virus heryere bulaşırmı?

HPQ-User
16-03-2007, 15:19   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

Ege sormuş:
sorum çok basit ama bugüne kadar tatmin edici bi cevap alamdığım için size başvurmak istedim. pc hardiskinizi böldüğünüz zaman ( klasik C, D olarak diyelim ) virus bulaştıgında her iki tarafamı yoksa sadece c kısmınamı bulaşıyor ? eğer öyle ise hard diski bölerek kullanmak dahamı avantajlı? yoksa bu sadece uydurma bi şeymi?  bunun işe yararlığı konusunda sizden bilgi almak istiyorum . TEŞEKKÜR EDERİM

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
casper marka laptop 512 ram 40gb hard disk

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1)

RTURKHAN
16-03-2007, 15:40   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
199 mesaj

güzel bi soru....

şimdi c diskimde virüs var diğerinde bişey yok demek ne kadar mantıklı tartışılır.

bana kalırsa derimki virüs girdiyse bilgisayara komple müdahale edebilir..(sadece düşüncem)

nightsilver
16-03-2007, 19:18   |  #3  
Yıllanmış Üye
455 mesaj

buda benden http://www.alomaliye.com/viruslar.htm

jeomania
17-03-2007, 01:34   |  #4  
Yıllanmış Üye
1,251 mesaj

bu tamamen giren viruse bağlı.. viruslu dosyayı açtığın anda virus aktif olur, herşeye de bulaşabilir, sadece exelere de bulaşabilir, veya sadece sistem dosyalarına da bulaşabilir..

c ve d diye hdd yi ikiye bölmenin avantajı; olası bir enfeksiyonda antivirusun iptal olabilir ve sen bu virusu temizleyemezsen format atmak zorunda kalabilirsin işletim sisteminden yanıt alamadığın için format atarsın c ye..

c ye format attın ama yedeklerin d nin içinde ve sen viruslu olduğunu biliyorsun d deki dosyalarının..

yeni windows kuruldu ve pc normal çalışıyor.. eğer bu aşamada d deki viruslu yedeklerine hiç dokunmazsan yani d deki herşey viruslu olduğu için dye girmezsen ordaki virus aktif olmaz..

işte bu durumda antivirusunu yuklersin ve dyi taratırsan virus aktif olmadan d deki viruslu yedeklerini kolayca temizlersin.. bilmem anlatabildim mi

theironman
18-03-2007, 18:52   |  #5  
theironman avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 63
8,347 mesaj

arkadaşların dediği gibi virüs her bölüme ulaşabilir. Sonuçta eğer senin rahatça girebildiğin her yere virüs de girebilir.

OBA
18-03-2007, 21:58   |  #6  
Yıllanmış Üye
3,757 mesaj

en iyisi bir antivirus programıyla 2 bölümüde tarat içi rahat olur böylece

jeomania
19-03-2007, 00:38   |  #7  
Yıllanmış Üye
1,251 mesaj

sayın elvis32 bir daha niye aynı şeyleri yazıyorsunuz ki zaten belirtilmiş hatanın nedeni bir daha yazmaya hiç lüzum yok.bilginize