Virüs yardım

akenaton
18-06-2016, 01:39   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6 mesaj

bilgisayarımda sürekli virüs uyarısı alıyorum...  avast ile taramayaptığım halde sürekli çıkıyor bu virüs...

sonrasındada bu uyarıyı alıyorum

yardımcı olurmusunuz...

aydinofficial
18-06-2016, 05:44   |  #2  
aydinofficial avatarı
Taze Üye
3 mesaj

1-) Ccleaner ile hem geçmişi temizle hem sorunlar içi tara v.s. hepsini temizle.

2-) adwcleaner indir kur. Çalıştır kurtul.

Bunları deneyin hocam olmazsa tekrar yazarsınız.

padisah
18-06-2016, 22:17   |  #3  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 178
2,190 mesaj

Emsisoft Emergency Kit programını indirip çalıştırın ve güncelleştirmelere onay verin ardından "Tarama" başlığının altından "KENDİN TARA" seçeneğine tıklayın çıkan kutuda "Evet"e tıklayın ve ayarları aşağıdaki görüntüde olduğu gibi yapılandırıp bilgisayarınızda tarama yapın ve bulunanları silin.
(Sizde sürücü bölümlerinin [C:\, D:\, E\ gibi] adedi daha fazla olabilir hiç birini silmeyin hepsini taratın. Tek sürücü bölümünüz de olabilir.)

İleriye tıkladığınızda tarama başlayacaktır.
Tarama bittiğinde bulunan zararlıları silin.

Ardından bilgisayarınızı Comodo Cleaning Essentials (CCE) ile "Full Scan"ı seçerek taratın bulunan olursa silin. (İndirirken 32 bit veya 64 bitden kullandığınız Windows'a uygun olanı seçin.) Comodo Cleaning Essentials güncelleştirme sonrası bilgisayarı yeniden başlatacaktır Windows açıldığında CCE'nin isteyeceği çalışma iznini verin.

NOT: Taramaları yapmadan önce programları güncelleştirmeyi unutmayın.

Bu şekilde güvenilir olmayan VPN uygulamaları kullanmayın!

Son Düzenleme: padisah ~ 30 Haziran 2016 12:23
padisah bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
onuryavuzgs
24-06-2016, 01:01   |  #4  
onuryavuzgs avatarı
Taze Üye
8 mesaj

kaldırdıgın bir dosyadan kalan parçalar oldugu için böyle bir hata veriyor unistaller gibi programlarla kaldırırsan programları bilgisayarda yuklu olan tüm parçaları siler.