virüs programı

AimLeSS
21-07-2011, 11:42   |  #1  
AimLeSS avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
469 mesaj

ben mse kullanıyodum ama panda 2012 6 aylık lisans dağıtyo mse mi yoksa panda mı ii na göre birini kullancam

Son Düzenleme: AimLeSS ~ 21 Temmuz 2011 11:42
Kapalı Hesap (200174)
21-07-2011, 11:57   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 9
3,759 mesaj

panda kullanmadım nasıl bir program bilmiyorum ama MSE trojanları bulmakta yetersiz buna çok şahit oldum masaüstünde karpersky var lisanslı laptop'da MSE arada bir bağlıyorum laptopu masaüstüne karperskyle bi tarıyorum geçen defa 13 tane trojan çıkmıştı ağırlaşmıştıda MSE nin daha çok çalışması lazım bence

AimLeSS
21-07-2011, 12:03   |  #3  
AimLeSS avatarı
OP Yıllanmış Üye
469 mesaj

kis 2011 kullanmamı tavsiye edermisiniz?

zigotfather
21-07-2011, 12:25   |  #4  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
16 mesaj

ben norton int. sec. 2011 kullanıorum çok iyi program

Kapalı Hesap (200174)
21-07-2011, 12:48   |  #5  
Kapalı Hesap
3,759 mesaj
Alıntı: AimLeSS  
kis 2011 kullanmamı tavsiye edermisiniz?
kis int sec. 2011 kullanıyorum oldukça memnunum aslında karpersky gerçekten güzel çalışıyor virüs yakalama silme konusunda sisteminin nasıl bişey olduğunu bilmedim için internet security zayıfsa kasar sistemi sadece kis antivirüs kullan derim kaç yıldır kullanıyorum bi zarar görmedi pc zarrlılardan..
bazıları karperskyi kötülesede karpersky sistem açıldından itibaren devamlı arka palnda çalışmaktadır ve buda koruma sağlar kullanıcıya misal virüs, ağ saldırısı olunca program kullanıcıyı 5 saniye gibi bir süre devre dışı bırakır müdahale eder en son kullanıcıya virüs.trojan neyse sil veya karantinaya taşı der sende ister sil ister müzeye koy bunların dışında bi kasmasını görmedim kaç yıldır kullandığım halde

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (211698) ~ 21 Temmuz 2011 12:53
AimLeSS
21-07-2011, 13:10   |  #6  
AimLeSS avatarı
OP Yıllanmış Üye
469 mesaj
Alıntı: kesko  
kis int sec. 2011 kullanıyorum oldukça memnunum aslında karpersky gerçekten güzel çalışıyor virüs yakalama silme konusunda sisteminin nasıl bişey olduğunu bilmedim için internet security zayıfsa kasar sistemi sadece kis antivirüs kullan derim kaç yıldır kullanıyorum bi zarar görmedi pc zarrlılardan..
bazıları karperskyi kötülesede karpersky sistem açıldından itibaren devamlı arka palnda çalışmaktadır ve buda koruma sağlar kullanıcıya misal virüs, ağ saldırısı olunca program kullanıcıyı 5 saniye gibi bir süre devre dışı bırakır müdahale eder en son kullanıcıya virüs.trojan neyse sil veya karantinaya taşı der sende ister sil ister müzeye koy bunların dışında bi kasmasını görmedim kaç yıldır kullandığım
peki lisans konusunda yardımcı olabilirmisiniz biliorum forumda serial vermek yasadışı olduğu için yasak ama kaç kişi orjinal kullanıyor ki?
lisans konusunda da yardımcı olursanız sevinirim

Kapalı Hesap (200174)
21-07-2011, 13:17   |  #7  
Kapalı Hesap
3,759 mesaj

tabi...

sosyalik
21-07-2011, 13:19   |  #8  
sosyalik avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 47
1,710 mesaj

Tecrübeli biriyseniz Microsoft Security Essentials yeter.

Ayrıca Kaspersky'i crackli kullanacağına ücretsiz herhangi bir antivirüs kullan daha iyi(Diğer ücretli antivirüsler için de geçerli).Key girip kullanırsan da kara listeye düşme ihtimali var.Panda'y yasal olarak 6 ay kullanabilrisiniz ama Panda'nın sizden çıkarı olacaktır.Bir çok şirket bu Facebook üzerinden uygulama kullandırma/sayfa beğendirme işlemine başladı.

AimLeSS
21-07-2011, 13:24   |  #9  
AimLeSS avatarı
OP Yıllanmış Üye
469 mesaj
Alıntı: sosyalik  
Tecrübeli biriyseniz Microsoft Security Essentials yeter.

Ayrıca Kaspersky'i crackli kullanacağına ücretsiz herhangi bir antivirüs kullan daha iyi(Diğer ücretli antivirüsler için de geçerli).Key girip kullanırsan da kara listeye düşme ihtimali var.Panda'y yasal olarak 6 ay kullanabilrisiniz ama Panda'nın sizden çıkarı olacaktır.Bir çok şirket bu Facebook üzerinden uygulama kullandırma/sayfa beğendirme işlemine başladı.

ewt o sayfayı beğenip aldım :D

kesko bana güvenilir bi link atabilirmisin eğer crackli olcaksa senn bulmanı isterim yada kendi kullandığını aldığın siteyi verirsen sevinirim eğer key giriceksem su modem kapatma işi olmuo gıcık olmuştum zamanında :D

Kapalı Hesap (200174)
21-07-2011, 13:31   |  #10  
Kapalı Hesap
3,759 mesaj

http://www.warezturkey.net/antiv ... l-turkce-indir.html
buyur aga burdan alalım benim masaüstündeki orjinal keyi satın aldım laptopa burdan indirip kurdum 80 günü daha var MSE den kurtuldum iyice incele hata yabmazsan zafer senindir  Gülüş,
cracklı falan değil sadece key listesini giriyorsun kara listeye düşmemiş key çıkarsa senindir
arkadaşımız tecrübeli biri iseniz demiş bilgisayar bi tane değilki başında duruken kollayalım 14 tane işyerinde hangi birini kollayalım ?

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (211698) ~ 21 Temmuz 2011 13:38
Mert_06
21-07-2011, 15:06   |  #11  
Mert_06 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,082 mesaj

Microsoft Security Essential kullandığım en kötü ücretsiz antivirüslerden biri. Daha çok geliştirilmeye ihtiyacı var ve bunu en kısa sürede yapmalılar. Tabiiki korumak açısından Panda'yı tercih etmen daha iyi olacaktır. Ama ücretsiz bir Avast da işini görür.

A_Jerusalem_N
21-07-2011, 15:33   |  #12  
Yıllanmış Üye
230 mesaj

MSE kalsın arada tarattır onunla ek olarak Eset in çevrimiçi taraması var onu kullan hiç kurulum yapmadan tarıyor.Gayet güzel ve kullanışlı.Tavsiyemdir.

hayqo12
21-07-2011, 15:38   |  #13  
Yıllanmış Üye
364 mesaj

Ama sanırım esetin çevrimiçi taraması kafasına göre virüs buluyor ve satın aldırmadan silmiyor.

Kapalı Hesap (190488)
21-07-2011, 19:47   |  #14  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 12
308 mesaj
Alıntı: AimLeSS  
peki lisans konusunda yardımcı olabilirmisiniz biliorum forumda serial vermek yasadışı olduğu için yasak ama kaç kişi orjinal kullanıyor ki?
lisans konusunda da yardımcı olursanız
Kaspersky de key girmek işkence çünki hemen karalisteye alınıyor...keylerle uğraşma... 10 yıl kullanabileceğin crack war...nette mevcut...eğer kaspersky kullanmayacaksan avira premium öneririm hem çok az kasıyor hemde çok etkili bi yazılım...onunda keyleri nette mevcut...

sosyalik
21-07-2011, 20:53   |  #15  
sosyalik avatarı
Yıllanmış Üye
1,710 mesaj
Alıntı: HBattousai  
Kaspersky de key girmek işkence çünki hemen karalisteye alınıyor...keylerle uğraşma... 10 yıl kullanabileceğin crack war...nette mevcut...eğer kaspersky kullanmayacaksan avira premium öneririm hem çok az kasıyor hemde çok etkili bi yazılım...onunda keyleri nette mevcut...
Crackleyenler babalarının hayrına cracklemiyorlar.Crackli antivirüslerin mutlaka bir şeyleri eksik olur.Size birkaç virüs bulundu diye gösterirken adam sizin sisteminizi trojanlarle doldurabilir.

Kapalı Hesap (190488)
21-07-2011, 21:18   |  #16  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 12
308 mesaj
Alıntı: sosyalik  
Crackleyenler babalarının hayrına cracklemiyorlar.Crackli antivirüslerin mutlaka bir şeyleri eksik olur.Size birkaç virüs bulundu diye gösterirken adam sizin sisteminizi trojanlarle doldurabilir.
bu konuda polemiğe girmeye gerek yok...bu tamamen kişinin kendi tercihidir...benim crack kullanmadığım yazılım yok gibi...buna kullandığım işletim sistemi de dahil...sen meseleye bu açıdan bakıyorsan kullandığın bütün yazılımları satın alman gerekir...değilse boşuna konuşuyorsun...sadece antivirüsün cracklenmesini kasdettim diyorsan farkeden bişey yok...crack patch bütün programlar için aynıdır...örneğin winrar'ın crack'inden bile adamlar pc ne zararlı gönderebilir yada casus yazılım yükleyebilirler...bilmem anlatabildim mi...?

sosyalik
21-07-2011, 21:28   |  #17  
sosyalik avatarı
Yıllanmış Üye
1,710 mesaj
Alıntı: HBattousai  
bu konuda polemiğe girmeye gerek yok...bu tamamen kişinin kendi tercihidir...benim crack kullanmadığım yazılım yok gibi...buna kullandığım işletim sistemi de dahil...sen meseleye bu açıdan bakıyorsan kullandığın bütün yazılımları satın alman gerekir...değilse boşuna konuşuyorsun...sadece antivirüsün cracklenmesini kasdettim diyorsan farkeden bişey yok...crack patch bütün programlar için aynıdır...örneğin winrar'ın crack'inden bile adamlar pc ne zararlı gönderebilir yada casus yazılım yükleyebilirler...bilmem anlatabildim mi...?
Bir güvenlik şirketinin ürününü cracklemekle, dosya sıkıştırma yazılımı üreten şirketin ürünün cracklemek aynı şey değil.Elbette ki bilgisayarına Winrar cracki üzerinden de virüs yollayabilirler ama siz gerçek bir antivirüs kullanıyorsanız o bunu bulacaktır.Eğer antivirüsünüz crackliyse adam kendi gönderdiği trojani mi zararlı olarak gösterecek?

Şu antivirüs meselesini de o kadar abartmayın.Sonuçta bilgisayarınızda CIA'in, FBI'ın ya da NASA'nın gizli belgeleri yok.Siz internette dolaşırken dolaşırken dikkatli olursanız herhangi bir ücretsiz antivirüs de işinizi görecektir."Sen neden Trend Micro kullanıyorsun?" derseniz ben 30 günlük deneme sürümünü deniyorum.

turbocat
21-07-2011, 22:10   |  #18  
Yıllanmış Üye
269 mesaj

winrar winzip  dedinizde aklıma geldi ; bende bir winrar versiyonu var   winrar programını taratıyorsunuz  virüs  bulunmuyor ; istediğiniz programla taratın yine virüs yok;
ama iş sıkıştırmaya gelince rastgele dosyayı  sıkıştırın  ; sonra bir taratın sıkıştırılmış dosyayı dosyada virüs var....
adamlar programa virüs koymamışlar ; ama sıkıştırma yapınca  sıkıştırılmış dosyada virüs oluşturacak bir  assembly rutini  koymuşlar.....
           yani anlayacağınız  crackli  antivirüslere güvenmek   100 metre derinliğindeki denizin üstünde yürümeye benzer...100 metre derinlikteki suyun üstünde yüreyebilen var mı ?
hiç güvenmeyin  o crackli yazılıma  ....... ben avast pro crackli  uzun bir süre kullandım ; sonra bir gün başka bir antiyle    avastın dosyalarını bir tarattım virüs buldu....sahte key kullanmaktan ileri geliyor ; üretici firma paso reklam ajanı  trojan yerleştiriyor   avastın sistem dosyalarına....

eğer bana inanmazsanız  avira free ile yada comodo  free vb free yazılımlarla avast pronun sistem dosyalarını taratınız.....
birde üstelik yazılım üretici firmadan trial halde indirilmiş  crackli değil   yani ; sadece sahte key kullanıyorsunuz  ; adamlar bunu tespit  ettiğinde  gıcıklığına devamlı  sahte update dosyası yada trojan reklam ajanı yerleştiriyorlar   avastın sistem dosyalarına..........

adamlar haklı tabiki........çünkü başkasının emeğini çalıyorsunuz   bir kuruş ödemeden  bunu yapıyorsunuz  ; üreten kişiler yabancı bile olsa kul hakkı var.....
kul hakkının  Hıristiyanı  Müslümanı  Yahudisi olmaz arkadaşlar.... ben iyi Müslüman değilim... ama bir hıristiyanın hakkını  yersem eğer o sebepten  öteki dünyada  ayvayı yiyeceğimi biliyorum....
bende kul hakkı yiyorum.kullandığım 2 tane korsan yazılım kaldı sistemimde  winzip ve winrar...
gerisi freware orjinal lisanslı yazılımlardır.... millet nero korsan kullanır  ben ashompoo  elements  orjinal yazılım kullanırım ; para verdim mi  hayır ...

chip dergisi pcnet dergisi sağolsun kampanyadan vermişlerdi. (son 2 sene de pcnet ve chip dergisi ashoompoo  elements  ashoompoo advanced  2010   ;  ashoompoo 2010  kampanyası full sürüm olarak vermişlerdi..ben üçünüde lisanslı olarak sahibim..üstelik ashoompoo elements  sürümününün en son versiyonunu kullanıyorum  ; diğerlerininde en son versiyonunu indirmiştim.bir ashoompo 10  eksik...)
yani kampanyaları iyi takip edin  bazen  kis 2011-2012  6 ay yada  1sene  kampanyası bile olabiliyor hemde full sürüm....internet geniş  kampanya sitelerini takip etmek lazım...
genellikle  bazıları yasal program sitesinde yayınlanıyor...mesela ben iobits  malfare fighterı ordan kazandım ve şu an en son sürümü kullanıyorum...
zemana  antilogger chip dergisi sağolsun ... (temmuz  2011 sayısı)
ashompoo antispyware     oda öyle..........

Son Düzenleme: turbocat ~ 21 Temmuz 2011 22:22
A_Jerusalem_N
22-07-2011, 08:51   |  #19  
Yıllanmış Üye
230 mesaj
Alıntı: hayqo12  
Ama sanırım esetin çevrimiçi taraması kafasına göre virüs buluyor ve satın aldırmadan silmiyor.
Kafasına göre bulmaz zaten imza veritabanlarını güncelliyor ordan aynı bilgisayara kurulmuş gibi tarıyor.Hiç bir sıkıntı yok.Satın almanıza gerek yok.Orada sadece bak böyle ürünlerimiz var bunları satın al Gerçek Zamanlı koruma sağla diyor.