Virüs hediyeli bilgisayarlar!

CHIP Online
18-09-2012, 14:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,772 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Yeni aldığınız bilgisayar kutusundan virüslü olarak çıksaydı ne yapardınız? Ne yazık ki bu mümkün!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/vir ... sayarlar_35957.html

Resimlerle: Zararlı yazılım: İşte PC-virüsleri böyle gözüküyor

Yeni aldığınız bilgisayarın içinde virüslerin bulunması, sanırız sizin için hiç de hoş bir durum olmazdı. Ancak Microsoft'un son keşfine göre Çin'deki donanım tedarikinde görevli siber suçlular, PC'lere zararlı yüklüyorlar.


Microsoft, bazı perakandecilerin PC'lerini Windows'un korsan sürümü ve Nitol zararlısıyla beraber sattıklarını ortaya çıkarmış. Microsoft Dijital Suçlar Birimi'nden genel danışman yardımcısı Richard Boscovich, içine zararlı gömülmüş korsan yazılımın tedarik zincirinde dolaştığı şirketlerin herhangi birinde PC'ye yüklenmiş olabileceğini söylüyor. Araştırmacılar, zararlıların USB flaş diskleri gibi cihazlar yoluyla yayılabileceğini vurguluyorlar.


Boscovich, zararlının bulunduğu bilgisayarın mikrofonunu ve kamerasını kullanabildiğini, bu sayede kurbanının evini veya işini izleyebildiğini söylüyor. Zararlı aynı zamanda bilgisayarda basılan tuşları kaydediyor


Bunun yanında Nitol botnet'inin DDoS saldırıları yapabildiği ve büyük ağları trafiğe boğarak çökertebildiği, kurbanın bilgisayarında gizli erişim noktaları kurarak daha fazla zararlının bulaşmasına izin verdiği söyleniyor.

Tüm Konu: Virüs hediyeli bilgisayarlar!

Resimlerle: Zararlı yazılım: İşte PC-virüsleri böyle gözüküyor

Kaynak: www.chip.com.tr