulunmuyor malesef. Sanırım ancak yarın deneyebilirim bunu. Yarına kadar yapabileceğim herhangi başka bir şey yok mudur?

KaRa_PreNs
31-05-2011, 23:06   |  #11  
KaRa_PreNs avatarı
Yıllanmış Üye
431 mesaj
Alıntı: Teez  
Kusura bakma pek bir bilgim yok bu konuda, boot ile windowsu yeniden kurmanın normal format cdsini takıp format atmayla ne gibi bir farkı var?

Format atmadan hiçbir şey yapamaz mıyım?
Diyelim ki format attım sizce en temiz, en iyi verim alabileceğim windows 7 sürümü hangisi olur?
Sistem özelliklerim şunlar;
3 Gb RAM
Nvdia Geforce 310m (512mb) ekran kartı
işlemci hızını tam hatırlayamıyorum ama 2.8 gibi birşey olması gerek (Intel® Core™ i3 işlemci)
320 Gb harddisk

recovery yapmaya başlayacağım ama şöyle bir sorum var. Recovery tuşuyla pcyi eski haline getirirken windows cdsi falan gibi birşey ister mi yeniden kurmam mı gerekiyor yoksa herşeyi kendisi mi hallediyor?

windows 7 ultimate 64 bit en iyi ve verimli işletim sistemi

Teez
31-05-2011, 23:28   |  #12  
OP Taze Üye
6 mesaj

Peki aklımda bulunsun format dışında çözüm olmaz ise kuracağım teşekkür ederim..

fatma emirdağ
01-06-2011, 08:53   |  #13  
Taze Üye
16 mesaj

cd ile windowsu yeniden kurmaya çalış.

Mert_06
01-06-2011, 10:15   |  #14  
Mert_06 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,082 mesaj

Önce pc açılırken sürekli f8 e basın. Karşınıza çıkan güvenli mod seçeneklerinden ağ ile güvenli modu seçin. Pc açılınca şunlardan birini yaparak sistemi kurtarabilisiniz:
-sistem geri yükleme
-online virüs tarama
-malwarebytes anti malware indirip güncelleyin ve tarama yapın.

hıdeyce
01-06-2011, 10:51   |  #15  
Yıllanmış Üye
133 mesaj

güvenli modda açıp virüs taraması yaptırın sanırım virüsten dolayı olmuş olabilir...

ebu77
01-06-2011, 16:21   |  #16  
ebu77 avatarı
Üye
98 mesaj

dostum boot dan windowsu kurmak icin bilgisayari acip cd yi takicaksin. sonra reset aticaksin ve cd rom kapanacak. Tekrar acilista "Cd den yükleme icin bir tusa basin " (yada böyle bisi) diyecek bir tusa bas ve o sekilde kur.

özkan_oktay
01-06-2011, 20:06   |  #17  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,356 mesaj

Dostum kaşınmışsın baya, mp3'ü neden çalıştırıyorsun :)
Neyse olan olmuş, eğer sistem güvenli modda açılabiliyorsan sistemi geri yükleme yap. İşe yaramaz ise Windows orjinal kurulum dvd'in ile sistemi onarma seçeneğini kullan. Zarar görmüş sistem dosyalarını yenileyecektir. Ama tüm bunları yapmadan önce diğer arkadaşların dediği gibi güvenli modda sistemi virüs taramasından geçir. Malwarebytes Anti-Malware'ü kullanabilirsin tarama için.

pcprogramci
01-06-2011, 22:46   |  #18  
Yeni Üye
48 mesaj

NE UĞRAŞIP DURUYON ÇEK FORMATI KURTUL

pcprogramci
01-06-2011, 22:48   |  #19  
Yeni Üye
48 mesaj

AMA İÇİNDE ÇOK ÖNEMLİ VERİLERİNİZ VARSA İŞLER DEĞİŞİR KOLAY GELSİN

Teez
02-06-2011, 00:07   |  #20  
OP Taze Üye
6 mesaj

Format attım mecburen. Hepinize teşekkürler. Sizce yine Eset mi kullanayım? yoksa farklı bi antivirüs önerirsiniz?

AmbaSSadoR
02-06-2011, 02:43   |  #21  
AmbaSSadoR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 12
400 mesaj

bence eğer yasal yani paralı sürüm kullanacak ve sisteminde en az 2 gb ram varsa kaspersky pure kullan yok beleş istiyorsan panda cloud bu iş için biçilmiş kaftan diyebilirim.

Baskın
11-06-2011, 16:39   |  #22  
Yeni Üye
34 mesaj
Alıntı: Teez  
Format attım mecburen. Hepinize teşekkürler. Sizce yine Eset mi kullanayım? yoksa farklı bi antivirüs önerirsiniz?
Atmasaydın keşke mavi ekranın hatasını bize gösterseydin onunla ilgili dosyaları sana verirdik ama olan olmuş
ÖNERİ:Hirens Boot CD (İçinde disk parton anti virus vb. işineyarayacak şeyler)

melen
11-06-2011, 16:43   |  #23  
melen avatarı
Yıllanmış Üye
3,638 mesaj

İşte böyle yanlış yönlendirmeler sonucu...
Neyse, adminler de bıraktı artık işin ucunu. Susalım biz.

crayz_metin
24-03-2013, 00:16   |  #24  
Taze Üye
4 mesaj

Aynı sorun bendede oluştu lütfen yardım edin nasıl çözebilirim sorunu.. Güvenli modda çalıştıramıyorum..
Pc mavi ekran verdi mavi ekranda bi tarama başlatıyordu ki korktum virüsün saçmalığıdır diye kapattım power düğmesinden. Ardından tekrar açtım ama açılmadı windows topları dönüyor yine o mavi tarama ekranı geliyor. Tarama yapsın bakalım dedim taramasını bitirince tekrar başlatıyo tekrar aynı mavi ekran çıkıyor. Kısır döngü gibi anlayacağınız...
Aynı arkadaşın anlattığı gibi oluyor.. Bendeki tek fark bilgisayar ilk açıldığında çıkan asus yazısında normalin yanısıra noktalı bir görüntü var. Asus yazarken nokta nokta oluyor heryer. Diğer herşey normal gibi görünüyor. Windows başlatılıyor diyor ama başlatmıyor. Mavi ekran geliyor 100 e  kadar yüklüyor yeniden başlatıyor . hep aynı şey..

murat5038
24-03-2013, 00:35   |  #25  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj
Alıntı: crayz_metin  
Aynı sorun bendede oluştu lütfen yardım edin nasıl çözebilirim sorunu.. Güvenli modda çalıştıramıyorum..
Aynı arkadaşın anlattığı gibi oluyor.. Bendeki tek fark bilgisayar ilk açıldığında çıkan asus yazısında normalin yanısıra noktalı bir görüntü var. Asus yazarken nokta nokta oluyor heryer. Diğer herşey normal gibi görünüyor. Windows başlatılıyor diyor ama başlatmıyor. Mavi ekran geliyor 100 e  kadar yüklüyor yeniden başlatıyor . hep aynı şey..

Söylediğine göre 2 yanlış yapmışsın mavi ekranda dolarken kapatmışsın bu daha beter etmiş.2.virüs olduğu kesinse dediğin gibi boot ve kernele ulaşmış.İmzamdaki recovery isosunu indiirp usb ye veya cd ye yazdır ve bunu format atar gibi boot edip başlat yazdırdığın cd veya usb yi.Sonra açıldığında full scan yaparsın.