Virus Problemi

emy44
06-03-2014, 18:53   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Arkadaşlar nasıl olduğu hakkında hiçbir fikri yok ama Pc me virus bulaştı bundan eminim.Avg kullanıyordum.Bi gün Pc aşırı yavaşlamaya internete zor girer oldu.Bende virusten kuşkulanıp bi tarama yapayım dedim ve avg yi açmaya çalıştım.Ama avg açılmadı ne bir hata kodu ne bir ileti hiçbirşey yok sanki tıklamamışım gibi.Sonra başka bi Antivirus yükleyeyim dedim.Eset yüklemeye çalışınca önce AVG'yi kaldır dedi ve bende Avg yi kaldırdım.Eset yüklenmedi yüklenirken durmadan hatalar verdi.  ........... Ardesine ulaşılamıyor,Kayıt Defteri oluşturulamıyor vb.Bende Görev yöneticisine baktım belki açıktır diye.'wservice.exe' ve 'Windows.exe' Windows.exe sonradan geldi.Dosya konumları ise 'wservice.exe' ninki C:\Program Files (x86)\Windows Services.Windows.exe'ninki ise C:\Windows\SysWOW64 idi.Biraz araştırma yaptım ve birkaç antiMalware programı denedim ama 10 tane yüklemeyi denediysem 3 ü yüklendi diğerleri hata verdi.Onlarda birkaç Malware buldu temizle dedim ama hala devam ediyor sorunum.Formatsız çözebilir miyim?Yardım edin lütfen.

oasman
06-03-2014, 22:04   |  #2  
oasman avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 13
185 mesaj

AVG nin ücretsiz sürümü sadece tarama yapılırken aktif. Normalinde eşzamanlı olarak çalışmıyor. bu nedenle virüs bulaşabilir ve sonradan tesbit edilebilir. AVG nin tarama yapması için ayarlı olduğu saatte bilgisayar kapalıysa, sonradanda virüsü bulamaz.

Bilgisayarı güvenli mod'da aç ve Nod32 yi öyle kur. Ve öyle güncelleyip tarama yap.

cleverman
07-03-2014, 05:50   |  #3  
cleverman avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 30
2,510 mesaj

Comodo Rescue Disk'i denemeni tavsiye ederim! Bu da sorununu çözemezse, formattan başka bir çaren kalmıyor. Comodo Rescue Disk işe yararsa, daha sonra Comodo Internet Security Premium'u yükle ve "Uç Nokta Temizleme Aracı" ile sistemi yeniden tam tarama ile tarattır. Bu araç eğer hala aktif halde bir virüs var ise, onları da tespit eder ve "Kalıcı" olarak siler. Bu işlem biraz uzun sürebilir. Ayrıca "GeekBuddy" ile sistemini Comodo uzmanlarına da temizlettirebilirsin...

Download Page

Son Düzenleme: cleverman ~ 07 Mart 2014 06:00
padisah
07-03-2014, 12:32   |  #4  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 178
2,190 mesaj

Bilgisayarını Norton 360 (Tam tarama) ve Emsisoft Antimalware (Derin tarama) ile tarat bulunan her şeyi sil.
Norton 360: http://tr.norton.com/downloads-trial-norton-360
Emsisoft Antimalware: https://www.chip.com.tr/forum/emsisoft-anti-malware_t268186.html