Virüs Sorunu !

KaraKartal_1903
29-04-2014, 18:25   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 1
31 mesaj

Merhaba arkadaşlar;

( Konuyu nereye açacağımı bilemedim inşallah doğrudur. )

Dün bilgisayarımı AVG antivirüs free 2014 ile tarattım aşırı derecede çok virüs buldu. Aynı şey başıma gelmişti.  AVG ile temizledim fakat önleyemedi. Hatta AVG nin virüs kasasına aldığı bazı dosyalar windows dosyaları olduğu için sistemde bazı programlar çalışmadı. Bende format attım. Neyse Aradan 2 yıl geçti. Tekrar format atmam olmaz çünkü C'de silemiyeceğim dosyalar var , D ise dolu

Sizden istediğim;

nasıl bilgisayarımı kurtarırım ?
Hangi program işe yarar ?

Sorularının cevabı

ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER :)

Ahmet Serdar
29-04-2014, 20:46   |  #2  
Ahmet Serdar avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
204 mesaj

Eset smart security 7 kullanmanı tavsiye ederim lisans için de adblock kullanıyorsan kapat chip.com a gir eset lisansı dağıtıyorlar konuyu açarken belki dikkat etmişsindir kur ve tarat e postanı gir lisans al sonra ne oldu yazarsın.

Ahmet Serdar
29-04-2014, 21:01   |  #3  
Ahmet Serdar avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
204 mesaj

Advanced system care programı da kullanabilirsin gereksiz dosyaları temizlemek için

murat5038
29-04-2014, 21:05   |  #4  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj

Beşiktaşlı, eğer yine AVG ile silmeye kalktı ve bozdu isen yapacağın tekrar formattır veya onarma yapacaksın ne akdar işe yararsa artık. Eğer hiçbir AV kullanmadı isen Kaspersky işini çözecektir. Diğer denilen yöntemleri uygulama. Onlarda AVG dengi Programlardır.

black_flood
29-04-2014, 22:52   |  #5  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

avg' ye bulaşmamak en sağlıklısı son 1 haftadır neredeyse ekranın üzerine düşen toza bile virüs der oldu bu kadar saçma salak bir data base yapılamaz anti virüs yazılımı için. ne bulsa virüs görüyor. bazen sahte uyarı yani hoax yapabiliyor bu nedenle paralı ve gerçek büyük antivirüs yazılımları ile kontrol etmende fayda var kaspersky' ı kurmasan bilen kvrt tool kullan oda bir alternatiftir gerçi şu free beleşçileri basacak yazdıklarım nedeni ile yapacak bir şey yok gerçekler acıdır.

pcuzmanı41
29-04-2014, 23:32   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 13
172 mesaj

sana tavsiyen önyükleme dvdli antivirüs taraması yapmandır kesin çözüm

önyükleme olduğu için virüs önyükleme ortamında çalışmayacaktır

KaraKartal_1903
01-05-2014, 10:13   |  #7  
OP Yeni Üye
31 mesaj
Alıntı: murat5038  
Beşiktaşlı, eğer yine AVG ile silmeye kalktı ve bozdu isen yapacağın tekrar formattır veya onarma yapacaksın ne akdar işe yararsa artık. Eğer hiçbir AV kullanmadı isen Kaspersky işini çözecektir. Diğer denilen yöntemleri uygulama. Onlarda AVG dengi Programlardır.
sayın Murat bey

şuan daha müdahale etmedim önce size sorayım dedim yani şu an bir şeyi silmedim bu arada "Diğer denilen yöntemleri uygulama. Onlarda AVG dengi Programlardır. "
derken hangi antivirüs kastettiniz
(virüsün adı win32/virto)
teşekkürler

KaraKartal_1903
01-05-2014, 10:22   |  #8  
OP Yeni Üye
31 mesaj
Alıntı: black_flood  
avg' ye bulaşmamak en sağlıklısı son 1 haftadır neredeyse ekranın üzerine düşen toza bile virüs der oldu bu kadar saçma salak bir data base yapılamaz anti virüs yazılımı için. ne bulsa virüs görüyor. bazen sahte uyarı yani hoax yapabiliyor bu nedenle paralı ve gerçek büyük antivirüs yazılımları ile kontrol etmende fayda var kaspersky' ı kurmasan bilen kvrt tool kullan oda bir alternatiftir gerçi şu free beleşçileri basacak yazdıklarım nedeni ile yapacak bir şey yok gerçekler acıdır.
kaspersky programını denedim ama pc özelliklerim yetersiz olduğu için çok kastı kvrt tool programını deneyeceğim bide benim free kullanmaktan başka çarem yok antivirüs programına para veremem çünkü zaten okul yüzünden az bişey takılıyorum pc'mle peki antivirüslere internetten sahte lisans indirsem sıkıntı olur mu?

Virto adlı virüs tehlikeli mi?

Teşekkürler

CemTnTn
08-05-2014, 00:27   |  #9  
CemTnTn avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 44
695 mesaj

1. Antivirüs kullanma (!)

2. Bilgisayarına sadece, Malwarebyets-Antimalware yüklesen (sadece internet gezginiysen) yeterli.

3. Bilgisayarın yavaşladı yada kıllandın diyelim, o zaman KAV yada ESS ile taratıp işini halledip kaldırırsın. (Antivirüs kurmadan önce Sistem Geri Yükleme noktası oluşturmayı unutma)

4. USB'ler ile içli dışlıysan USB Disk Security kullan.

5. Dikkat et. Her siteye tıklama. Daha doğrusu her gördüğüne. Otomatik inen exelere dokunma; direk sil.

6. Program kurarken okuyarak kur. Aşamalarda genel olarak farklı programlar kuruluyor, bu da açılış sayfalarını vs etkiliyor.

7. İnternet Tarayıcılarında mutlaka Adblock'u kullan.